Rugsėjo pirmosios šventė penktadienį nuaidėjo ir Kėdainių profesinio rengimo centre. Tiesa, ši šventė buvo kiek kitokia nei daugelis iki šiol buvusių. 

Įspūdingo dydžio marškiniai, pasiūti centro mokinių, pretenduoja patekti į Lietuvos rekordų knygą.

Pirmiausiai dėl to, kad dar nėra tiksliai žinomas būsimųjų pirmakursių skaičius, nes iki šiol vyksta sutarčių dėl tolimesnio mokymosi pasirašymo procesas. Jis baigsis po kelių savaičių, rugsėjo 15-ąją. Be to, šventės metu buvo pristatyti didžiuliai, į Lietuvos rekordų knygą patekti pretenduojantys marškiniai, kuriuos kelias savaites siuvo centro siuvimo specialybės mokytoja Anželika Liukumienė bei dešimtis jos mokinių. Šie marškiniai skirti Kėdainių miesto gimtadieniui pažymėti bei simbolizuoja prieš 600 metų vykusį Žemaitijos krikštą.
„Tai tarsi krikšto marškiniai, tiesa, gerokai padidinti“, – pažymėjo vienas šio sumanymo autorių, Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.

Pasak Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus Dangiro Kačinsko, šiais metais į centrą įstojo per 160 pirmakursių, tačiau galutinis mokinių skaičius paaiškės po kelių savaičių, rugsėjo 15-ąją.

Siuvo mokyklos sporto salėje
Pasak mokytojos A. Liukumienės, šioje avantiūroje dalyvauti ji sutikusi mielu noru.
„Išgirdusi šį pasiūlymą, sureagavau labai paprastai, be streso, be įtampos, nes tuomet dar tiksliai nesuvokiau, ką turėsiu padaryti su savo mokiniais. Pirmiausiai šiuos marškinius pasiūti norėjome miesto gimtadieniui, o apie rekordo siekimą tąkart nebuvo nė minties“, – nusijuokė mokytoja ir pridūrė, kad su šaunia bei nuoširdžiai dirbusia mokinių komanda marškinius pavyko pasiūti tokius, kokių ir norėta. Juos galės išvysti ir visi kėdainiečiai – jau šį savaitgalį, miesto gimtadienio proga jie bus pakabinti ant tilto, įmerkti į Nevėžio upę.
„Pasiūtų marškinių plotis nuo vienos rankovės iki kitos yra 30 metrų ir 35 cm. Marškinių ilgis nuo viršaus iki apačios siekia 20 metrų ir 10 cm. Jie įspūdingi, dideli, tad siūti pabaigėme mokyklos sporto salėje Manau, kad tokių marškinių Lietuvoje dar niekas nėra pasiuvęs, todėl ir bandome siekti rekordo“, – pasakojo A. Liukumienė.

Nedrąsiai, bet su šypsenomis – taip naujus metus pasitiko centro pirmakursiai.

Mokinių skaičius vis auga
Į Rugsėjo 1-osios šventę Kėdainių profesiniame rengimo centre susirinko ne tik pirmakursiai, bet ir vyresnių klasių mokiniai, mokytojai, tėveliai, svečiai.
Auklėtinius sveikinęs mokyklos direktorius Dangiras Kačinskas prisipažino, kad tokia išskirtinė Rugsėjo 1-oji jam pasitaikiusi pirmą kartą.
„Ši rugsėjo pirmoji man truputėlį keista, mat pirmakursių dar turime tik pusę visų norinčiųjų mokytis. Visą mokinių skaičių galutinai sužinosime tik rugsėjo 15-ąją. Taigi, neoficialiai tądien galėsime dar kartą atšvęsti Rugsėjo 1-ąją. Šiandien norėčiau pasveikinti mūsų pirmakursius ir patikinti juos, kad jie čia laukiami, sulauks visokeriopos pagalbos.

Rugsėjo 1-osios proga mokyklos bendruomenės pasveikinti atvyko centro socialinių partnerių atstovai ( iš kairės): „Lifosos“ generalinis direktorius Jonas Dastikas, „Daumantai LT“ atstovė Jorūnė Liutkienė, Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis, Šv. Jurgio bažnyčios klebonas Artūras Stanevičius.

Visiems jiems bei vyresniems mokiniams, mokytojams linkiu bendravimo, pasitikėjimo vienas kitu bei geros nuotaikos“, – linkėjo mokyklos direktorius D. Kačinskas.
Iki šiol Kėdainių profesinio rengimo centre mokytis išreiškė norą bei pasirašė sutartis kiek per 160 pirmakursių.

Svarbu – noras dirbti
Šventėje dalyvavo ir mokinius pasveikino Šv. Jurgio bažnyčios klebonas Artūras Stanevičius, centro socialiniai partneriai.

„Per praėjusius metus į „Lifosą“ buvo priimta 16 naujų darbuotojų, kurie baigė mokslus Kėdainių profesinio rengimo centre. Esame vieni didžiausių darbdavių, pas mus dirba beveik 1000 darbuotojų. Lietuvoje kažkiek iškreipta švietimo sistema, kadangi baigę vidurines 75 proc. abiturientų stoja į aukštąsias, o tik 25 proc. – į profesines mokyklas. Manau, kad ateis laikas, kai šis santykis pasikeis. Be to, kai pas mus ateina darbintis asmenys su aukštuoju mokslu, juos priimame antroje eilėje po tų, kurie yra baigę profesinę mokyklą. Pastarieji ir geriau dirba. Žinoma, svarbus ir nuoširdus noras dirbti“, – sakė bendrovės „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas.
Mokinius atvyko pasveikinti ir Jorūnė Liutkienė, bendrovės „Daumantai LT“ atstovė, reklamos ir ryšių su visuomene specialistė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.