Kėdainių “Ryto” progimnazijos šeštokai vieną pamoką tapo savivaldybės tarybos nariais – išsi­rinko  merą bei balsavo už tam tikrus tarybos sprendimus.

„Ryto“ progimnazijos šeštokai S. Sinickio padedami žaidė žaidimą „Tarybos posėdis“.

Savo, kaip tarybos nario, patirtimi su jaunuoliais pasidalinęs Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Saulius Sinickis po susitikimo džiaugėsi, kad moksleiviai aktyviai domėjosi savivaldybės tarybos darbu.
Kaip tampama savivaldybės tarybos nariu? Koks yra jo darbas taryboje bei komitetuose? Kaip taryboje priimami teisės aktai? Kiek trunka vieno jų svarstymas? Kiek puslapių sudaro Kėdainių rajono savivaldybės biudžetas? Apie visa tai net dviem šeštokų klasėms S. Sinickis pasakojo ilgiau nei pamoką.
Dvi šeštokų klasės susidomėjusios klausė pasakojimo, o vėliau ir patys turėjo klausimų svečiui, kuriuos drąsiai uždavinėjo.
Vėliau mokiniai žaidė žaidimą „Tarybos posėdis“. Jo metu jaunuoliai balsavo, ar reikia priimti du svarstymui pateiktus teisės aktus, diskutavo visus „už“ ir „prieš“.
„Norėjau ne tik papasakoti, bet ir gyvai mokiniams parodyti, kaip vyksta tarybos posėdis. Mačiau, kad vaikams buvo įdomu patiems išbandyti ir patirti, kas vyksta tarybos posėdžio metu“, – po susitikimo sakė S. Sinickis.
„Ryto“ progimnazijoje yra organizuojami susitikimai su mokinių tėveliais, kurie pasakoja apie savo darbovietes bei darbus. Šeštokė šios progimnazijos mokinė Austėja yra S. Sinickio dukra, todėl jos tėvelis buvo pakviestas plačiau papasakoti apie savo veiklą Kėdainių rajono taryboje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.