Tokią poziciją išreiškė Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius bei administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, susitikę su „Stasio Pakarklio įmonė“ vadovu Stasiu Pakarkliu.

Ši įmonė yra pasirašiusi sutartį A. Kanapinsko gatvės rekonstrukcijos bei automobilių žiedo įrengimo darbų atlikimui, tačiau, nors numatytiems darbams atlikti šiuo metu yra idealios lauko sąlygos, tačiau darbai stringa ir atsilieka nuo numatytų terminų net kelis mėnesius. Visa tai kelia susirūpinimą miesto vadovams, kelia didelį nepasitenkinimą tarp gyventojų.

Darbai pagaliau atnaujinti ir A. Kanapinsko gatvėje.

Gyventojai nepatenkinti

„Gyvenu A. Kanapinsko gatvėje. Kiekvieną rytą matau, kaip darbininkai tik išsiurbia vandenį iš duobių, ir, atlikę šį darbą, pasišalina. Darbai taip stovi jau ne vieną savaitę. Žinoma, visa tai mums sudaro nemažai nepatogumų, o ir apskritai, tokia netvarka jau nusibodo“, – piktinosi viename iš daugiabučių gyvenanti moteris.

Atliekamų darbų tempais nepatenkintas ir Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius, kuris inicijavo susitikimą su S. Pakarkliu, norėdamas iš jo paties išgirsti, kodėl darbai stringa ir nėra atliekami laiku.

„Spausime rangovus, kad šie jau rugsėjo pirmajai dienai būtų pasiruošę atidaryti žiedą, kad juo visomis kryptimis galėtų pravažiuoti automobiliai, viešasis transportas. Juk jau po kelių savaičių prasidės mokslo metai ir vaikų vežiojimas į mokymo įstaigas. Ši kelio vieta yra labai svarbi kėdainiečiams, – sakė meras. – Galutinai visi darbai – tiek A. Kanapinsko gatvės rekonstrukcija, tiek automobilių žiedas turi būti pabaigti jau šių metų spalį. Bet pagal tai, ką matome šiandien, mums kyla pagrįsta abejonių, ar rangovai įsipareigojimus spės įvykdyti“.

Neatlikta darbų už 500 tūkst. eurų

Pažymėtina, kad rangos darbų grafikas smarkiai atsilieka: suskaičiuota, kad 2017 metais darbų pagal planus įmonė turėjo atlikti už 400 000,00 Eur, tačiau atliko už 162 556,06 Eur. Atsilikimas – 237 443,94 Eur. Šiais metais darbų pagal numatytus planus įmonė turi atlikti už 440 766,65 Eur. Šiai dienai atlikta tik už 168 746,08 Eur.

Bendra šiai dienai atliktų darbų vertė siekia 331 302,14 Eur., tačiau neatliktų darbų vertė kone perpus didesnė – 509 464,51 Eur.

Rangos darbų pabaiga pagal sutartį yra numatyta 2018 m. spalio 18 d., tačiau galimas sutarties pratęsimas vienam mėnesiui.

Vasara darbams ideali, bet…

Toks atsilikimas tapo nemenku galvosūkiu rajono vadovams, norintiems, kad projektas būtų įgyvendintas laiku.

„Todėl mums buvo labai svarbu susitikti su darbų rangovais, išklausyti jų nuomones bei gauti patikinimus, jog bus dedamos maksimalios pastangos, kad darbai būtų atlikti kaip galima greičiau.

Rajono savivaldybės vadovybė tikisi, kad rugsėjo 1-ąją žiedu jau bus galima laisvai pravažiuoti.

Jei praėjusiais metais rangovas dar galėjo pasiteisinti, kad darbus įgyvendinti laiku trukdo klimatinės sąlygos, konkrečiai – nuolat pliaupęs lietus, tai šiemet statybininkams vasara yra ideali, tačiau darbai kaip nejuda, taip ir nejuda“, – skėstelėjo rankomis savivaldybės vadovas S. Grinkevičius.

Darbai juda palengva

S. Pakarklis, rajono vadovams išdėstęs pasiaiškinimus, žurnalistams sakė, kad visi darbai juda, tiesa, labai palengva.

„Taip, priekaištus išgirdau. Tačiau noriu pasakyti, tai yra bendras projektas – mūsų įmonės bei Kėdainių rajono savivaldybės. Praėjusiais metais, kuomet dirbome atkarpoje nuo Gedimino gatvės iki Janušavos gatvės sankryžos, atlikti darbus vėlavome dėl prastų oro sąlygų. Dėl pliaupusio lietaus mes negalėjome tvarkyti gatvių konstrukcijų, todėl buvo prastovėta apie porą mėnesių. Juk turime darbus atlikti pagal visus techninius reikalavimus“, – tikino S. Pakarklis.

Darbai visiškai sustojo A. Kanapinsko gatvėje

Rangovas pasakojo, kad šiais metais jų niekas neinformavo, kad atkarpoje nuo būsimo žiedo iki Rasos gatvės tuo pačiu metu bus vykdomas dar vienas projektas – vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukcija.

„Tik išsikasę duobes, mes sužinojome apie tą kitą projektą. Taigi, ir tai gerokai pristabdė mūsų darbus“, – sakė S. Pakarklis.

Pasak O. Kačiulio, savivaldybės administracijos direktoriaus, šioje vietoje buvo įrengiamos naujos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo linijos. Darbus atliko įmonė „Kedmela“.
„Vandens tiekimo ir nuotekų tinklų klojimo darbai tikrai niekaip netrukdo rangovui vykdyti gatvės ir žiedo rekonstrukciją. Dar nuo praėjusių metų yra likusi eilė darbų, kurie iki šiol yra nepadaryti, nors jų atlikimui vandens tinklų ir nuotekų klojimo darbai tikrai nekliudo. Įmonė „Kedmela“ savo darbus yra užbaigusi, tačiau ir šiandien gatvės ir žiedo rekonstrukcijos darbus įsipareigojęs atlikti rangovas jų nevykdo taip, kaip turėtų,“ – sakė O. Kačiulis.

Tačiau jau nuo praėjusio trečiadienio į šią gatvę grįžo „Stasio Pakarklio įmonė“ darbininkai. Tik įrengus vandens tiekimo tinklus, gali būti klojama kelio danga.

Priekaištai išgirsti, o ar bus rezultatai?

S. Pakarklis aiškino, kad darbai prie žiedo taip pat juda, tiesa, labai palengva.

„Mes negalime visiškai uždaryti eismo. Be to, šiame projekte yra nemažai pakitimų (dėl projektuotojų klaidų). Turėtume stabdyti darbus, išvažiuoti iš objekto ir laukti, kol projektuotojai pataisys savo klaidas. Ir tik tada grįžtume prie darbų. Tačiau taip nedarome, vis tiek dirbame. Mes siekiame dirbti kartu su savivaldybe, nes tik bendras darbas ir susiklausymas duos gerų rezultatų“, – tikino S. Pakarklis.

Pašnekovas sakė besitikintis, kad iki rugsėjo pirmosios žiedą pavyks pabaigti. „Gal ir nepavyks užbaigti visiškai (gal nebus įrengti kokie nors takeliai, želdynai, veja), tačiau dėsime visas pastangas, kad žiedas jau būtų pravažiuojamas visiškai. Užbaigti darbus šiais metais tikimės ir A. Kanapinsko gatvėje“, – žadėjo S. Pakarklis.

O. Kačiulis, rajono savivaldybės administracijos direktorius, sakė, kad dėl lėto tempo prisideda ir per maži rangovo pajėgumai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.