Kėdainiuose, prie Liepų alėjos gale esančio tvenkinio stovi įtvirtinta lentelė – „Tvenkinys skirtas neįgaliesiems“. Pasirodo, šis vandens telkinys specialiai pritaikytas neįgaliųjų poreikiams, tad judėjimo negalią turintys kraštie­čiai jau gali traukti meškeres ir keliauti link įžuvinto tvenkinio, kuriame, pasak kelių aistringų žvejų, galima ištraukti tikrai neblogą laimikį.

„Prieš kelias dienas čia pagavau pusantro kilogramo lydeką, o dar anksčiau – kiek mažesnio svorio lydekaitę. Čia malonu atvykti, mat ir visai netoli gyvenu. Kartu ratukuose atvažiuoja bei žvejoja ir mano kolegos. Didžiulis pliusas, kad čia labai patogu privažiuoti prie kranto – ačiū merui, savivaldybei, seniūnijai, kad mums padovanojo šią didžiulę dovaną. Ačiū visiems, kad mus supranta ir mums pagelbėja“, – šypsojosi vėlyvą vienos dienos rytmetį su meškere rankose sutiktas žvejys mėgėjas Stasys Antanaitis. Jis pripažino, kad šią vietą kiek gali, pats ir prižiūrintis – sudraudžia tuos, kurie numeta šiukšlių, ar moteris, atėjusias plauti nešvarių kibirų.
Kuo šis tvenkinys ypatingas? Pirmiausia tuo, jog krantai padaryti patogūs privažiuoti neįgaliųjų vežimėliais, yra statūs. Be to, padaryti ir takeliai, kuriais neklimpstant galima privažiuoti prie norimos kranto vietos. Pritaikymo darbai buvo atlikti bendromis savivaldybės ir Kėdainių miesto seniūnijos pastangomis.
Pasak Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus, idėją šioje vietoje įrengti neįgaliesiems skirtą tvenkinį pasiūlė patys rajono paraplegikai, su tokiu pageidavimu kreipęsi į jį asmeniškai. Taigi, netrukus buvo pradėti tvenkinio tvarkybos ir pritaikymo darbai.
„Pirminiai darbai buvo pradėti dar praėjusiais metais, – darbų pradžią pristatė Kėdainių rajono meras. – Buvo aptvarkyta aplink esanti aikštelė, privažiavimo takeliai, tvenkinio krantai. Prieš kelis mėnesius prie šio tvenkinio jau vyko neįgaliųjų tarprajoninės spartakiados viena rungčių – sportinė žvejyba, kurioje dalyvavo ne tik kėdainiečiai, bet ir kitų šalies miestų sportininkai. Iš jų tąkart ne kartą teko išgirsti pagyrų, kad mes, kėdainiečiai, turime įrengę specialų, paraplegikams skirtą tvenkinį“.
Meras taip pat pasidžiaugė, kad ratukuose judantiems žmonėms tai puiki laisvalaikio praleidimo vieta. „Juolab kad ir žuvų yra – ir lydekų, ir karpių. Pakalbėjęs su čia sutiktais žmonėmis įsitikinau, kad ši vieta jiems labai svarbi“, – pažymėjo S. Grinkevičius.
Planuose numatyta šioje aikštelėje įkurti grilio zoną, įrengti tualetą, atlikti kitus darbus, kad ji būtų maksimaliai patogi paraplegikams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.