Dešimt metų Kėdainiuose veikianti odontologijos klinika „Asta“ turi puikių naujienų pacientams, kuriuos vargina parodontozė – lėtinė infekcinė dantenų liga. Klinika įsigijo modernų aparatą „FotoSanÒ Blue“, kuris efektyviai slopina infekciją sukeliančių bakterijų dauginimąsi. Šiuo aparatu sėkmingai gydoma ne tik parodontozė, bet sprendžiamos ir kitos dantų bei burnos ertmės problemos.

Odontologė Vaiva Baltrušaitytė rekomenduoja modernų parodontozės ir kitų burnos ertmės ligų gydymo būdą aparatu „FotoSanÒ Blue“.

Naikina blogąsias bakterijas
Paburkusios ir kraujuojančios dantenos, apsinuoginusios dantų šaknys, pailgėję ir paslankūs dantys, nemalonus burnos kvapas – tai vieni iš pagrindinių parodontozės simptomų. Pasak klinikoje dirbančios odontologės Vaivos Baltrušaitytės, šis uždegiminis procesas ilgą laiką tirpdo žandikaulio kaulą, dantis ima klibėti, kol galiausiai iškrenta arba tenka jį pašalinti. Ši liga, kaip ir daugelis kitų dantų bei burnos ertmės problemų, atsiranda pažeidus gerųjų ir blogųjų (patogeninių) bakterijų balansą burnoje.
„Galime pasidžiaugti, kad įsigijome aparatą, kuris sustabdo parodontozę, tai yra slopina infekcijos plitimą, kaulo nykimą ir sustiprina dantis“, – teigė odontologė.
Šis modernus gydymo metodas paremtas sparčiu infekciją sukeliančių bakterijų naikinimu. Į dantenas suleidžiama gerųjų bakterijų, o aparatas skleidžia tam tikro bangos ilgio šviesą, kuri jas aktyvuoja. Tai vadinama „šviesa aktyvuota dezinfekcija“. Priešingai nei antibiotikai, šviesa aktyvuota dezinfekcija veikia akimirksniu, nesukuria bakterijų atsparumo ir neturi šalutinio neigiamo poveikio. Ultravioletiniai spinduliai sunaikina bakterijų kolonijas, o po to vartojami probiotikai atstato gerųjų ir blogųjų bakterijų balansą.
Pasak šį gydymo metodą sėkmingai taikančios odontologės, tokia apie pusvalandį trunkanti procedūra yra neskausminga, pacientams pakanka vieno–dviejų apsilankymų. Vėliau pacientas tris mėnesius vartoja gerąsias bakterijas.
Prieš procedūrą reikia atlikti burnos higieną: nuvalyti akmenis, apnašas, išvalyti tarpdančius.

Gydo nemalonų burnos kvapą
Aparatas „FotoSanÒ Blue“ taip pat sėkmingai taikomas šaknų kanalų, karieso, dantenų uždegimų, žaizdelių burnoje gydymui. Šiuo metodu palengvinamas protinių dantų dygimas, skatinami audinių ir kaulo gijimo procesai. Neretai žmonės gėdijasi kalbėti apie dar vieną problemą – blogą burnos kvapą. Sutrikus gerųjų ir blogųjų bakterijų balansui burnoje, nemalonus kvapas gali atsirasti net ir tiems žmonėms, kurie reguliariai prižiūri savo dantis. Odontologė Vaiva Baltrušaitytė patikino, kad šviesa aktyvuota dezinfekcija, atliekama nauju aparatu, padeda greitai ir efektyviai išspręsti šią problemą.
„Odontologijos srities naujovės palengvina darbą, padaro gydymo procesą paprastesnį, veiksmingesnį, o tai džiugina ir mus, ir pacientus“, – sako pašnekovė.

Dantų gydymas – suaugusiems ir vaikams
Odontologijos klinikoje „Asta“, įsikūrusioje Gegučių g. 15, taip pat teikiamos dantų protezavimo, šaknų kanalų gydymo, chirurginio gydymo, plombavimo, dantų balinimo paslaugos, atliekama burnos higiena. Teikiamų paslaugų kokybę užtikrina optika – prietaisas, suteikiantis kokybišką padidintą vaizdą. Klinikoje be skausmo gydomi ir mažieji pacientai, odontologė lengvai randa su jais bendrą kalbą. „Daug suaugusių pacientų prisipažįsta, kad ilgus metus vengė lankytis pas dantų gydytoją, nes vaikystėje patyrė didelį išgąstį. Todėl stengiuosi, kad vaikai nuo mažens nebijotų nei profilaktiškai pasitikrinti dantukų, nei juos gydyti. Žiūriu į juos kaip į mažuosius kolegas – leidžiu paliesti instrumentą, pasitariu, ką darysime toliau“, – šypsosi pašnekovė.
Odontologijos klinika yra sudariusi sutartį su Teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), pagal kurią protezuojami dantys vaikams iki 18 metų amžiaus, pensininkams, I ir II grupės neįgaliesiems.
Kiekvienam apsilankiusiam pacientui suteikiama išsami informacija, aptariamas gydymo planas, atsižvelgiant į paciento finansines galimybes. „Apskritai profilaktiškai pasitikrinti dantis reikia bent kartą per metus, tuomet galima laiku užbėgti už akių visoms problemoms“, – primena odontologė Vaiva Baltrušaitytė.
Užsiregistruoti vizitui į odontologijos kliniką „Asta“ galite telefono numeriu 8 347 56668.

Didelę darbo patirtį turinti odontologė Asta Dambrauskienė jau dešimt metų savo įkurtoje klinikoje rūpinasi kėdainiečių dantimis.

Stiprus šeimyninis duetas
Beje, dešimties metų veiklos sukaktį mininčioje odontologijos klinikoje „Asta“ Vaivai Baltrušaitytė dirba neatsitiktinai – klinikos įkūrėja kaunietė gydytoja-odontologė Asta Dambrauskienė yra Vaivos mama.
„Labai smagu, susėdus vakarienės, su dukra, kuri ir mano kolegė, aptarti dienos darbus, ypatingus atvejus, odontologijos naujoves, – sakė Asta Dambrauskienė. – Stengiamės įsisavinti naujausius šios srities pasiekimus. Kasmet dalyvauju odontologų kongresuose, seminaruose užsienyje ir Lietuvoje, turėjau galimybę iš arti stebėti odontologijos klinikų darbą JAV. Pastaruoju metu tobulėti ir pasisemti naujausių žinių vykstame su dukra. Džiugu, kad ji pasekė mano ir savo tėčio, medicinos mokslų daktaro Kęstučio Baltrušaičio, pėdomis.“
Ir mama, ir dukra specialybes įgijo Kauno medicinos universitete (dabar – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas). Po studijų, kurias baigė raudonu diplomu, Asta Dambrauskienė dirbo Veido–žandikaulių chirurgijos katedroje, todėl turi reikiamos patirties atlikti ypač sudėtingas dantų šaknų rovimo operacijas.
Kita Astai Dambrauskienei priklausanti odontologijos klinika Kaune skaičiuoja jau dvidešimtuosius veiklos metus.

Užs. Nr. 41

One Response

  1. odontologijosnamai.lt

    Kad tokių bėdų nebūtų reikia nuo pradžių prižiūrėti dantis, jų neapleisti.. Nes po to taip ir būna, kad moki didžiausius pinigus už gydymą naujausiais aparatais.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.