Dėl spalio 24 dieną Lietuvos sporto universiteto (LSU) Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje įvykusio sprogimo, kai paaugliai pertraukos metu mokyklos rūsyje paleido spalvotų dūmų užtaisą, policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tokį poelgį numatyta rimta baudžiamoji atsakomybė.


Dėl vaikų pokšto ant kojų buvo sukeltos visos specialiosios tarnybos. Tądien į įvykio vietą teikti skubią medicininę pagalbą buvo sulėkę net medikų ekipažai iš Kėdainių, Jonavos ir Kauno. Neapsieita ir be Kėdainių ugniagesių gelbėtojų pagalbos.

Policija tikslina įvykio aplinkybes

„Kėdainių mugę“ Kauno apskrities vyriausioji policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė informavo, kad dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str., dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Už tai numatyta baudžiamoji atsakomybė – viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Šiuo metu pareigūnai tikslina įvykio aplinkybes, atlieka tolimesnius ikiteisminio tyrimo procesinius veiksmus.


Suvažiavo net šeši medikų ekipažai

Į LSU „Aušros“ progimnaziją teikti skubią pagalbą vyko keturi Kėdainių PSPC, du VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties (GMP) ir vienas VšĮ Jonavos GMP stoties ekipažas.

VšĮ Kėdainių pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriaus pavaduotojos klinikiniam darbui, l. e. direktorės pareigas Laimos Juodeikienės duomenimis, visi nukentėjusieji, kuriems buvo reikalingas gydymas ar stebėjimas, buvo pristatyti į Kėdainių ligoninę.

„Dėl poveikio sveikatai, manau, kad galės atsakyti Visuomenės sveikatos specialistai, kai bus atlikti tyrimai. Greitosios medicinos pagalbos paslaugos nukentėjusiems ar sergantiems pacientams teikiamos nemokamai. Laimei, kad pas mus tokių atvejų pasitaiko nedažnai“, – sakė L. Juodeikienė.

Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino teigimu, medikų pagalbos prireikė 19 mokinių. Iš jų 15 paguldyta į stebėjimo palatas, kur sveikata buvo stebima keletą valandų. Vakare vaikai jau buvo išleisti namo. Keturi mokiniai buvo nusiųsti apžiūrai pas poliklinikos gydytojus.


Patirtos išlaidos nebuvo skaičiuojamos

Medikams antrino ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas:
„Spalio 24 dieną 9 val. 22 min. prie progimnazijos išvyko keturi ugniagesiai-gelbėtojai. Šiuo atveju patirtos išlaidos nebuvo skaičiuotos. Per pastaruosius ketverius metus į švietimo įstaigas neužfiksuota tokio pobūdžio iškvietimų, išskyrus šį atvejį“, – sakė A. Eidimtas.

Laukia tyrimų rezultatų

LSU „Aušros“ progimnazijos interneto svetainėje nurodoma, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos centras (NVSC) progimnazijoje atliko oro taršos tyrimą. Anglies  monoksido koncentracija nulinė, o tyrimo dėl lakiųjų medžiagų rezultatai bus pateikti spalio 28 d. (pirmadienį). Šios įstaigos Kėdainių skyriaus darbuotojai spalio 29-ąją tikisi turėti tyrimo atsakymą.

Todėl, atsižvelgiant į NVSC rekomendacijas ir suderinus su Kėdainių rajono savivaldybės švietimo skyriumi bei nesant oficialaus atsakymo dėl lakiųjų medžiagų koncentracijos, ugdymo procesas spalio 25 d. neorganizuotas. Mokiniai į mokyklą sugrįš lapkričio 4 dieną po rudens atostogų. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.