Šiais laikais bene populiariausia pokalbių ir domėjimosi tema – sveika mityba. Ji aktuali visiems žmonėms. Tad ką daryti, kad maistas gydytų? Ką valgyti, kad būtume ir liktume sveiki ir gyvybingi, darbingi ir visada puikios nuotaikos? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus išgirdo Kėdainių bendruomenės centro lankytojai, dalyvavę projekte „Neįgaliųjų mitybos įpročių keitimas“. 

Apie žolelių poveikį sveikatai nekantravo išgirsti.E. ir E. Stagniūnai.

Apie žolelių poveikį sveikatai nekantravo išgirsti.E. ir E. Stagniūnai.

„Daugelis apklaustų asociacijos narių ir jų šeimos nori gyventi sveikai, tačiau nežino, nuo ko pradėti. Yra žinoma, kad sveika mityba padeda saugoti ir stiprinti sveikatą ir išvengti daugelio ligų. Todėl, siekdama padėti asociacijos nariams ir jų šeimoms suprasti sveikos mitybos naudą, parengiau projektą „Neįgaliųjų mitybos įpročių keitimas“. Projektas buvo įgyvendinamas trimis etapais“, – pasakojo Alma Margevičienė, Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vadovė.

Paskaitą skaitė žolininkas
Projekto pirmasis etapas vyko birželio mėnesį. Jo metu vaistininkas-žolininkas Marius Lasinskas skaitė paskaitą „Sveikos mitybos pagrindai“. Lektorius supažindino paskaitos dalyvius su sveikos mitybos principais ir taisyklėmis, t. y. saiku, įvairove, subalansuotumu. Saikas, pasak A. Margevičienės, reiškia, kad vienos medžiagos negali būti per daug, nes net ir reikalingiausios medžiagos perteklius gali pakenkti sveikatai. Įvairovė užtikrina, kad valgant skirtingą maistą atsiranda didesnė tikimybė gauti visų organizmui reikalingų medžiagų. Subalansuotumas – tai tinkamas baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų santykis.

Prisidėjo ir rėmėjai
II-asis projekto etapas vyko liepos 1–8 dienomis.
„20-čiai judėjimo negalią turinčių asmenų buvo sudaryta galimybė pagerinti sveikatą „Landšafto terapijos ir rekreacijos centre“ netoli Šventosios esančiame Monciškių kaime. Šiame centre sudarytos puikios sąlygos neįgaliųjų žmonių poilsiui: pritaikyta virtuvė, dušai, tualetai. Centro teritorijoje nutiesti judėti neįgaliųjų vežimėliais pritaikyti takeliai, yra patogus privažiavimas prie jūros. Neįgalieji ir šeimos nariai, kurie galėjo, gamino maistą, ruošė vakarienes ir tarpusavyje dalinosi receptais. 20-čiai neįgaliųjų buvo suteiktos apgyvendinimo paslaugos iš projekto lėšų, o maitinimo paslaugos – iš rėmėjų lėšų. Jiems labai norime padėkoti – tai profesinių sąjungų labdaros organizacija „PARAMA“ bei UAB „DAUMANTAI LT““, – dėkojo asociacijos vadovė.

Dalyvavo pusė šimto asociacijos narių
Trečiasis susitikimas vyko rugsėjo mėnesio pabaigoje. Susirinkę visi norintieji išgirdo lektoriaus M. Lasinsko paskaitą apie lietuviškų žolelių naudą. Vėliau vyko praktiniai mokymai iš atsineštų rudens gėrybių, buvo galima paskanauti asociacijos narių pagamintų gardžių patiekalų iš savame darže išaugintų daržovių ir vaisių.
Projektas buvo finansuotas Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Iš viso jame dalyvavo 50 asociacijos narių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.