Kėdainiuose į pabaigą artėja P. Lukšio gatvės rekonstrukcija. Visi smulkūs darbai turėtų būti užbaigti lapkritį. Per daugiau kaip gerą pusmetį trunkantį remontą šios gatvės vaizdas pasikeitė neatpažįstamai: paklota nauja asfalto danga, įrengti patogūs šaligatviai ir modernus apšvietimas. Atsirado naujos automobilių stovėjimo vietos. Senųjų medžių vietoje pasodintos naujos, miestams tinkančios liepų rūšys.


Projektas – vardan gyventojų gerovės

Kėdainių rajono tarybos narys, kadenciją baigęs savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugiasi, kad tęsiami praėjusią kadenciją pradėti projektai, kuriuos įgyvendinant miestas gražėja ir tampa vis patogesnis žmonėms.

„Vasario mėnesį pradėtas P. Lukšio gatvės remontas artėja į pabaigą. Tad Kėdainių miestas gražėja, darbai – tęsiami. O atnaujinta tikrai blogos būklės gatvė ne tik ženkliai pagerino šio miesto kvartalo estetinį vaizdą, bet ir tapo nepalyginamai patogesnė kėdainiečiams bei miesto svečiams“, – sakė S. Grinkevičius.

Pasak rajono savivaldybės tarybos nario Sauliaus Grinkevičiaus, anksčiau gatvės būklė buvo tikrai bloga, o dabar ne tik gerokai pagerėjo estetinis vaizdas, bet ir tapo patogesnė visiems kėdainiečiams.

Kapitaliai rekonstruojant P. Lukšio gatvę, ji tarsi nutiesta iš naujo – išardyta senoji gatvės asfalto danga, nukastas po ja esantis pagrindas, pakeisti vamzdynai, įrengta lietaus nuotekų surinkimo sistema. Po šio etapo supiltas dabartinius reikalavimus atitinkantis gatvės pagrindas ir paklota naujutėlė asfalto danga.

Taip pat nutiesti ir nauji šaligatviai. Senieji buvo išardyti, pakeisti jų pagrindai, ant kurių trinkelėmis iškloti naujieji. Jie pritaikyti ir negalią turintiems žmonėms – šaligatvių danga yra su specialiais, reljefiniais iškilimais, tarnaujančiais kaip sutartiniai, įspėjamieji ženklai neįgaliesiems.
Rekonstruojant gatvę nemažas dėmesys skirtas ne tik vairuotojų, bet ir pėsčiųjų patogumui bei saugumui.


Taupūs šviestuvai

Prie šaligatvių sumontuotos keturios poilsio aikštelės, pastatytos naujos šiukšliadėžės ir suoliukai. O prie naujų visuomeninio transporto sustojimų įrengtos apsauginės pėsčiųjų tvorelės.

Be to, P. Lukšio gatvė bus apšviesta šiuolaikiniais, naujausios kartos LED šviestuvais, kurie padės ženkliai taupyti elektros energiją, nes turi autonominio valdymo funkciją. Tai leis apšvietimui įsijungti automatiškai, vos tik pritemsta, o išsijungti ryte. Ši funkcija taupo energiją šviestuvams veikiant visą naktį, kai žmonių ir automobilių srautai minimalūs, nes žibintai veikia sumažintos galios režimu.

Papildomas ryškesnis apšvietimas sumontuotas ties pėsčiųjų perėjomis, taip dar labiau padidinant pėsčiųjų saugumą.

Sprendžiant miestui aktualią automobilių statymo problemą, P. Lukšio gatvė praplatinta, šalia važiuojamosios dalies įrengiant papildomas automobilių stovėjimo vietas.


Nauji medžiai

Gatvės rekonstrukcijos projektą užbaigė senų, abiejose P. Lukšio gatvės pusėse augančių medžių pakeitimas naujais – mažalapėmis „Greenwspire“ veislės liepomis, kurios dėl savo savybių idealiai tinka augti miestų sąlygomis.

Šių veislių medžių laja kompaktiškesnė, siauresnė negu kitų rūšių medžių, todėl juos reikia mažiau genėti. Medžiai taip pat atsparesni nepalankioms miesto sąlygoms: sausrai, dulkėms, oro ir dirvožemio taršai.

Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis finansuojamas kapitalinis P. Lukšio gatvės remontas – dalis savivaldybės strategijos, kurios tikslas – gerinti infrastruktūrą, kuria kasdien naudojasi tiek miesto gyventojai, tiek ir svečiai.

P. Lukšio gatvę rekonstravo viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi uždaroji akcinė bendrovė „Helanas“. Bendra šios sutarties vertė – 602 tūkst. eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.