Juozo Paukštelio progimnazijoje nuskambėjus skambučiui, skelbiančiam pamokų pabaigą, vienas po kito iš klasių pabyra pradinukai. Tačiau dažnas jų sustoja prie mokyklos aktų salės ir, nekantriai laukdami pasirodančios šokių mokytojos, persiauna avalynę. Šie vaikai – tai šokio kolektyvo „ARTiŠOKas“ nariai.

Jauni, veržlūs, aktyvūs – tokie yra jaunieji „ARTiŠOKo“ šokėjai, ant scenos demonstruojantys energiją ir gerą nuotaiką.

Jauni, veržlūs, aktyvūs – tokie yra jaunieji „ARTiŠOKo“ šokėjai, ant scenos demonstruojantys energiją ir gerą nuotaiką.

„Vaikų net nereikia raginti ateiti į repeticijas – jie patys manęs nekantriai laukia, o jei kiek užtrunku, repetuoja patys savarankiškai“, – šypsosi „ARTiŠOKo“ vadovė Rita Rudokaitė-Stanišauskienė.

Šoka pradinukai
Veikli šokių mokytoja iš viso turi tris šiuolaikinio šokio kolektyvus: Krakių jaunimą subūrusį „Step by Step“ bei Juozo Paukštelio progimnazijos „ARTiŠOKą“ bei „XXM“.
„ARTiŠOKe“ šiuo metu šoka patys jauniausi R. Rudokaitės-Stanišauskienės auklėtiniai – ketvirtos klasės mokiniai. „Aš pati esu pradinių klasių mokytoja Juozo Paukštelio progimnazijoje, toks mano pagrindinis darbas. Ir beveik visa mano auklėjama klasė priklauso šiam kolektyvui“, – nusišypsojo ji. Nors kolektyve šoka daugiausiai mokytojos auklėtiniai, į kolektyvą įsiliejo ir mokinių iš kitų klasių, taip pat yra ir net kitų mokyklų mokinių, kurie taip pat skuba į repeticijas. „Jei vaikai nori šokti, tegul eina, aš dėl to tik džiaugiuosi. Į repeticijas ateina ir tie vaikai, kurie nelanko šokių, tačiau ateina ir prisijungia prie šokančiųjų“, – sakė pašnekovė.
Šiuo metu „ARTiŠOKe“ yra net 25 jaunieji šokėjai.

„ARTiŠOKas“ – ir šokas, ir šokis, ir daržovė
Kolektyvas susibūrė prieš ketverius metus, kai dabartiniai ketvirtokai, R. Rudokaitės-Stanišauskienės auklėtiniai, atėjo į pirmąją klasę.
„Dauguma tėvelių žinojo, kad aš lavinu vaikus šokiu ir paklausė, ar bus buriamas kolektyvas. Iš vaikų ir tėvelių pusės buvo didelis noras ir palaikymas, taip pat to norėjau ir aš. Taigi, dabar dirbti yra labai lengva“, – sakė ji.
Šiuolaikinius šokius šokančio kolektyvo pavadinimas – skambus ir įsimintinas, o jame užkoduotos net kelios prasmės. Tokį įdomų ir įsimintiną pavadinimą, pasak R. Rudokaitės-Stanišauskienės, išrinko mokinių tėveliai.
„Man pačiai pavadinimas patiko, labai patiko ir vaikams. Tą patį žodį galima labai įvairiai interpretuoti – tai ir šokas, ir šaknis šok-, iš kurios galima sudaryti žodį šokis. Žiūrint, kuri žodžio dalis bus išryškinta. Na, bet pagrindinė žodžio reikšmė vis tik yra daržovė. Artišokas – tai sveikas ir naudingas užkandis“, – kalbėjo pašnekovė.

Repeticijose – griežta tvarka
Pasak šokių vadovės, su vaikais dirbti yra įdomu, tačiau jiems svarbu nuolat priminti elgesio taisykles, be kurių darbas repeticijose nebūtų toks sklandus.
„Aš noriu, kad šokių repeticijos nebūtų kaip pamoka, o aš pati būčiau ne mokytoja, o šokių vadovė. Vaikams sakau, kad į mane galima kreiptis ir vardu. Noriu, kad santykis tarp manęs ir vaikų būtų kuo artimesnis. Taip pat repeticijose yra griežta tvarka – jei aš kalbu, turi būti visiška tyla, nes kitaip vaikai nieko negirdės. Jei aš rodau judesį, jie turi atidžiai į jį žiūrėti. Patiems jį daryti galima tik tada, kai aš pasakau, kad leidžiama. Taisyklės griežtos, bet vaikai puikiai jų laikosi. Tuomet darbas būna darnus. Žinoma, visa tai ne iš karto pavyko pasiekti. Taisykles įvedinėti teko po truputį, o dabar, ketvirtoje klasėje, viskas vyksta be problemų, kaip sviestu patepta“, – nusišypso R. Rudokaitė-Stanišauskienė.

Ruošiasi pirmajam konkursui
Nors ypatingų pasiekimų šokių kolektyvas ir neturi, tačiau visus šokančiuosius jungia begalinis noras šokti, dirbti, tobulėti.
„Jau netrukus, gruodžio 10-ąją, bus pirmasis „Artišoko“ konkursas. Man turėti tris šokių kolektyvus ir dar pagrindinį darbą mokykloje yra sudėtinga, tad pasiekimų ir neturime. Tačiau „ARTiŠOKą“ Kėdainiuose labai daug kur kviečia koncertuoti. Vaikai šoka gerai, yra labai energingi, aktyvūs – jie publikos simpatijas pelno labai lengvai“, – sakė šokių vadovė.
Pasak pašnekovės, konkurse šokėjai parodys šokius, kuriuos moka geriausiai, atskira programa ruošiama nebus.
„Paprastai per metus sukuriame po du šokius. Daugiau padaryti yra neįmanoma, nes reikalingas didelis ir kruopštus darbas repeticijose: šokio metu vieni vaikai daro vieną judesį, kiti tuo pačiu metu – kitą. Be to, norint šokėjus išmokyti judesių, reikia labai daug laiko, aiškinimo, pastangų. Repeticijos užima daug laiko, todėl tas rezultatas ateina negreitai“, – tikino R. Rudokaitė Stanišauskienė.

Jei tik bus noro – šoks ir toliau
Šiųmečiai ketvirtokai kitais metais jau bus penktokai. Ar „ARTiŠOKas“ neiširs? „Tai priklauso nuo pačių vaikų ir tėvelių noro. Jei vaikai tikrai norės šokti ir tokių bus daugiau nei pusė, su jais šoksiu toliau. Svarbiausia – noras“, – sakė mokytoja.
Šokių vadovė teigė besididžiuojanti savo auklėtiniais – labai imliais, gerais vaikais, kurie yra darbštūs, labai nori šokti.
„Mokykloje per beveik kiekvieną pertrauką jie aktų salėje šoka – šoka laisvai, paprastai. Man labai smagu, kad jie myli šokį, kad yra aktyvūs, juda. Vaikų net nereikia specialiai skatinti, raginti, kad pradėtume repeticijas. Patys į jas veržiasi“, – prieš išskubėdama pas savo auklėtinius į repeticiją jauniesiems šokėjams pagyrų negailėjo R. Rudokaitė-Stanišauskienė.

6

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.