Tiek privačių namų savininkai, tiek daugiabučių namų gyventojai, norintys pagražinti savo aplinką, jai suteikti jaukumo, jau gali apsilankyti bendrovės „Flora“ valdomoje dekoratyvinių augalų lauko aikštelėje. Čia galima ne tik įsigyti pačių įvairiausių augalų, bet ir sulaukti specialistų patarimų – kada, kur ir kokius augalus sodinti, kaip juos prižiūrėti.

Naujoje dekoratyvinių augalų prekybos aikštelėje laukiami net ir patys išrankiausi klientai – čia galima rinktis iš daugiau nei tūkstančio augalų rūšių.

Naujoji „Floros“ dekoratyvinių augalų prekybos aikštelė atrodo tarsi tikra egzotiška oazė. Natūraliai augantys didžiuliai kaštonai aikštelę papildo ir suteikia nepakartojamo žavesio.
„Tie medžiai mums bus naudingi ir dėl natūralaus pavėsio karštomis vasaros dienomis. Juk turime ir tokių augalų, kurie ne itin mėgsta kaitrą“, – sakė bendrovės „Flora“ vadovas Andrius Valevičius.

Gausus pasirinkimas
Naujoji dekoratyvinių augalų aikštelė įsikūrė maždaug 400 kvadratinių metrų plote.
„Tiksliai siūlomų augalų rūšių neskaičiavome, bet, manau, nesuklysiu pasakęs, kad čia prekiaujame daugiau nei tūkstančiu augalų rūšių: ir dekoratyviniais medeliais, ir krūmais, ir daugiametėmis bei vienmetėmis gėlėmis, ir vaismedžiais, kuriuos atsivežame iš patyrusių Babtų sodininkų medelynų, ir vaiskrūmiais. Augalų kainos svyruoja pagal jų metus ir įdėtą darbą auginant. Vieni mūsų parduodami augalai užauginti mūsų pačių, kitus atsivežame iš kaimyninės Lenkijos, kur

Bendrovės „Flora“ vadovas Andrius Valevičius ne tik džiaugėsi naujos prekybos aikštelės atidarymu, bet ir pirmąja pirkėja – Ala Ragauskiene (kairėje), kuri įsigijo porą glechomų.

augalai auga tikrai ne lepiomis sąlygomis. Paprastai mes ne tik parduodame augalą, bet ir patariame, kaip jį pasodinti, prižiūrėti. Jei žmogus, iš mūsų nusipirkęs norimą augalą, pasirūpina juo kaip patarta, tai paprastai prigyja 98 procentai augalų. Kas netiki, gali atvažiuoti, nusipirkti mūsų siūlomų augalų ir įsitikinti“, – šypsojosi gėlių augintojas.
Bendrovės vadovo teigimu, pastaruoju metu gėlininkai nepastebi didelių permainų augalų madose. Žmonės ieško ryškiaspalvių vienmečių ar daugiamečių gėlių, o namų aplinką linkę pagražinti ne natūraliai augančiais, bet iškarpytais medeliais.


Dekoratyvinių augalų aikštelę galima rasti Kėdainiuose, Basanavičiaus g. 91, už vartotojų kooperatyvo prekyvietės.


„Būna, kad žmogus ateina ir prašo kažko išskirtinio. Pradėjus kalbėti paaiškėja, kad tas išskirtinis pirkinys gali būti ir įdomiau suformuota tuja ar skoningai sukomponuota gėlių kompozicija. Labai smagu, kad turime ištikimų klientų, kurie augalus iš mūsų perka jau ne vienerius metus“, – sakė A. Valevičius.

Ne tik parduoda, bet ir konsultuoja
„Floros“ aikštelėje parduodamais augalais rūpinasi patyrusi agronomė Daiva Pranckevičienė. Ji pirkėjus dėl įsigytų augalų auginimo ypatumų rūpimais klausimais pasiruošusi konsultuoti kiekvieną šeštadienį, o esant poreikiui į aikštelę atvyks patarimų dalinti ir trečiadieniais.
„Mūsų noras, kad pirkėjai tikrai džiaugtųsi nusipirktais augalais. Juk gerai žinome, kad net ir patyrę gėlininkai kartais susiduria su įvairiomis problemomis. Jos kyla ir dėl ligų, ir dėl gamtos išdaigų. Tad konsultacijos praverčia visiems“, – sakė bendrovės „Flora“ vadovas.

Džiuginantis sprendimas
A. Valevičiaus sprendimų atidaryti dekoratyvinių augalų aikštelę itin džiaugėsi mama Liudmila Valevičienė, pati daug metų auginusi dekoratyvinius augalus.

Čia galima įsigyti dekoratyvinių medelių, krūmų, vienmečių bei daugiamečių gėlių, taip pat įvairiausių vaismedžių.

„Labai džiaugiuosi, kad vienas iš keturių mano vaikų domisi gėlėmis ir iš manęs perėmė dekoratyvinių augalų auginimo bei prekybos verslą. Jis tikrai nėra lengvas, juk tokia didelė konkurencija. O Andrius domisi augalais, nori jais puošti kraštiečių namų aplinką. Tikrai tikiu, kad naujosios aikštelės atidarymas bus sėkmingas žingsnis jo vadovaujamame versle“, – džiaugsmo neslėpė L. Valevičienė.
Paklaustas, kaip nusprendė prekybą plėtoti šioje naujoje vietoje, „Floros“ vadovas neslėpė, jog vieta tarsi savaime jį susirado.
„Mes jau turėjome panašią aikštelę prie prekyvietės „Giraitės turgus“. Ten baigėsi vietos nuoma. Galvodami, ką toliau daryti, sulaukėme Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo prekyvietės valdybos pirmininko Rimvydo Raščiausko pasiūlymo įsikurti naujoje vietoje. Įsigilinęs į pasiūlymą supratau, kad jis labai geras, juk čia didesnis žmonių srautas“, – teigė A. Valevičius.
Verslininko teigimu, jie ne tik augina ir parduoda įvairius augalus, bet ir padeda apželdinti privačius sklypus: „Būna, kad žmonės klausia patarimų, kur namų valdoje koks medis geriau augtų ar kokius augalus derinti tarpusavyje. Mes tikrai negailime patarimų, kaip ir ką sodinti, kad namų aplinka būtų skoninga, jauki ir graži, o po kelerių metų neapsunkintų.“
Be augalų, aikštelėje taip pat galima įsigyti įvairių žemių mišinių, trąšų, augalų apsaugos priemonių.

„Floros“ dekoratyvinių augalų aikštelės darbo laikas:
Nuo pirmadienio iki penktadienio – nuo 8 iki 19 valandos,
šeštadieniais nuo 8 iki 16 valandos, sekmadienis – išeiginė diena.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

 1. Audrys

  Patarimų ten mažai, paklausus kokiomis prekiauja tujomis, nelabai žino

  Atsakyti
 2. Gediminas

  Aferistai!! Valevičių dinastija, vagys.
  Reklama bando padaryt, žmones apvogt kainom dangoraižinėm

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.