Naujam gyvenimui prikėlus Gegučių parką, intensyviai tvarkant senąjį miesto parką, atėjo eilė atnaujinti ir dar vieną – Vytauto parką, kuris turėtų tapti vaikų laisvalaikio, pramogų ir poilsio vieta.

Dabartinis Vytauto parko vaizdas greitai taps istorija.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius įsitikinęs, kad tankiausiai gyvenamo Kėdainių miesto mikrorajono gyventojai nusipelnė turėti sutvarkytą laisvalaikio zoną.

Parke – naujausios technologijos
„Šalia Vytauto parko, kuris šiuo metu yra prastos būklės – stovi tik keletas senų suoliukų, žmonės vaikšto prastais, suaižėjusiais takeliais ir ilgiau šioje vietoje neužsibūna, gyvena daug jaunų šeimų, auginančių vaikus. Tad šio rajono gyventojams tikrai trūksta įrengtos erdvės, kurioje jie vasarą galėtų aktyviai arba ramiai leisti laiką“, – sakė S. Grinkevičius.
Todėl rajono savivaldybės planuose – sutvarkyta ir gyventojų, ypač mažų – vaikų iki dvylikos metų, poreikiams pritaikyta Vytauto parko infrastruktūra.

Vytauto parko rekonstrukcija turėtų būti baigta 2018-ųjų pabaigoje.

Parke numatyta įrengti skirtingas zonas, skirtas aktyviam vaikų poilsiui. Čia turėtų atsirasti žaidimų aikštelė, dviratukų takelis su kalniukais ir posūkiais, interaktyvus pasakų namelis, kuriame esančiame kompiuteryje paspaudus mygtuką vaikai galės išklausyti norimą aktorių įskaitytą lietuvišką ar kitų pasaulio tautų pasaką. Vaikus džiugins ir nuotaikingas fontanas, kurio pagrindas vaikams bėgiojant leis vandens čiurkšles. Taip pat šis interaktyvus fontanas kels vandens sieną, ant kurios bus galima išvysti įvairius vaizdus, įgarsintus muzika.

Ir mažiems, ir dideliems
Kol vaikai šėls, neliks nuskriausti ir suaugusieji. Norintiems ramaus poilsio – patogūs suoleliai, o atėjusiems aktyviai leisti laiką – petankės aikštelė. Šio iš Prancūzijos kilusio žaidimo esmė – mesti metalinį rutulį kuo arčiau taikinio – medinio rutulio.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius tiki, kad Vytauto parkas taps dar viena patrauklia ir miestiečių gausiai lankoma vieta.

Kad atnaujinto Vytauto parko teritorija būtų jaukesnė, planuojama ją papildomai apželdinti, įrengti naujus spalvingus gėlynus.
„Mano nuomone tai, kad šis parkas yra trijų judrių gatvių susikirtimo vietoje, ne kliūtis leisti laiką šeimoms. Berlyne mačiau puikų tokio parko pavyzdį, kai tarp dviejų didžiulių gatvių įrengta aktyvaus poilsio zona šeimoms su vaikais. Jų yra ir kituose Europos didmiesčiuose. Esu įsitikinęs, kad geriau sutvarkyti ir visuomenės poreikiams pritaikyti Vytauto parką, negu jį palikti tokį, koks yra šiuo metu ir gadina miesto vaizdą. Džiaugiuosi, kad kėdainiečiai iš naujo atrado sutvarkytus Gegučių ir senąjį miesto parką, kuriuose dabar netrūksta ir besiilsinčiųjų, ir pramogaujančiųjų, todėl tikiuosi, kad ir Vytauto parkas nepristigs lankytojų“, – sakė S. Grinkevičius.
Šiuo metu baigiami Vytauto parko projektavimo darbai, bus atlikta ekspertizė ir projekto patikslinimai.
„Tikiuosi, kad viskas vyks sklandžiai ir dar šiemet paskelbsime konkursą rangos darbams, o kitąmet turėtų prasidėti ir parko atnaujinimo darbai. Ateinančios vasaros pabaigoje jie turėtų būti užbaigiami“, – sakė S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

 1. jurate

  pirmą kartą išgirdau, kad čia vytauto parkas. nu tai kaip buvo galima tokią vietą taip niūriai laikyti. gėda visiems iki tol dirbusiems. gerai, kad nrs dabar atkreipė dėmesį meras.

  Atsakyti
  • Irena

   Juk ten pastatytas Sąjūdžio laikais paminklas Vytautui Didžiajam.Nuo to ir parko toks pavadinimas.Vyresni kėdainiečiai tai puikiai žino.O jaunimas gal dar ir gimęs nebuvo.Miesto seniūnas p.Tamulis rimtai griebėsi tvarkyt šimšynus ir šabakštynus,miestas prašviesėjo.O ,jei ir Meras prisidės,tikrai bus gerai.

   Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.