Gydytoja E. Rudelienė (A. Raicevičienės nuotr.).

Gydytoja E. Rudelienė (A. Raicevičienės nuotr.).

Neseniai VšĮ Kėdainių PSPC šeimos gydytoja pradėjusi dirbti Erika Rudelienė – nebe naujokė. Prieš septynerius metus baigusi Vilniaus Universitetą, Kėdainių PSPC šeimos gydytoja išdirbo dvejus metus, keletai metų buvo išvykusi dirbti į Vilnių, tačiau vėl sugrįžo į Kėdainius. Gydytoja dalinasi mintimis apie darbo patirtį Antakalnio poliklinikoje Vilniuje, susiklosčiusias aplinkybes, lėmusias sugrįžti į Kėdainius.

Išvyko su nuojauta, kad sugrįš

Gydytoja pasakoja, kad po studijų VU ji jautė nostalgiją savo gimtinei, todėl net neabejojo, kad pirmoji darbovietė bus Kėdainių PSPC, nors daugelis studijų draugų liko dirbti Vilniuje. Tuomet dirbdama Kėdainiuose – galbūt šiandien ją pacientai prisimins kaip tuometinę gydytoją Šulcaitę, Erika vis pagalvodavo apie buvusius studijų draugus, kolegas, likusius Vilniuje. Beje, dažnai apie tai pakalbėdavo su savo vedėja, kolegom. Dauguma ją palaikė, skatino kaip jauną  specialistę tobulėti.Tad, gavusi pasiūlymą, apsisprendė palikti Kėdainius ir išvyko dirbti į sostinę, nors jau turėjo nemažai prisirašiusių pacientų, su kuriais gerai sutarė.

Išleisdama Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė kaip žinodama tuomet pasakė: „Važiuok kol jauna esi, tobulėk ir jei kada sugalvosi sugrįžti, visada mes lauksime. Taip ir įvyko. Dėkui jai už supratimą“,– prisiminė gydytoja.

Dirbdama Vilniaus Antakalnio poliklinikoje, kaip šeimos gydytoja Erika Rudelienė turėjo nemažą apylinkę, puikiai sutarė su pacientais. Be to, Santariškių klinikose gydytoja papildomai baigė kvalifikacijos kėlimo kursus ir įgijo skydliaukės echoskopuotojo licenziją.

Kėdainių PSPC jaučia medikų kolektyvą

Šeimos gydytojo darbas palyginus su darbu Vilniuje ir Kėdainiuose – nesiskiria: tie patys pacientų negalavimai, nusiskundimai, ligos ir ta pati gydymo taktika. Galbūt pastebėjimas tas, kad apylinkėje buvo dauguma rusakalbių. Didmiesčio žmonės labiau domisi savo ligomis, ateina pas gydytoją jau pasiskaitę apie negalavimus, dažnai gydytoją klausinėja apie gydymo naujoves.

„Galiu drąsiai pasakyti, kad Kėdainiai, vienas iš tų miestų, kuris pakankamai imlus naujovėms ir nė kiek neatsilieka nuo Vilniaus, ypač pastaruoju metu, įvedant elektronines sveikatos programas, kai ne visose Vilniaus poliklinikose jos veikia, Kėdainių PSPC jau jomis naudojamasi. Dirbdama Vilniuje pasiilgau bendravimo kolektyve, ten žmonės labiau uždaresni, gal dėl to, kad gyvenimo tempas greitesnis, visi labiau skuba ir dirba kiekvienas sau, kolega ir lieka tik kolega, o Kėdainių PSPC jaučiau, kad tai tartum viena didelė šeima, medikai vieni kitiems daug jautresni ir atidesni, jų santykiai šiltesni“, – savo įžvalgomis dalinosi gydytoja.

Susiklosčius šeimyninėms aplinkybėms – gydytojos vyras kėdainietis, jie kartu augina 2 metukų ir 10 mėnesių dukrelę, čia gyvena abiejų sutuoktinių tėvai, mažylės seneliai, kurie labai ją lepina, E. Rudelienė nusprendė sugrįžti į Kėdainius. „Kai yra šeima, turi priimti geriausius sprendimus šeimai”, – toks buvo galutinis gydytojos apsisprendimas.

Šeimos gydytojas – visai šeimai

Paklausta, koks turi būti geras šeimos gydytojas, pašnekovė teigė, kad ji nuo vaikystės norėjo būti gydytoja. Todėl gydytojos Erikos nuomone, būtent šios profesijos atstovai turi būti iš pašaukimo. „Jei kiekvienas labiau įsiklausytų į pacientą, būtų tolerantiški, pakantūs ir jeigu mylės savo darbą, nebus labai sunku dirbti, nors krūviai dideli, kasdien medikų laukia vis nauji iššūkiai. Aš myliu savo darbą, myliu žmones, todėl manau, kad su pacientais rasime bendrą kalbą. Einant poliklinikos koridoriumi viena paciente mane atpažino ir pasiteiravo ar aš ne tapati, anksčiau dirbusi gydytoja. O pacientai patys pasirinks, negali nuspręsti kas pas tave ateis gydytis, – svarstė gydytoja, prisiminusi Hipokrato pasakytus žodžius: „Gydant ligonius, iš pradžių privalo būti žodis, po to vaistai ir tik vėliau – peilis”.

O ko palinkėtumėt savo pacientams?

„Supratimo, tolerancijos, kad pakantesni būtų, kantrybės, pasitikėjimo vieni kitais, kad išsikalbėtume, juk šeimos gydytojas – ne tik fizinių negalavimų, bet ir dvasinių bėdų daktaras, o kartais to žmonėms labai reikia. O jeigu dar šeimomis gydosi pas vieną gydytoją, tai yra labai gerai. Ir naudinga pacientams, ir lengviau dirbti pačiam gydytojui“, – komentavo E. Rudelienė.

Asta Raicevičienė

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.