Aštuntus metus Kėdainiuose veiklą vykdantis restoranas „Novus Rex“ šiais metais šventiniam laikotarpiui ne tik šventiškai pasipuošė, tačiau ir pristatė specialų keturių patiekalų meniu, kuriame puikuojasi išskirtiniai ir nekasdieniai patiekalai: auksaspalvė dorada, antienos salotos, stirnienos ir baravykų troškinys ir net… kengūrienos kepsnys! Apie labai neįprastus patiekalus, pristatomus tik šv. Kalėdų šventiniam laikotarpiui, kalbamės su šio restorano vadovu Mantu Mikliušu.

Šventiškai pasipuošęs restoranas „Novus Rex“ kėdainiečius bei miesto svečius kviečia apsilankyti ir per šias Kalėdas paragauti išskirtinio skonio patiekalų.

– Kodėl pasirinkote būtent tokius patiekalus? Dorada, antienos patiekalai lietuvio skoniui dar yra pažįstami, bet žvėriena ar kengūriena tikrai neįprasti.

– Tikrai taip, šis meniu, nesumeluosiu, yra egzotiškiausias, kokį esame ruošę per visą darbo laiką. Šio meniu tikslas yra sukurti galimybę žmonėms paragauti čia, Kėdainiuose, tokių patiekalų, kokių dar šiam mieste nėra buvę. Kiek man yra žinoma, tiek žvėrienos, tiek kengūros mėsos patiekalus mes pristatome pirmieji. Pats meniu, sudarytas tikrai iš ganėtinai skirtingų patiekalų, iš esmės suderintas, tad net ir išrankiausias klientas ras sau tinkantį variantą: įtraukta ir paukštiena, ir mėsos ar žuvies patiekalas. Yra ir lengvesnių patiekalų, tokių kaip salotos. Žinoma, galima užsisakyti kepsnį, galima rinktis ir tai, ko galbūt nesi ragavęs, t.y. kengūrienos, arba galbūt jau išbandytą ir iš lietuviškų produktų pagamintą stirnienos ir baravykų troškinį su ką tik išvirtomis bulvytėmis.

Stirnienos bei baravykų troškinys.

– Bet kodėl kengūriena? Ar nebijote, kad patiekalas su šia mėsa klientui gali būti nepriimtinas dėl savo neįprastumo?

– Na, mes veiklą vykdome jau aštuntus metus ir aiškiai matome, kad klientai tampa reiklesni, pageidauja įdomesnių ir įvairesnių patiekalų. Dėl pačios kengūrienos, galima teigti, kad tai tikrai neįprastas pasiūlymas, nors iš pradžių galvojome apie krokodilieną ar net balandį. Mano nuomone, plėtojant maisto vartojimo kultūrą, pirmiausia stengtis turi viešojo maitinimo įstaigos – restoranai – ir pristatyti būtent tokius neįprastus pasiūlymus. Pripažinkime, paprastam vartotojui turbūt nekiltų minčių per šventes gaminti kengūrienos. Galbūt ir dėl to, kad pačios mėsos gauti nėra taip paprasta.

– Kadangi jau užsiminėte apie sudėtį, iš kur atkeliauja mėsa? Paprastoje parduotuvėje tokių dalykų tikrai negausi, ar nebus taip, kad už savaitės nebeturėsite dalies šio šventinio meniu patiekalų?

– Kalbant apie visą šį pasiūlymą, lengviausiai gaunama turbūt būtų auksaspalvė dorada. Mes dirbame su įvairiais tiekėjais, problemų ieškant produktų tikrai nekyla. Galime užtikrinti, kad tiek kengūriena, tiek stirniena yra perkama iš oficialių pardavėjų, o ne iš kažkokio medžiotojo ar importuotojo be realaus kilmės atsekamumo. Didesnis darbas

Auksaspalvės dorados kepsnys.

buvo ne produkciją gauti, o patiekalą sukurti, kadangi receptų tikrai nėra daug, o ir patys receptai dažnai yra atkeliavę iš kitų regionų, todėl praktiškai receptūras kūrėme galvodami apie tai, kas skanu lietuviui.

– Kiek šis pasiūlymas galios, ar yra numatytas kažkoks konkretus terminas?

– Ne, šiuo metu nesame nustatę griežto termino, iki kada šie patiekalai bus mūsų restarano meniu. Žiūrėsime pagal realią situaciją, bet, manau, kad bus galima užsisakyti iki sausio antros savaitės ar vidurio. Savaime aišku, jeigu matysime labai didelį susidomėjimą, galbūt kažkurį patiekalą perkelsime į savo kasdieninį meniu.

– Kas toliau? Gal turite minčių ateityje pristatyti dar ką nors išskirtinio?

– Greičiausiai galima būtų pasiūlyti jau minėtą krokodilieną. Minčių apie tokius specifinius patiekalus kyla nuolat, bet galbūt palikime staigmeną?

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.