Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriaus palatose atidaryta Kėdainių dailės mokyklos mokinių piešinių paroda „Mama ir vaikai“. Spalvingi piešiniai ne tik puošia palatų sienas, bet ir džiugina čia gulinčias mamytes su savo mažyliais.

Iš viso Kėdainių dailės mokyklos mokiniai sukūrė ir ligoninės skyriui padovanojo 16 pieštų darbelių, kuriose galima išvysti mamytes bei vaikučius.

„Tačiau yra ir vienas vienintelis piešinys, kuriame nupieštas tėtis ir sūnus“, – šyptelėjo Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriaus gydytoja, akušerė-ginekologė Violeta Tamulienė.

Jungtinis projektas

Pasak pašnekovės, tai buvęs jungtinis akušerijos-ginekologijos ir Kėdainių dailės mokyklos projektas, kartu prie jo įgyvendinimo prisijungė ir fotografas Vaidas Juška (kuris piešinius gražiai įrėmino). Pasak V. Tamulienės, skyriaus palatose yra pastatytos šveicarų paramos metu gautos funkcinės lovos, taip pat naujos spintelės daiktams, tačiau, gydytojos teigimu, vis kažko trūko. „Mūsų kolektyvas iš visų jėgų stengiasi kuo labiau pagerinti buvimo čia sąlygas moterims po gimdymo. Ne paslaptis, kad moterys po gimdymo būna liūdnesnės, jaučia nerimą, baimę, kai kurias kamuoja ir pogimdyvinė depresija. Tad norime palatose sukurti kuo jaukesnę aplinką, kad mamos jaustųsi kuo geriau. O vaikų piešiniai yra spalvingi, kupini gerų ir šiltų emocijų“, – šypsojosi V. Tamulienė. Gražūs, vaikų piešti piešiniai džiugina ne tik gimdyves, bet ir šio skyriaus darbuotojus.

Autoriai – mokiniai

„Su Kėdainių ligonine bendradarbiaujame jau ne pirmus metus – esame nemažai mokinių darbų padovanoję Slaugos skyriui, taip pat prieš keletą metų esame papuošę Kėdainių poliklinikos koridorius“, – sakė Jovita Buinevičienė, Dailės mokyklos direktoriaus pavaduotoja. Į parodėlės atidarymą akušerijos-ginekologijos skyriuje atvyko ir kelios piešinių autorės. „Darbą nupiešiau prieš kelerius metus, tad atvykusi čia, iš pat pradžių jo net neatpažinau, – šyptelėjo dailės mokyklos mokinė Meda Snarskytė. – Malonu pamatyti pakabintą savo piešinį šiame skyriuje“.
„Nupiešiau mamą su vaiku ant rankų. Tik sužinojusi temą, nepuoliau piešti, prieš tai dar kiek pagalvojau, ir tuomet kibau į darbą“, – sakė trylikametė Beata Ivanauskaitė.

Fausta Kirstukaitė, tik sužinojusi piešinių temą, sakė dar turėjusi šiek tiek pagalvoti, kaip geriausiai ją įgyvendinti. „O dabar man labai malonu pamatyti savo piešinį šiame skyriuje pakabintą“, – sakė jau šeštus metus Dailės mokyklą lankanti dvylikametė Fausta.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.