Mokslo metai tik prasidėjo, bet Muzikos mokyklos mokytojai ir mokiniai jau įkaitę ruošiasi lietuviškos ir švediškos muzikos koncertui.

Mokslo metai tik prasidėjo, bet Muzikos mokyklos mokytojai ir mokiniai jau įkaitę ruošiasi lietuviškos ir švediškos muzikos koncertui.

Šį savaitgalį Kėdainiuose daug dėmesio skiriama Švedijai. Mat Kėdainių lietuvių ir švedų draugija švenčia veiklos 15-metį. Penktadienį draugijos nariai ir jų draugai kausis protų grumtynėse, o šeštadienį vidurdienį, nuo 12 val., prasidės viešas renginys Kėdainių bibliotekoje.

Bus apžvelgta draugijos veikla, atvyks ką tik kadenciją baigęs Lietuvos ambasadorius Švedijoje E. Bajarūnas, kitų panašių draugijų Lietuvoje atstovai.

Muzikos mokykla taip pat ketina pasveikinti tuos, kurie myli Švediją. 15 val. bibliotekos kiemelyje bus surengtas nedidelis, simbolizuojantis Lietuvos ir Švedijos draugystę koncertas, kuriame skambės lietuviška ir švediška muzika. Atėjusieji galės išgirsti ir liaudies kūrybos, ir profesionalios muzikos.

Štai žymusis mūsų akordeonistas Povilas Neliupšis (beje, jo šaunioji mama yra Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos narė) kartu su Muzikos mokyklos mokytojais Jonu Stankevičiumi ir Edvinu Šablevičiumi atliks švedų liaudies dainą, pasakojančią apie laiko tėkmę. Dar išgirsime skrabalais, kanklėmis, kitais instrumentais atliekamą lietuvišką ir švedišką muziką.

Kėdainių rajono savivaldybė prieš 25 metus pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Švedijos Svaliovo komuna. Per tuos metus įvyko ne vienas bendras renginys tiek Švedijoje, tiek Lietuvoje, kuriame dalyvavo ir Kėdainių muzikos mokykla. Štai prieš kelis metus mokytojas Bo Karlsonas iš Svaliovo viešėjo Kėdainiuose ir kartu su mokyklos styginių instrumentų orkestru paruošė kelis kūrinius, surengė koncertą. Šį šeštadienį vėl išgirsime švedo Karlsono kūrinių. Juos atliks mažasis muzikos mokyklos styginių instrumentų orkestras.

Šis koncertukas bus pirmasis Muzikos mokyklos pasirodymais šiais mokslo metais.

Pasiklausę muzikos, Švedijos gerbėjai galės pasižiūrėti „Vikingų kaimo“ programėlę, pažaisti vikingų – švedų pirmtakų žaidimų, tiesiog pabūti drauge. Kad tik orai būtų palankūs mylintiems Švediją.

Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos inf. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.