Mažmeninės prekybos įmonių grupė „Norfa“ prieš metus ėmėsi ambicingo projekto  automatizuoti greitai gendančių maisto produktų skirstymo procesus Kėdainiuose esančiame sandėlyje, o šiandien naujoji sistema jau veikia. 

„Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis teigia, kad įdiegta technologija sudaro galimybes per valandą paskirstyti net 9 tūkst. pakuočių vienetų, be to, produktų skirstymo sistema vėliau padės sumažinti darbo valandų sandėlyje skaičių 20–30 procentų.

„Greitai gendančių produktų skirstymo įrenginys visiškai paleistas vos praėjusių metų gruodžio pradžioje, prieš pat intensyviausią metuose laikotarpį, kai žmonės perka daugiau nei įprastai. Tai buvo šioks toks išbandymas ir rizika, tačiau lūkesčiai, kad automatizacija sutrumpins tiekimo grandinę, padės išvengti produktų paskirstymo klaidų ir gerokai sumažins darbo jėgos kiekius, pasiteisino. Pirmą kartą per pastaruosius kelerius metus šventiniu laikotarpiu darbuotojams neteko dirbti viršvalandžių, nes skirstymo sistema padidino darbo našumą bei suvaldė padidėjusius produkcijos srautus“, – pastebėjimais dalinosi D. Dundulis.

„Norfos“ sandėlyje – automatizuota prekių skirstymo technologija

Greitai gendančių produktų skirstymo sistemos projektą bendrovė įgyvendino kartu su automatizuotus procesus kuriančia JAV kapitalo įmone „Equinox Europe“, kuri į šį projektą investavo 2,4 mln. eurų.

„Pagrindinė priežastis, dėl kurios pasirinkome bendradarbiavimą su „Equinox Europe“, buvo ta, kad įmonė turi didelę profesionalių specialistų komandą Lietuvoje, kuri prireikus galės operatyviai atlikti visus reikalingus darbus, vykdyti nuolatinę sistemos priežiūrą bei aptarnavimą. Paskirstymo sistema yra sudėtingas įrenginys, todėl greitas bet kokių sutrikimų šalinimas yra labai svarbus“, – sakė D. Dundulis.

Jo teigimu, toks procesų automatizavimas sudaro galimybes greičiau paskirstyti konkrečius kiekius atskiriems prekybos centrams, tad klientai gali įsigyti šviežiausių prekių. Be to, ši sistema leis sutaupyti ir laiko, ir kitų resursų.

„Per ilgesnį laikotarpį bus galima net 20–30 proc. sumažinti darbuotojų darbo valandų skaičių. Planuojama, kad visiškai baigta ir funkcionuojanti automatizuota produktų paskirstymo sistema leis sumažinti ir sandėlio darbuotojų skaičių, juos perkeliant į kitas pozicijas prekybos įmonių grupėje“, – sakė D. Dundulis.

„Norfos mažmenos“ vadovas įsitikinęs, kad šios investicijos didina konkurencinį pranašumą bei leidžia optimizuoti veiklą, todėl prekybos tinklas ketina ir toliau investuoti į veiklos procesų optimizavimą bei automatizuoti ir kitų produktų skirstymo sistemas.

Pastaruosius kelerius metus ekspertai pastebi automatizuotų sandėlių ir logistikos centrų poreikio didėjimą. Ypač sparčiai pažangiosios technologijos plėtojamos Lietuvoje. Pagrindinė šio verslo augimo priežastis – bendras ekonomikos kilimas šalyje, didinantis ir automatizuotų sandėlių valdymo sprendimų paklausą.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.