Lietuvos krepšinio lygoje bei atrankai į Europos taurės turnyrą besiruošian­čiai Kėdainių krepšinio komandai „Nevėžis“ šiuo metu itin intensyvus pasiruošimo kovoms etapas. Be to, šį sezoną „Nevėžis“ pasitinka atsinaujinęs – nauja sudėtimi, nauja emblema bei ambicingais planais ir lūkesčiais. 

„Nevėžio“ treneris Ramūnas Cvirka: „Komandoje nėra lietuvių ar legionierių – visi esame Kėdainių „Nevėžio“ komanda“.

Apie nuotaikas komandoje, pasiruošimo periodą bei vidinę drausmę komandoje pasakoja treneris Ramūmas Cvirka.

– Kaip vertinate esamą žaidėjų sportinę formą ir pasirengimą? Kam didžiausią dėmesį skiriate treniruočių metu?
Fizinis pasirengimas, kurį anksčiausiai prie komandos prisijungę krepšininkai praėjo, manau, yra normalus. Tiesa, prie komandos tik ketvirtadienį prisidėjo centro puolėjas iš Ukrainos Vladislavu Koreniuku – jo fizinis pasiruošimas išryškės tik per pirmąsias treniruotes. Manau, kad problemų neturėtų būti, mat šis žaidėjas visą vasarą žaidė Kinijoje.

– Kokias komandos pozicijas išskirtumėte kaip stipresnes, o kurias – kiek silpnesnes?
– Manau, stipresnės pozicijos yra visoje gynėjų grandyje, nes čia yra nemažai lygiaverčių žaidėjų. Gal kiek silpniau būtų su priekine linija – ji sąlyginai yra užpildyta, bet, aišku, norisi daugiau jėgos. Tačiau ką turime, tą turime.

– Kokį matote legionierių vaidmenį komandoje? Gal jiems bus patikėtas lyderių vaidmuo?
– Kaip kas žais, tas ir bus lyderis. Aš sakau taip, kad komandoje nėra nei lietuvių, nei legionierių – yra Kėdainių klubo „Nevėžis“ žaidėjai. Kol kas stiprių lyderių dar nėra išryškėjusių, žaidėjai yra surinkti panašaus pajėgumo. Taigi, vieną dieną gali vienas geriau sužaisti, kitą dieną – jau kitas.

– Ar manote, kad pagrindinis komandos variklis bus Rusijos krepšininkas Valerij Lichodej?
– Nemanau, nes pagrindiniais varikliais būna kažkas iš mažų žaidėjų: pirmas, antras numeriai. Todėl tokių komandoje norėjosi turėti kuo daugiau. Tokie žaidėjai žaidžia su kamuoliu, sudaro palankias situacijas aukštiems žaidėjams. Manau, Lichodej pateisins viltis.

– Lyginant su praėjusių metų komanda, ar šiųmetė komanda, Jūsų akimis, stipresnė?
– Apie tai reikia šnekėti po sezono, žiūrėti į pasiektų pergalių skaičių, į visą žaidimą. Tada ir pasimatys. Praėjusiais metais komanda, manau, buvo nebloga. O šiais metais turim, ką turim, žiūrėsim, kaip seksis.

– Kokius lūkesčius ir uždavinius sau keliate artėjančiam sezonui?
– Jie labai paprasti – patekti į atkrintamąsias varžybas LKL pirmenybėse ir kuo toliau nužygiuoti Europos taurės turnyre, praeiti kuo daugiau etapų.

– Ar esate kokį nors režimą krepšininkams sustatę po treniruočių, po varžybų jų laisvu metu?
– Tam yra klubo vidaus taisyklės, kurių žaidėjai turi laikytis. Yra apibrėžta, ką kada turi daryti arba ko nedaryti. Žaidėjai – ne maži vaikai, visų nesukontroliuosi, bet tai priklauso nuo pačių krepšininkų. Kiek žinau, nė vienas jų nėra įsivėlęs į jokias istorijas. Tikiuosi, taip bus ir toliau.

– Kiek treniruočių metu skiriate dėmesio psichologiniam žaidėjų nusiteikimui? Ar tai kiekvieno krepšininko asmeninis reikalas?
Man visa psichologija yra aikštelėje. Eik, įmesk po treniruotės dar porą šimtų papildomų metimų ir baigsis psichologija, nes į krepšį jau pataikysi. Esu menkas psichologas, labiau kreipiu dėmesį į darbą aikštelėje. Jei mes su komanda pašnekėsime apie psichologiją, vyrai geriau žaisti nepradės. Geriau daugiau pasportuoti aikštelėje. Manau, kad didesnis ir svarbesnis indėlis yra darbas nei psichologija.


FIBA Europos taurės pirmosios varžybos namuose vyks
rugsėjo 20-ąją, o LKL – spalio 1-ąją su Kauno „Žalgiriu“. Rugsėjo 24-ąją Klaipėdoje „Nevėžis“ žais su Klaipėdos „Neptūnu“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.