Nepaisant mažėjančio mokinių skaičiaus, kai kurios krašto mokyklos gali pasigirti ne tik gerais mokinių žinių rezultatais, bet ir mokinių gausa. Kėdainių „Ryto“ progimnazija šių metų šalies progimnazijų reitinge ne tik užima itin aukštą – aštuntąją – vietą, bet ir gali pasigirti išvengusi mokinių skaičiaus sumažėjimo. Tiesa, kitos Kėdainių rajono progimnazijos reitinge užima gana kuklias vietas, o pradinės mokyklos ritosi žemyn. 

„Ryto“ progimnazija – aštuntoje vietoje
Šįkart progimnazijos buvo vertinamos pagal jų populiarumą. Ir džiugu, kad kėdainiečiai tikrai turi kuo pasigirti: „Ryto“ progimnazija įsitvirtino pirmajame dešimtuke, užimdama aštuntąją vietą. Pagal vertinimo kriterijus 2012 m. rugsėjo 1-ąją į 5-ą klasę atėjo mokytis 122 mokiniai, o 2016 metais 8-ąją klasę baigė 136 mokiniai.
Pasak „Ryto“ progimnazijos direktoriaus Albino Stankevičiaus, mokyklos bendruomenė labai džiaugiasi, kad vaikų tėvai pasitiki „Ryto“ progimnazija.
„Mūsų mokyklai tapus progimnazija, mokinių skaičius kasmet yra panašus – čia mokosi apie 900 moksleivių. Visų norinčiųjų mokytis pirmokų ir penktokų mes net nesutalpiname. Šiais mokyklų tuštėjimo laikais tai labai geras rodiklis. Mūsų mokykla pradiniame sektoriuje dirba pagal kryptingą meninio ugdymo programą. Pagal ją vaikai renkasi į ką gilintis: šokius, dainavimą, muziką ar technologijas. Mokykloje gausu įvairių švenčių, renginių, festivalių.

Pasak „Ryto“ progimnazijos direktoriaus Albino Stankevičiaus, mokyklos bendruomenė labai džiaugiasi, kad vaikų tėvai pasitiki „Ryto“ progimnazija.

Tačiau džiaugiamės ne tik meniniais pasiekimais, bet ir akademiniais rezultatais. Net šešiolika mūsų mokinių šįmet pagerbti už gerą pasirodymą įvairiose respublikinėse olimpiadose bei konkursuose. Jau šią savaitę turėsime „Sėkmės rakto“ šventę, kurioje bus pagerbta 230 mokinių. Vadinasi, turime kuo pasigirti ir pasidžiaugti. Mes negalime skųstis ir rajono vadovų dėmesiu. Jie dažni svečiai mūsų mokykloje ir puikiai žino mūsų aktualijas. Mes nuolat sulaukiame investicijų gerinant mokyklos aplinką. Gera žinoti, kad esame vertinami“, – džiaugėsi „Ryto“ progimnazijos direktorius.
„Ryto“ progimnazija gerų atsiliepimų sulaukė ir žvelgiant į ketvirtokų bei aštuntokų sėkmę. Sėkmės įvertinime tarp ketvirtokų rytiečiai gavo 7,35 balo, o tarp aštuntokų – 10,44 balo.

Kitos progimnazijos – gerokai žemiau
Kitos Kėdainių progimnazijos užima gerokai žemesnes pozicijas: LSU „Aušros“ progimnazija užima 97 vietą (čia į 5-ąją klasę mokytis atėjo 81 mokinys, o 8-ąją klasę baigę 75), o Juozo Paukštelio progimnazija užima 139-140 vietą (į 5-ąją klasę mokytis atėjo 95 mokiniai, 8-ąją klasę baigė 75).

Akademiniai pasiekimai – vidutiniški
Kitos mokyklos nebuvo reitinguotos, tik galima panagrinėti jų mokinių pasiekimų apžvalgą. Labūnavos pagrindinė mokykla pateko tarp tų, kur tikrintų mokinių skaičius buvo nuo 2 iki 9. Tikrintojai vertino penkių labūnaviškių mokinių žinias: lietuvių kalbos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatų vidurkis (pagal dešimtbalę sistemą) sudarė 6,2, matematikos – 6, o bendras vidurkis siekė 6.
Miegėnų pagrindinėje mokykloje buvo vertintos keturių mokinių žinios. Lietuvių kalbos vidurkis siekė 4,25, o matematikos – 4,75, bendras vidurkis 4,5.
Dotnuvos ir Truskavos pagrindinės mokyklos pakliuvo tarp tų, kur tikrintų mokinių skaičius siekė nuo 10 iki 24. Dotnuvoje vertintos 14 mokinių žinios: lietuvių kalbos rezultatų vidurkis siekė 4,93, o matematikos – 6,14, bendras vidurkis – 5,53. Truskavoje vertintos dvylikos mokinių žinios: lietuvių kalbos vidurkis siekė 5,08, o matematikos – 2,83 balo, bendras vidurkis – 3,95.

Pradinukai ritosi žemyn
Žvelgiant į pradinių mokyklų rikiuotę kėdainiečiai negali pasidžiaugti labai aukštais pasiekimais: mokykla-darželis „Puriena“ dalijasi 101-103 vietomis (į 1 klasę atėjo mokytis 24 vaikai, o 4-ąją klasę baigė 22). Ši įstaiga, lyginant su praėjusiais metais, pakilo iš 121-122 vietos.
Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“ rikiuojasi 131-132 vietoje (ji buvo sulaukusi 21 pirmoko, o atsisveikino su 18 ketvirtokų). Ši įstaiga pernai buvo gerokai aukštesnėje pozicijoje – 58 vietoje. Mokykla-darželis „Vaikystė“ šįmet užima 137 vietą (ji sulaukė 25 pirmokų, o išleido 21 ketvirtoką). Pernai „Vaikystė“ rikiavosi 49-50 vietoje.
Pristatant mokyklų reitingus, taip pat įvertinta ir atskirų segmentų pamokų kokybė. Tarp mokyklų, kurios išsiskiria kokybiškomis pamokomis (vertinant 1-4 klases), pastebėta ir Kėdainių Truskavos pagrindinė mokykla, o tarp 9-12 klasių – Josvainių gimnazija. Pamokos vertintos atsižvelgus į aštuonis kriterijus: pamokos planavimą ir organizavimą, mokymą, mokymąsi, pagalbą mokiniui, vertinimą, santykius, tvarką, klasės valdumą, mokymosi aplinką ir pasiekimus pamokoje.

J. Lukoševičius: „Gana gerų rezultatų pavyko pasiekti ir dėl pasiteisinusios švietimo tinklo pertvarkos.“

Rezultatai nuteikia optimistiškai
Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo Juliaus Lukoševičiaus teigimu, Kėdainių krašto mokyklos šiųmečiame reitinge atrodo gana neblogai.
„Išdėstyti vertinimai nuteikia optimistiškai, o gana gerų rezultatų pavyko pasiekti dėl pasiteisinusios švietimo tinklo pertvarkos. Ypač džiugina „Atžalyno“ gimnazijos patekimas į 25-ąją vietą ir „Ryto“ progimnazijos aštuntoji vieta. Smagu, kad matome gerų atsiliepimų ir apie kėdainiečių pamokų kokybę. Mums rūpi visa švietimo įstaigų visuma: pradedant jų patrauklumu, baigiant akademiniais rezultatais ir bendruomeniškumu. Mes analizuojame rezultatus, ieškome jų priežasčių ir stengiamės daryti išvadas. Jei matome, kad mokyklai reikia pagalbos, stengiamės ją suteikti. Juk svarbiausia vaikų gerovė ir žinios“, – teigė J. Lukoševičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.