Ruduo. Vieniems — tai liūdesys, nes baigėsi vasara, kitiems — nauja pradžia, o mums — jauniesiems gamtos mylėtojams — tai naujų idėjų metas, nauji tikslai. Dažniausiai geriausios idėjos kyla visai netikėtai, kartais rašant matematikos kontrolinį, kartais atsikėlus ryte, tačiau šio tiriamojo darbo idėja buvo pasislėpusi labai toli. Praėjo ne viena savaitė, kol aš, Austė Šilkaitytė, ir Brigita Dmukauskaitė, suradome ją. Ji buvo tokia — ištirti riešutus ir sėklas, jų mikologinę būkę. Turėjome tikslą — palyginti namų ūkyje užaugintas ir prekybos centruose parduodamas sėklas. 

Siekėme savo svajonės įgyvendinimo. Atsirado naujų uždavinių, tikslų, darbas tapo daug sudėtingesnis, nei tikėjomės, todėl pradėjome abejoti, ar verta toliau tęsti tyrimus, tačiau biologijos mokytoja Birutė Diliautienė mus skatino domėtis, konsultuotis. Mokytoja pasiūlė tiriamąjį darbą pristatyti ES jaunųjų mokslininkų konkurse. Kilo dar didesnis noras stengtis, viską atlikti kruopščiai. Kovo mėnesį savo darbą išsiuntėme į pirmąjį turą, kuriame jį vertino garbi mokslininkų komisija. Po kelių savaičių buvome nudžiugintos puikia žinia – patekome į antrąjį turą! Jis vyko Vilniuje. Pirmos dvi dienos, pristatant savo darbą stendiniame pranešime, buvo įtemptos. Komisijos nariai: Vilniaus universiteto, gamtos mokslų centro, botanikos sodo mokslininkai, vertino mūsų darbą, jo idėją, tyrimo rezultatus ir tai, kaip mes jį atlikome. Trečioji diena parodė, kad kelių mėnesių sunkus darbas atnešė mums puikius rezultatus. Mūsų darbas buvo įvertintas 3-ąja vieta! Švietimo ir mokslo ministerijoje buvome apdovanotos 3–čios vietos nugalėtojų medaliais, III laipsnio diplomais, atminimo dovanomis. Tai labai didelis pasiekimas ir paskatinimas dalyvauti mokslinėje veikloje ir siekti dar geresnių rezultatų.
Norime padėkoti biologijos mokytojai, tik jos dėka mes pasiekėme laimėjimų. Taip pat dėkojame LAMMCŽI darbuotojai Skaidrei Supronienei, kuri mums leido atlikti tyrimus laboratorijoje, konsultavo, išmokė naujų dalykų. Ačiū visiems, kurie prisidėjo ir padėjo mums tapti jaunosiomis mokslininkėmis.

Austė Šilkaitytė 8 b klasės mokinė

About The Author

Related Posts

One Response

  1. BRAVO - AČIŪ MOKYTOJAI

    MYLIME VISOS BENDRUOMENĖS GERBIAMĄ MOKYTOJĄ BIRUTĘ DILIAUTIENĘ!!!

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.