Kėdainių pašonėje tekanti Obelies upė praėjusį savaitgalį virto tikra pieno upe.  Netoliese upės gyvenantys kėdainiečiai nustebo pamatę tokį vaizdą. Kurį laiką pavaikščioję paupiu ir bandę surasti upės taršos šaltinį, pilietiški miestelėnai nutarė kreiptis pagalbos į specialistus. 

Šeštadienio rytą kėdainiečiai pastebėjo, kad Obelies upė nusidažiusi pieno spalva.

Po kurio laiko atvykęs Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vyresnysis specialistas Justas Vinciūnas jokių teršalų pėdsakų nebematė. „Kai nuvažiavau į nurodytą vietą, jokių pokyčių upėje nebesimatė. Kartu su mane iškvietusiu žmogumi pavaikščiojome paupiu, bet nieko įtartino neradome. Apie tą įvykį informuota mūsų valdžia. Ji nurodė mobiliai laboratorijai paimti upės vandens mėginius. Po geros savaitės turėsime atsakymus, ar ten rasta kokių teršalų pėdsakų. Šiaip bendrus vandens tyrimus atlikti yra labai brangu. Reikia žinoti teršėjus ir galimus teršalus, tada būna paprasčiau. Mes taip pat informavome atsakingus pareigūnus, kurie prižiūri ir stebi Pramonės rajone esančias įmones. Bus atlikti patikrinimai. Tikrai nežiūrime pro pirštus nė į vieną pranešimą. Visada bandome išsiaiškinti, kas nutiko“, – sakė J. Vinciūnas.

Aplinkosaugininkai pasirūpino paimti užteršto vandens mėginius ir aiškinsis, kas teršia gamtą.

Teršalus upėje pastebėjęs kėdainietis sakė, jog panašių incidentų buvę ne kartą: „Ne kartą yra tekę pastebėti upę drumzliną ir skleidžiančią itin nemalonius kvapus. Kiek daugiau negu prieš metus į upę kažkas buvo supilta, kad net žuvys nugaišo. Paprastai tokie užteršimai matomi savaitgaliais, o po jų esu paupyje radęs negyvų bebrų, ūdrų ir žuvų. Gaila gamtos, tai nutariau nebetylėti. Ir taip ta Obelies upė kenčia, labai keistai reguliuojamas jos lygis, tai ji nusekinama, tai paleidžiama srovė ir pakrantės ardomos. Apmaudu, kad niekas nesirūpina šiuo gamtos turtu. Jei taip ir toliau ją naikinsime, tai greitai turėsime negyvą upę.“
Negyvas žuvis Obelies upėje 2015-ųjų metų lapkričio pradžioje buvo pastebėjęs ir aplinkosaugos reindžeriu tituluojamas kėdainietis Ruslanas Linevas. Jis, susiruošęs švarinti upę, jos pakrantes rado nusėtas negyvomis žuvimis.
Tada upė buvo užteršta gana nemažame plote, nes negyvų žuvelių buvo galima pastebėti iki vieno kilometro nuo Nevėžio, o teršalais užterštas vanduo plaukė ir Nevėžio upe. Anuomet aplinkosaugininkai irgi bandė rasti galimą teršėją, bet jis liko neišaiškintas.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Naujakurys Tarutis

    Išeiginėmis dienomis Jūs labiau pastebėkite nuo LIFOSOS ateinantį kolektorių.Jie turi savo nuotekų rinktuvą,bet lietui lyjant nuo visos didžiulės teritorijos surinktas vanduo gali perpildyt jį.Tad išeiginėmis gal būt jo lygį kas ir ,,pareguliuoja”.Mes puikiai žinome apie buvusius kai kurių cechų darbų pristabdymus,kai atvažiuodavo tikrintojai.Nebūtinai gamtosauginiai,užtekdavo ir darbo saugos patikrinimų,kai iškart užtildavo triukšmas mechaniniame…

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.