Onkologinėmis ligomis sergantys žmonės nuo kovo 1-osios Kėdainių mieste ir rajone vietinio susisiekimo autobusais galės važinėti ženkliai pigiau. Ligonis ir vienas jį lydintis asmuo bilietą galės įsigyti su 80 proc. nuolaida. Tokį sprendimą priėmė Kėdainių rajono savivaldybės taryba.

Lengvata – turintiems specialią kortelę

Teisę įsigyti važiavimo (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 80 proc. nuolaida turės žmonės, turintys Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) kortelę ir vienas ligonį lydintis asmuo.

Nuolaidos įsigyjant bilietą bus taikomos bendrovės „Kėdbusas“ aptarnaujamuose miesto ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo maršrutuose nuo kovo 1-osios. Pavyzdžiui, miesto maršrutiniame autobuse vienkartinis bilietas su 80 proc. nuolaida kainuos 10 centų. Su šia lengvata susijusias išlaidas savivaldybė kompensuos iš savo biudžeto lėšų.

Kėdainių rajone yra apie 85 asmenys, turintys asociacijos POLA išduotas korteles, tad skaičiuojama, kad jei visi jie ir lydintys asmenys pasinaudotų minėta lengvata, per metus reikėtų apie 5 000 eurų.

Iniciatyvą dėl pigesnių bilietų parodė minėtoji Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, kuri šių metų pradžioje kreipėsi į savivaldybę ir paprašė prisidėti, mažinant finansinę naštą onkologinėmis ligomis sergantiems mūsų kraštiečiams. Tokia sistema jau veikia kai kuriose kitose savivaldybėse.

Išduodamos nemokamai

Pasinaudoti transporto lengvata galės tik tie ligoniai, kurie turi asociacijos POLA išduotas korteles. Kaip per rajono tarybos posėdį sakė Tarybos narė, šeimos gydytoja Vilma Šniurevičiūtė, mūsų rajone vėžiu sergančiųjų yra daugiau, nei išduota tokių kortelių. Tad norintiems įsigyti POLA korteles pravartu žinoti, kad asociacija jas išduoda nemokamai. Kai asmuo nepilnametis, kortelė gali būti išduodama vienam iš jo tėvų arba globėjų. Asociacija teigia garantuojanti, jog pagalba pasinaudos tik tie, kam ji yra skirta: kortelė yra vardinė su unikaliu numeriu, o transporto paslaugų teikėjas turės teisę paprašyti asmens dokumento.

POLA kortelę galima gauti kreipiantis į asociacijos ambasadorius Lietuvoje. Mūsų rajone tokią misiją atlieka kėdainietė Kristina Župerkienė, kuriai kone kasdien dėl įvairių klausimų paskambina onkologinėmis ligomis sergantys žmonės ir jų artimieji.

„Informaciją apie POLA veiklą ir korteles platinome rajono gydymo įstaigose, taip pat ir kaimiškosiose ambulatorijose, tačiau tuos, kurių ši informacija nepasiekė, kviečiu paskambinti man telefono numeriu 8 643 61634 arba parašyti laišką adresu kedainiai@pola.lt ir gauti šią kortelę“,– kviečia K. Župerkienė.

Asociacija iki šiol visoje Lietuvoje yra išdavusi virš 6000 POLA kortelių. Kaip teigiama asociacijos interneto svetainėje www.pola.lt, POLA yra skaidri ir nepriklausoma, onkologinių pacientų interesus atstovaujanti organizacija, kurios misija – dėti visas įmanomas pastangas siekiant pagerinti onkologinių pacientų ir jų artimųjų gyvenimo kokybę.

Panašios naujienos