Visą Lietuvą sukrėtęs įvykis, kuomet buvo mirtinai sumuštas mažametis berniukas, nepaliko nė vieno abejingo. Visa visuomenė subruzdo kaip reikiant – nelikti abejingiems smurtui prieš vaikus kviečia ir suaugusieji, ir jaunuoliai. 

Pilietiškai nusiteikę jaunieji progimnazijos policijos rėmėjai, bendruomenės pareigūnė bei progimnazijos socialinė pedagogė L. Adomaitienė (dešinėje).

Juozo Paukštelio progimnazijos Jaunieji policijos rėmėjai kartu su įstaigos socialine pedagoge Lina Adomaitiene bei bendruomenės pareigūne Aušra Mickevičiene Kėdainiuose Šėtos gatvės daugiabučių namų laiptinėse kabino plakatus. Juose – telefono numeris 1803, kuriuo paskambinus galima pranešti apie matomą smurtą šeimoje.
„Beje, smurtas gali būti ne tik toks, kuris nukreiptas prieš vaiką. Jei šeimoje smurtauja suaugusieji ir visa tai mato vaikas, tai irgi tam tikra smurto forma“, – pasakojo bendruomenės pareigūnė A. Mickevičienė.
Pareigūnė pridūrė besidžiaugianti, kad prie akcijos noriai prisijungė jaunimas – progimnazijos mokiniai. Jie, būdami jaunaisiais policijos rėmėjais, aktyviai prisideda prie įvairių prevencinių akcijų ir iniciatyvų.
„Šis būrelis mokykloje veikia jau antrus metus, tam iniciatyvą davė policijos pareigūnė Gintarė Ivaškevičienė. Po šių pastarųjų įvykių Kėdainiuose kilo labai daug minčių tiek suaugusiesiems, tiek ir vaikams. Su jaunimu reikia apie tai kalbėti, nes jie kuria Lietuvos ateitį ir, taip pat kaip ir mes visi, nori gyventi saugioje aplinkoje. Ši akcija – tai ir patriotizmo bei pilietiškumo jausmo skatinimas, – sakė L. Adomaitienė. – Dabar mes kiekvienas turime žiūrėti į priekį ir galvoti, ką mes galime padaryti, kad tokių skaudžių įvykių būtų kuo mažiau. Mes gyvename bendruomenėse, esame kaimynai, esame kažkieno draugai. Ir apie tai, ką matome, turime kalbėti apie tai, o esant reikalui ir sureaguoti.“
1803 – Kėdainių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus pasitikėjimo telefonas. Šiuo numeriu galima skambinti visą parą ir pranešti apie vaiko teisių pažeidimą.
Pokalbiai yra įrašomi.
Pokalbiai yra mokami. Už pokalbius trumpaisiais numeriais moka skambinantysis – pokalbiai apmokestinami 0,06 Eur/min. (visą parą). Pokalbiams taikomas sujungimo mokestis 0,03 Eur. Už trumpesnius nei viena minutė pokalbius mokama kaip už visą pokalbio minutę. Nuo antros minutės pokalbiai apmokestinami 30 sekundžių tikslumu.
Taip pat jei turite informacijos apie socialinės rizikos šeimas, darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. prašome pranešti apie tai Vaiko teisių apsaugos skyriui tel. nr. (8 347) 69587.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.