Šiais mokslo metais į Kėdainių rajono švietimo įstaigas susirinks kiek mažiau mokinių, nei praėjusiais metais, tačiau drastiško jų mažėjimo, kaip buvo anksčiau – jau nėra. Vietų valstybiniuose darželiuose užteks visiems mažyliams, o norintys savo atžaloms kiek kitokio ugdymo, galės rinktis privačią įstaigą.

Vaikų mažėjimas sustojo

Jau netrukus, rugsėjo 3-iąją, į mokyklas vėl sugužės mokiniai, prasidės naujieji mokslo metai. Kiek rajone šįkart bus mokinių, kaip jų skaičius skiriasi nuo ankstesnių metų?

Pasak J. Lukoševičiaus, šį rudenį rajoną pasieks trys nauji autobusai mokinių pavežėjimui į mokyklas.

„Šiais mokslo metais planuojame turėti apie 5 tūkst. 500 mokinių. O tikslus jų skaičius paaiškės tik rugsėjo 3-iąją, kai jie susirinks į klases“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Tai kiek mažiau nei praėjusias metais, kai rajone mokėsi 5 tūkst. 566 vaikai. Gali būti, jog šis skirtumas kiek viršys jau žinomą 66 mokinių skaičių, nes į mokyklas dėl emigracijos bei kitų priežasčių grįžta ne visi.

„Buvo metų, kai mokinių skaičius rajone per metus sumažėdavo po 400, 300 ar 200. O dabar tikimės, kad vaikų skaičius rajono mokyklose mažės mažiau nei 100. Galima sakyti, jog padėtis kiek stabilizavosi, tačiau mažėjimo tendencija išlieka“, – teigė J. Lukoševičius.

Tikslūs skaičiai – po rugsėjo 3-iosios

„Pirmokų žadame turėti 450. O kiek jų bus, tikslų skaičių žinosime tik po rugsėjo 3-iosios. Neretai būna, jog pasiekia žinios iš kaimo mokyklų, jog šeimos su trimis ar keturiais vaikais išvyko“, – sakė J. Lukoševičius.

Šiais mokslo metais abiturientų rajone bus kiek mažiau nei 400. Praėjusiais metais 11 klases baigė 390 mokinių, prognozuojama, kad mokslus dėl emigracijos ir kitų priežasčių šiais mokslo metais tęs kiek mažiau.

Vietų savivaldybės darželiuose užtenka visiems

Kur kas daugiau pačių mažiausių Kėdainių rajono gyventojų, net 1,5 tūkstančio vaikų, lankys darželius.

Paklaustas, ar visiems vaikams juose pakanka vietų, J. Lukoševičius džiaugėsi, jog Kėdainių rajone tokios problemos, su kuria susiduria didmiesčių ir aplinkui juos esančių žiedinių savivaldybių gyventojai, čia nėra. Vietų valstybiniuose darželiuose pakanka visiems, juolab nuo rugsėjo 3-iosios vaikų darželyje – lopšelyje „Vaikystė“ ima veikti papildoma vaikų nuo 2 metų amžiaus grupė.
„Sulaukėme gyventojų klausimų, ar savivaldybė nenumato kompensacijos, jei vaikas lanko privatų darželį. Ne, tikrai ši kompensacija nėra numatoma, nes turime pakankamai vietų savo darželiuose“, – pabrėžė J. Lukoševičius.

Kitais metais laukia esminės permainos

Šiuos mokslo metus rajono mokyklų pedagogai pradės ir su tam tikru nerimu. Jau kitais metais bus sprendžiami skausmingi, tačiau neišvengiamai būtini klausimai – kaip optimizuoti rajono švietimo įstaigų tinklą. Jau dabar žinoma, kad kai kurios, ypač kaimo vietose esančios mokyklos turės nutraukti veiklą, o jas lankantys vaikai bus autobusiukais pavežami iki kitų švietimo įstaigų.
„Jau priimti teisės aktai dėl minimalaus mokinių skaičiaus klasėse. Mažiau kaip 8 vaikų klasėse negalės būti“, – sakė J. Lukoševičius.

Šiais mokslo metais rajono mokykloms Švietimo ir mokslo ministerija skiria 3 naujus geltonuosius autobusiukus vaikų pavėžėjimui. Į Dotnuvą autobusiukas atkeliaus jau šiomis dienomis, kiti du rajoną pasieks kiek vėliau – spalio, lapkričio mėnesiais.

„Per artimiausius dvejus metus ministerija skirs didelius pinigus geltoniesiems autobusams. Tai susiję su mokyklų tinklo pertvarka, nes vaikus iš atokesnių vietovių neišvengiamai teks vežti į kitas mokyklas“, – sakė J. Lukoševičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.