Rimstant velykiniam šurmuliui į Kėdainių kultūros centrą rinkosi kukltūrai neabejingi kraštiečiai –

šventinėje popietėje buvo pagerbti konkurso „Kultūros versmė“ laureatai.

Siekdama atkreipti visos rajono bendruomenės dėmesį į kultūrą, kaip mūsų bendro gyvenimo sritį, į kultūros srities darbuotojus ir visuomenininkus, Kėdainių rajono savivaldybė penktą kartą organizavo apdovanojimų konkursą „Kultūros versmė“.

Pretendentus 5 nominacijoms siūlė rajono kultūros įstaigos bei nevyriausybinės organizacijos. Šiemet konkursui buvo pateiktos 29 rekomendacijos pristatančios 28 nominantus (pretendentus).

Konkurso „Kultūros versmė“ tikslas yra skatinti kultūros srityje dirbančių bei kultūriniame gyvenime dalyvaujančių žmonių iniciatyvas, įvertinti kultūros darbuotojus ir kitus kultūros puoselėtojus, savo veikla padedančius plėtoti rajono kultūrą, už reikšmingą kultūrinę meninę veiklą, kultūrines iniciatyvas, etninės kultūros puoselėjimą bei tradicijų išsaugojimą.

„Metų pasiekimo“ nominacijoje apdovanotas Josvainių kultūros centro vokalinis moterų ansamblis „Sonata“ (vadovas Vytautas Greičius) – už dainavimo tradicijų puoselėjimą, aktyvų dalyvavimą krašto kultūriniame gyvenime bei respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai 2016“, kuriame pelnė I ir II laipsnio diplomus. Ansambliui 2016 m. suteikta I kategorija.
„Metų įvykiu“ paskelbta tarptautinė miniatiūrų paroda „Kas yra pluoštai“ (organizatorius Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija) – už tarptautinės miniatiūrų parodos „Kas yra pluoštai“ organizavimą Kėdainiuose. Parodoje buvo eksponuota 119 skirtingų žanrų ir stiliaus meno kūrinių, kurių autoriai: 10 lietuvių ir 66 šalių iš 3 skirtingų žemynų (Azijos, Europos ir Amerikos) meno kūrėjai. Parodos atidaryme dalyvavo 11 menininkų iš Japonijos, Belgijos ir Lietuvos. Savo meno kūrinius Janinos Monkutės-Marks muziejui padovanojo net 29 parodos dalyviai. Paroda sulaukė didelio dėmesio ne tik tarp kėdainiečių, joje apsilankė ir didžiųjų Lietuvos miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos) gyventojai, svečiai.
„Metų kultūros darbuotojo“ titulas suteiktas Danguolei Raudeliūnienei, Josvainių bendruomenės centro pirmininkei, – už nuoširdų ir neatlygintiną darbą vykdant projekto „Josvainiai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ veiklas, už bendruomeniškumo skatinimą, tautiškumo ir blaivybės puoselėjimą, aktyvų dalyvavimą kultūrinėje veikloje. Už begalinę meilę ir pagarbą savajam kraštui, jo istorijai ir kraštiečiams.
„Metų tradicijų puoselėtoju“ paskelbta Regina Lukminienė, Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name vadovė, etnografė, – už etninės kultūros puoselėjimą ir propagavimą, įvairių projektų, edukacinių programų ir užsiėmimų, ekspedicijų vykdymą, rajono kultūros darbuotojų, pedagogų, moksleivių ir folkloro kolektyvų konsultavimą. Ji sėkmingai vadovauja tradicinių amatų centrui: subūrė amatininkus, konsultavo ir rūpinosi jų sertifikavimu. Surengė ne vieną tradicinių amatų ir Kėdainių krašto etninės kultūros tradicijų pristatymą rajono visuomenei ir svečiams iš užsienio.
„Už viso gyvenimo nuopelnus“ apdovanotas Vytautas Ulevičius, tautodailininkas – už ilgametę kūrybinę veiklą, už savo kūrybos darbų muziejų įkūrimą Krakėse ir Kėdainiuose. Vytautas Ulevičius yra apie 300 monumentalių ir daugiau kaip 1000 kamerinių darbų autorius. Garsiojo drožėjo skulptūros puošia ne tik Krakių, Kėdainių ar kitų Lietuvos miestų ir miestelių aikštes, sakralines ir kitas vietas.Jo darbai garsina Lietuvą Italijoje, Prancūzijoje, Čekoslovakijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Rusijoje, Graikijoje.Šiuo metu Vytautas Ulevičius kuria Kryžiaus kelio skulptūras Kryžių kalnui.

„Kultūros versmių“ apdovanojimų šventę vainikavo „Auros šokėjų ir Naujų idėjų kamerinio orkestro pasirodymai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.