Trečioji lapkričio savaitė mūsų šalyje buvo paskelbta suaugusiųjų mokymosi savaite. Į jos renginius aktyviai įsijungė ir Kėdainių krašto bendruomenė.

Muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė (kairėje) didžiuojasi Žanetos Dijokienės užsidegimu išmokti groti.

Muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė (kairėje) didžiuojasi Žanetos Dijokienės užsidegimu išmokti groti.

Kėdainiečiai visą savaitę rinkosi į įvairius užsiėmimus, kad pademonstruotų, kokios yra galimybės tobulėti.
Daug dėmesio sulaukė respublikinė metodinė–praktinė andragogų ir mokinių, Trečiojo amžiaus universiteto dėstytojų ir studentų konferencija „Kūrybiška edukacija – tiltas į mokymo(si) sėkmę“.
Pasak konferencijos koordinatorės Aldonos Šliažaitės, šįkart suaugusiųjų mokymosi savaitė pavadinta „Mokymosi spalvos“. Tai reiškia, kad į mokymąsi žiūrima labai kūrybiškai. Suaugusiųjų mokymas turi daug spalvų: štai, geltona rodo brandą, mėlyna spinduliuoja išmintį, žalia skatina atsinaujinti, raudona įžiebia aistrą, o juoda primena apie darbų rimtumą. „Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras jau septyniolika metų skleidžia mokymosi visą gyvenimą idėjas. Per tą laiką suradome daug bičiulių, bendraminčių. Kėdainiečiams siūlome daugybę tobulėjimo programų. Smagu, kad metuose yra savaitė, kurios metu galime priminti, jog mokytis niekada nėra vėlu“, – sakė projekto koordinatorė.
Suaugusiųjų mokymui skirtoje respublikinėje konferencijoje nemažo dėmesio sulaukė Kėdainių muzikos mokyklos direktorės Rūtos Kutraitės pranešimas „Suaugusiojo mokymasis – iššūkis sau“. R. Kutraitės teigimu, dažnas vyresnis žmogus, prieš pradėdamas tobulėti, turi pats sau pripažinti, kad kažko nemoka: „Mokymasis yra nemažas iššūkis sau. Tačiau išgirdus klaidas, pripažinus, kad žinių bagaže turi spragų, visada atsiranda noras žengti pirmyn. Galiu pasakyti, kad ne kiekvienas gali mokyti suaugusiuosius, nepaisant to, kad jie turi daugiau motyvacijos ir kantrybės. Mes savo įstaigoje šįmet sulaukėme septyniolikos suaugusiųjų, panorusių mokytis. Aštuoni iš jų mokosi groti vienu ar kitu instrumentu. Toks rezultatas nėra atsiradęs iš niekur. Mes dešimt metų organizuodavome šeimų koncertus, kuriuose tėvai grodavo kartu su vaikais. Iš pradžių įtraukdavome mokančius muzikuoti, o vėliau draugystę muzikai siūlėme ir to nebandžiusiems. Šiandienos rezultatas labai džiugina. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės visais mokiniais.“

Konferencija „Kūrybiška edukacija – tiltas į mokymo(si) sėkmę“ sulaukė didelio susidomėjimo.

Konferencija „Kūrybiška edukacija – tiltas į mokymo(si) sėkmę“ sulaukė didelio susidomėjimo.

Sava patirtimi, kodėl pradėjo mokytis groti akordeonu, dalijosi kėdainietė Žaneta Dijokienė. Pasak jos, muzika ją sudomino sūnaus atėjimas į Muzikos mokyklą: „Atvežusi sūnų mokytis groti, jo laukdavau. Vis atsirasdavo minčių, kad tuščiai leidžiu laiką. Pasidomėjau, gal ir pati galėčiau pabandyti pažinti natas. Išgirdusi teigiamą atsakymą, labai nudžiugau. Pasirinkau akordeoną. Taip tarsi išpildžiau mamos svajonę, nes mūsų giminėje buvo nemažai grojusiųjų šiuo instrumentu. Nuomonių žengusi šį žingsnį sulaukiau įvairių. Vyras man nupirko akordeoną, bet tikrai netikėjo, kad turėsiu kantrybės mokytis groti. Šiandien galiu drąsiai pasakyti, jog draugystė su muzika yra gana sudėtinga. Mokymasis groti savotiška meditacija, ji atpalaiduoja, tačiau tai – labai rimtas darbas.“
Suaugusiųjų mokymosi savaitę kėdainiečiai dar turėjo praktinių užsiėmimų kompiuterių klasėse, užsuko į grožio pamokas, literatūrines popietes, lankė kūrybines tapybos ir keramikos dirbtuves Dailės mokykloje, gilinosi į sveiką gyvenseną. Renginių koordinatoriui – Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrui – talkino Trečiojo amžiaus universitetas, Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka, Profesinio rengimo centras, Muzikos mokykla ir Švietimo pagalbos tarnyba.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.