Nors visą birželio mėnesį Lietuvą alinusi kaitra ir pasitraukė, o sinoptikai artimiausiomis dienomis prognozuoja ne tik atvėsimą, bet ir lietų, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba visą šalį paskelbė hidrologinės sausros zona. Tuo tarpu Kėdainių rajonas – viena iš šalies teritorijų, labiausiai nukentėjusių nuo sausros.

Toks upių nusekimas yra kelerius metus iš eilės trukusių meteorologinių sąlygų pasekmė. 2019 metai prasidėjo esant žemam vandens lygiui Lietuvos teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose.

Žiemos periodu vandens atsargos sniege buvo itin mažos, orai sąlygojo didelius sniego tirpsmo vandens nuostolius, todėl po žiemos dirvos prisotinimas vandeniu buvo nedidelis. Vandens lygis yra smarkiai kritęs ir dėl nusekusių gruntinių vandenų. Jau nuo pavasario hidrologinė situacija yra bloga, daug kur krinta ir ežerų lygis, kuris yra žymiai stabilesnis nei upių.

Esant karštiems orams vis daugiau vandens telkinių nusenka žemiau žemiausio vidutinio daugiamečio vandens lygio. Žemiau šio lygio šiuo metu yra 28 iš 48 vandens matavimo stočių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.