Kėdainių rajono Vilainių mokyklos-darželio ,,Obelėlė“ vaikams atostogos prasidėjo turiningai. Birželio viduryje dienomis vyko vaikų užimtumo vasaros atostogų metu stovykla ,,Pagaukim vėją“, o 17–21 dienomis – antra stovykla ,,Žaidžiu – atrandu, suprantu, išmokstu“. Stovyklų, kurias lankė 38 vaikai, programas finansavo Kėdainių rajono savivaldybė.

Stovyklose vaikai buvo skatinami turiningai leisti laisvalaikį, mokėsi mandagaus bendravimo ir bendradarbiavimo, prisiminė sveikos gyvensenos ypatumus.

Organizuojant stovyklas pedagogų komanda siekė atrasti ir pasiūlyti vaikams patrauklias ir įdomias veiklas, vaikai daug judėjo, keliavo. Aplankė Kėdainių krašto muziejų, Kėdainių viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrių. Arnetų namuose edukacinių pamokėlių metu vaikai mokėsi lipdyti iš molio, kūrė skudurines lėlytes. Įmonėje LTP ,,Texdan“, kurioje dirba ir mūsų mokinių tėveliai, susipažino su šiuolaikinės siuvyklos darbu. Vaikams didelį įspūdį padarė įmonės dydis ir tiek daug darbuotojų vienoje vietoje. Neišdildomą įspūdį paliko ir apsilankymas IX forto požemiuose ir Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Pažaislio vienuolynas sužavėjo savo ramia aplinka. Taip pat stovyklautojai tarpmiestiniu autobusu vyko į Aristavą, kur įsikūrusi Kėdainių r. Vilainių mokyklos-darželio ,,Obelėlė“ Aristavos skyriaus darželio grupė. Skyriaus auklėtoja Asta Čepaitė vaikams organizavo linksmas, įdomias veiklas bei žaidimus lauke. Nepakartojamą įspūdį paliko ir priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Kauno PGV Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gaisrininkų apsilankymas. Karštą dieną vaikai ne tik susipažino su jų darbo specifika ir ypatumais, bet ir buvo maloniai atvėsinti vandens srove iš gaisrininkų mašinos.

Taip pat mokiniams buvo pasiūlytos įvairios meninės veiklos.

Stovyklautojai ne tik daug keliavo ir žaidė. Antros stovyklos metu jie kiekvieną rytą mankštinosi su Kėdainių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialiste Simona Skorupskiene. Taip pat mokiniams buvo pasiūlytos įvairios meninės veiklos. Vaikai kūrė žaidimus iš antrinių žaliavų, tapė ant akmenų, piešė stebėdami gamtą bei susipažino su menininke Marija Giliova-Urbiete. Ji vedė dailės terapijos užsiėmimą. Vaikai sužinojo, kad žmogaus vidinis pasaulis labai gilus ir jį suprasti nėra lengva. Menininkė mokė vaikus per piešimą pažinti, suprasti ir atrasti save.
Dvi stovyklos savaitės prabėgo labai greitai. Nuoširdžiai dėkojame Kėdainių r. savivaldybei už finansavimą,  mokinių tėveliams už palaikymą, o pedagogų komandai už nuoširdų darbą stovyklose.

Socialinė pedagogė, stovyklų vadovė Lina Mindauliūtė-Žukienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.