ppppNorvegijoje po žemės nuošliauža žuvę darbininkai tikrai buvo lietuviai, tai 43-ejų, 47-erių ir 27-erių vyrai. Jie buvo kilę iš Pagirių kaimo. Dar du laimingieji, išsigelbėję iš po purvo nuošliaužos, taip pat pagiriečiai.

Paieškos darbai penktadienį kol kas neatnaujinti, įvykio vietoje policija dirba kartu su geologais, šie vertina dar vykstančius žemės judėjimus ir galimybes toliau ieškoti dingusiųjų. Teigiama, kad tris gyvybes nusinešusi nuošliauža yra 420 metrų pločio ir 270 metrų ilgio.

Žuvusieji – Pagirių kaimo gyventojai. Tai 47-erių, 43-ejų ir 27-erių vyrai. Dar du 27-erių ir 26 -erių metų vyrai gydomi ligoninėje Norvegijoje.

Visi Pagirių miestelio gyventojai išvažiavo į Norvegiją uždarbiauti prieš kelis metus. Tiesa, vienas vyras, nors buvo kilęs iš Pagirių, kurį laiką gyveno Vilniuje.

„Visi mūsiškiai vyrai buvo darbštūs, darbdavys juos labai gerai vertino.Vyrai dirbo įvairius ūkio darbus, taip pat miškuose pjovė medžius, džiaugėsi geromis darbo sąlygomis. Mano sūnus į Norvegiją išvyko prieš pusantrų metų, norėdamas užsidirbti“, – pasakojo Jūratė Aleknavičienė, vos per plauką nelaimę išgyvenusio vaikino mama. Moteris pasakojo, kad jos 27 -erių metų sūnus Gediminas šiuo metu gydomas ligoninėje, tačiau vis dar negali atsigauti po patirtos nelaimės.

„Su sūnumi šnekėjau vakar, jis vis dar šoke, jam sunku suvokti, kas atsitiko, jis sunkiai kalbėjo, jam stiprus šokas. Dėkui Dievui, kad liko sveikas. Po šios nelaimės jis man sakė, kad Norvegijoje nebeliks ir tikriausiai grįš atgal į Lietuvą“, – kalbėjo moteris. Vaikinas su kitu 27- erių metų žuvusiuoju Pauliumi buvo klasiokai, geri draugai.

Šiuo metu Norvegijoje tęsiami žuvusiųjų palaikų paieškos darbai, kol kas neaišku, kaip giliai po žeme yra jų kūnai.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) pranešė, kad apie dingusius Lietuvos piliečius informuoti jų artimieji.

„Norvegijos paieškos ir gelbėjimo tarnybos tęs dingusiųjų paieškos darbus, kai tik bus įsitikinta, kad gelbėtojams saugu patekti į nuošliaužos teritoriją“, – nurodė URM.

Didžiulė nuošliauža Norvegijoje, Siorumo regione, nuslinko ketvirtadienį.

Ketvirtadienį dingusiųjų paieškai buvo pasitelkti sraigtasparniai su kameromis, reaguojančiomis į šilumą, taip pat kinologai su šunimis, tačiau paieškos nebuvo sėkmingos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.