Kėdainių rajonas turi du naujus seniūnus. Miesto seniūnijos vadovu tapo ilgametis jos darbuotojas Algirdas Krivičius, o Šėtos seniūnu – savivaldybės darbuotojas Ričardas Boreiša. Tačiau ar jie į šias pareigas paskirti sąžiningai? Tokios abejonės kilo savivaldybės tarybos narei Sandrai Barzdienei. Įvairių minčių kelia ir tai, jog iš karto politikės kreipimosi, iš savivaldybės tinklapio dingo dalis informacijos, taip pat atsirado dalis teksto, kurio anksčiau nebuvo. Kas tai, bandymas nuslėpti svarbius faktus, ar tik techninė klaida?

Rinkosi iš dviejų kandidatų

Regis, laikai, kai į seniūnų postus buvo sodinami ištikimi valdančios partijos ar mero bičiuliai, turėjo senokai pasibaigti. Jau kuris laikas kandidatų atrankos vykdomos ne pačioje savivaldybėje, bet sostinėje – Valstybės tarnybos departamente (VTD).

Tačiau ten atrenkami žemesnės grandies specialistai. O norint tapti seniūnu, skyriaus vedėju ar jo pavaduotoju dar reikia įveikti papildomą etapą – pokalbį su būsimu viršininku, savivaldybės administracijos direktoriumi.

„Iš visų konkurse Vilniuje dalyvaujančių kandidatų į seniūnijų seniūnus, seniūnų pavaduotojus ir skyriaus vedėjus bei jų pavaduotojus VTD atrenka 2 pretendentus, iš kurių Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius, įvertindamas jų kompetenciją, pasirenka 1. O į specialistus yra iš karto atrenkamas vienas laimėtojas“, – savo tinklapyje publikuotame pranešime skelbė Kėdainių rajono savivaldybė.

Kilus įtarimams, jog antrojo etapo – pokalbio su dviem pretendentais į Šėtos seniūno postą – galėjo ir nebūti, S. Barzdienė raštu kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorių Arūną Kacevičių. Politikė minėjo turinti pagrindo įtarti, kad Šėtos seniūnas galėjo būti paskirtas nesilaikant reikalavimo surengti pokalbį su dviem pretendentais. Savo įtarimus ji išdėstė ir rašte, išsiųstame Valstybės tarnybos departamentui.

Šis pranešimas praėjusį penktadienį iš savivaldybės svetainės buvo pašalintas. Tačiau po kurio laiko vėl tapo pasiekiamas. Tačiau jame minėtos frazės apie savivaldybės administracijos vadovo pasirinkimą kažkodėl jau nebeliko.

Kas galėtų paneigti, jog atliekant šias atrankas vertinama ne tik kompetencija, bet ir lojalumas bei ištikimybė valdantiesiems? Kodėl nuo visuomenės bandoma nuslėpti faktą, jog galutinį žodį parenkant seniūnus ar skyrių vedėjus taria savivaldybės administracijos vadovas?

Seniūną išrinko be pokalbio ?

Ar gali nutikti taip, kad seniūnu tampama net neįvykdžius antrojo etapo – pokalbio su savivaldybės administracijos vadovu, kurio metu vertinama dviejų pretendentų kompetencija?

Pasak Tarybos narės Sandros Barzdienės, iš pateiktos informacijos galima suprasti, kad R. Boreiša naujuoju Šėtos seniūnu tapo būtent rugpjūčio 20 dieną. Tačiau būtent tą pačią dieną konkursas į šias pareigas vyko Valstybės tarnybos departamente. Ar įmanoma per dieną sulaukti jo rezultatų ir itin operatyviai surengti pokalbį su dviem atrinktais pretendentais bei paskelbti nugalėtoją?

Šis klausimas ramybės neduoda savivaldybės tarybos narei, opozicijos atstovei Sandrai Barzdienei. O jos įtarimus, jog galėjo būti piktnaudžiaujama turimais įgaliojimais skiriant Šėtos seniūną, tik sustiprina, regis, atsitiktinių įvykių grandinė.

Jaunai politikei užkliuvo savivaldybės tinklapyje publikuoto pranešimo dalis.

„Rugpjūčio 20 dieną jau įvyko konkursas eiti Šėtos seniūnijos seniūno pareigas. Naujuoju Šėtos seniūnijos seniūnu tapo savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas Ričardas Boreiša. Jis darbą pradės, kai bus gauta STT pažyma“.

Pasak S. Barzdienės, galima suprasti, kad R. Boreiša naujuoju Šėtos seniūnu tapo būtent rugpjūčio 20 dieną. Tačiau būtent tą pačią dieną konkursas į šias pareigas vyko Valstybės tarnybos departamente. Ar įmanoma per dieną sulaukti jo rezultatų ir itin operatyviai surengti pokalbį su dviem atrinktais pretendentais bei paskelbti nugalėtoją?

Galų gale, rugpjūčio 20 dieną savivaldybės administracijos direktorius nedirbo, jis atostogavo. Tai kaip tuomet vyko atranka, skyrimas į pareigas, jeigu šiame etape lemiamą žodį taria būtent administracijos vadovas?

Politikė reikalauja A. Kacevičių pasiaiškinti

Kilus įtarimams, jog antrojo etapo – pokalbio su dviem pretendentais į Šėtos seniūno postą– galėjo ir nebūti, S. Barzdienė raštu kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorių Arūną Kacevičių.

„Prašau pateikti informaciją, kada vyko Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pokalbis su asmenimis, atrinktais į Šėtos seniūnijos seniūno pareigas Valstybės Tarnybos departamente?“ – reikalauja tarybos narė S. Barzdienė.

Politikė patikslina, jog pagal Kėdainių rajono savivaldybės tinklapyje pateiktą informaciją galima suprasti, kad rugpjūčio 20 dieną jau buvo atrinktas kandidatas.

„Tačiau puikiai žinome, kad konkursas tik Valstybės tarnybos departamente vyko rugpjūčio 20 dieną, todėl prašau informuoti mane, kaip Tarybos narę, kaip galėjo būti atrinktas galutinis kandidatas tą pačią dieną? Procedūriškai nesuvokiu, juk turėjo VTD pateikti administracijos direktoriui rašytinę informaciją, tuomet turėjo būti organizuojamas pokalbis“, – A. Kacevičių pasiaiškinti ragina tarybos narė, opozicijos atstovė S. Barzdienė.

Informavo ir Valstybės tarnybos departamentą

„Kėdainių mugei“ politikė minėjo turinti pagrindo įtarti, kad Šėtos seniūnas galėjo būti paskirtas nesilaikant reikalavimo surengti pokalbį su dviem pretendentais. Savo įtarimus ji išdėstė ir rašte, išsiųstame Valstybės tarnybos departamentui.

„Prašau patikslinti, kurią dieną vyko pokalbis su Valstybės tarnybos departamente atrinktais kandidatais, jei išvis toks vyko.

P.S. Aišku jau laukiu atsakymo, kad puslapyje (įsivėlė – red.) techninė klaida“, – savivaldybės administracijos direktoriui A. Kacevičiui adresuotame laiške rašo S. Barzdienė.

Nors VTD atstovai su S.Barzdiene susisiekė iš karto bei informavo gavę jos laišką, tačiau atsakymo iš savivaldybės administracijos vadovo A. Kacevičius iki praėjusio penktadienio darbo pabaigos ji minėjo nesulaukusi.

Pranešimą suskubta pašalinti

Laišką su reikalavimu pasiaiškinti S. Barzdienė savivaldybės administracijos vadovui A. Kacevičiui išsiuntė praėjusio ketvirtadienio vakarą. Jau kitą dieną, matyt, kilus sujudimui, jos minimas pranešimas apie rugpjūčio 20 dieną paskirtą Šėtos seniūną iš savivaldybės internetinės svetainės jau buvo pašalintas.

Tačiau internete išliko paieškos sistemos padaryta jo kopija. Joje aiškiai nurodoma, kad: „Rugpjūčio 20 dieną jau įvyko konkursas eiti Šėtos seniūnijos seniūno pareigas. Naujasis Šėtos seniūnas tapo savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas Ričardas Boreiša“ (kalba netaisyta – red.).

Tą pačią dieną, praėjusį penktadienį, savivaldybės tinklapyje dingęs pranešimas netikėtai vėl pasirodė. Nors jo publikavimo data nurodoma ta pati rugpjūčio 28 diena, kaip ir buvo anksčiau, tačiau atliktos kai kurios korekcijos. Tarsi bandant pasiteisinti, atsirado papildoma pastraipa, nurodanti, kad A. Kaceviačiaus pokalbis su pretendentais vyko ne tą pačią dieną, o kiek vėliau.

„Rugpjūčio 20 dieną įvyko VTD konkursas, skelbtas Šėtos seniūnijos seniūno pareigoms užimti. Rugpjūčio 27 dieną, gavus pažymą iš VTD dėl dviejų pasiūlytų kandidatų, savivaldybės administracijos direktorius pasirinko eiti Šėtos seniūnijos seniūno pareigas savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistą Ričardą Boreišą“ (kalba netaisyta – red.).

Pranešime neliko ir kitos, itin reikšmingos, informacijos, atskleidžiančios, kas sprendžia, kurie žmonės savivaldybėje gali užimti vadovaujamus postus.

„Iš visų konkurse Vilniuje dalyvaujančių kandidatų į seniūnijų seniūnus, seniūnų pavaduotojus ir skyriaus vedėjus bei jų pavaduotojus VTD atrenka 2 pretendentus, iš kurių Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius, įvertindamas jų kompetenciją, pasirenka 1. O į specialistus yra iš karto atrenkamas vienas laimėtojas“, – ši informacija iš pranešimo teksto pašalinta.

A. Kacevičius: „Pokalbio negalėjo būti, nes atostogavau“

Šioje situacijoje keisčiausia tai, jog papildant anksčiau publikuotą, kuriam laikui pašalintą, pranešimą, jame nebuvo nurodyta pats papildymo faktas. Todėl susidaro įspūdis, jog savivaldybės pranešimas tiesiog grubiai suklastotas, paliekant tą pačią publikavimo datą, tačiau prirašant papildomų duomenų bei ištrinant tai, kas galbūt ateityje gali sukelti tam tikrų problemų.

O ką apie tai mano pats A. Kacevičius?

„Ten viskas buvo gerai, net negaliu sakyti, ar techninė klaida, ar ne techninė – parašyta data, kai Valstybės tarnybos departamente kandidatūros buvo atrinktos. Ir nebuvo jokios datos, kada savivaldybėje (vyko atranka – red.). Ir suprato Sandra (savivaldybės tarybos narė S. Barzdienė – red.), kad tą pačią dieną. O tą dieną negalėjo būti, nes aš atostogose buvau, niekaip nebuvo galima atrinkti, aš iki 23 dienos (rugpjūčio – red.) atostogavau“, – sakė A. Kacevičius.

Jis dar kartą pakartojo – pranešime klaidos esą nebuvo, tačiau Tarybos narė S. Barzdienė jį suprato kitaip.

Jeigu A. Kacevičius sako tiesą, kuo abejoti būtų tiesiog neetiška, tai kodėl tuomet buvo pakeistas savivaldybės pranešimo turinys? Kodėl dingo reikšminga pranešimo dalis, kurioje aprašoma pretendentų eiti vadovaujamas pareigas atrankos procedūra?

Pats administracijos direktorius, tarsi paneigdamas teiginį, jog klaidos nebuvo, patikslino – tai padaryta, „kad visiems būtų aišku“.

Reikia pokalbio ar ne – sprendžia pats vadovas ?

Savivaldybės tarybos narė S. Barzdienė atsakymo iš administracijos direktoriaus praėjusį penktadienį taip ir negavo.

Politikė minėjo nustebusi, jog į jos elektroninio pašto dėžutę atkeliavo mero patarėjos Jorūnės Liutkienės pranešimas.

Neaišku kam adresuotame laiške, be jokios įžangos, pateikiamas paaiškinimas apie tai, kaip vyko Šėtos seniūno atranka.

„Konkursas į Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Šėtos seniūnijos seniūno pareigas įvyko 2019 m. rugpjūčio 20 dieną, Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos informacija apie atrinktus pretendentus gauta 2019 m. rugpjūčio 27 dieną, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius sprendimą dėl vieno iš pasiūlytų pretendentų priėmė 2019 m. rugpjūčio 28 dieną“, – teigiama mero patarėjos J. Liutkienės laiške.

Taip pat laiške cituojamas teisės aktas, apibrėžiantis, kaip vyksta skyrimas į atsakingas pareigas: „Į pareigas priimantis asmuo per 10 darbo dienų nuo informacijos apie pasiūlytus pretendentus gavimo įstaigoje dienos pasirenka vieną iš konkurso ar atrankos komisijos pasiūlytų pretendentų į padalinio vadovo ar aukštesnes ir įstaigos vadovo pareigas“.

Rašto pabaigoje įrašytas įvairių minčių keliantis teiginys. Ar gali būti, jog savivaldybės administracijos vadovas net negaišta laiko susitikimui su dviem pretendentais, kad įvertintų jų kompetenciją ir sprendimą priima vienasmeniškai, galbūt pasirinkdamas jam ar valdantiesiems politikams lojalesnį ar ištikimesnį žmogų?

„Sprendimą dėl pokalbio tikslingumo priima tiesioginis vadovas, šiuo atveju Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius”, – laišką baigė J. Liutkienė.

About The Author

Related Posts

5 komentarai

 1. Idomu

  Ka galiu pasakyt, priciupot Jarune uz kiausiu 🙂 dega, svyla padai 🙂

  Atsakyti
 2. Cekava

  Ot, žentų ir draugų kraštas. Dirba tik tie, kurie patinka arba yra giminės. Ale tai dar ir po Kėdainių profkę siūlyčiau Mugei pasirausti kaip ir kokia tvarka ten atrenkami darbuotojai.

  Atsakyti
 3. Liudininkas

  Konkursai yra tik akių dūmimas. Tamulis dar rinkimės kampanijos metu susitikimuose su rinkėjais aiškino, kad jam tapus meru miesto seniūnu bus Krivičius. Turiu šiuos žodžius patvirtinantį garso įrašą. Tai kam dar tie konkursai, jei viskas iš anksto nuspręsta?

  Atsakyti
 4. Aušra

  Tamulis kalbėjo apie skaidrumą, varė ant buvusios valdžios, o kas dabar dedasi, kas vadovauja, ar ne Nijolytė,Švogerių kraštas, Naujokas- butai, žentelis vicemeras, Gailiunas nuėjo į vandenis, anksčiau teistas už piktnaudžiavimą, tai vadinasi už Kėdainių krašto sėkmę, sekasi jiems tikrai gerai, turi gerą režisierią,

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.