Kelios dešimtys kėdainiečių penktadienio popietę Kėdainių senamiesčio širdyje, Didžiosios Rinkos aikštėje, rinkosi į mitingą.

Jo iniciatorė Svetlana Raštikienė sakė, kad nenori likti abejinga skriaudžiamų vaikų skausmui: „Aš globoju mergaitę ir kai pernai mum skilo bendravimo problemų kreipėmės į Vaikų teisių apsaugos skyrių. Buvo pažadėta pagalba, psichologo konsultacija, tačiau nieko nesulaukėme. Dabar jau abejoju, ar mano vizitas į ta skyrių yra užfiksuotas. Panašu, kad Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistės į darbą žiūri aplaidžiai. Mes norime, kad jų darbas būtų peržiūrėtas ir įvertintas. Jei rezultatai bus blogi, tokias specialistes reikia atleisti.“

Moteris teigė, kad dėl mažamečio vaiko mirties atsakomybę turi prisiimti daug kas. „Kalti esame visi, tad turi būti budrūs ir neužsimerkti prieš tai, kias vyksta pas kaimynus. Aš pradedu šiuo mitringu, raginu žmones būti pilietiškus“, – sakė S. Raštikienė.

Mitinguotojhai parengė rezoliuciją, kurią su gyventojų parašais neš ir įteiks rajono merui.

Rezoliucijoje rašoma:

Reikalaujame:

 1. Atstatydinti vaikų teisių skyriaus speciastėms.
 2. Administracijos direktoriui prisiimti atsakomybę už įvykusį įvykį.
 3. Į vaikų teisių specialisto pareigas atrinkti kvalifikuotus. Atitinkamą išsilavinimą turinčius specialistus.

Siūlome:

 1. Vaikų teisių specialistams bendradarbiauti su DNSB pirmininkais, kaimo vietovių seniūnaičiais.
 2. Įsteigti savanorių grupes, kurios padėtų vaikų teisių skyriaus specialistams lankyti socialinės rizikos šeimas, stebėtinas šeimas.
 3. Siūlymus perduoti svarstyti miesto savivaldybės tarybai.

Mitingo dalyviai apie smurtą prieš vaikus ir galimybes su tuo kovoti diskutavo tarpusavyje bei su savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Antanu Pavoliu.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

 1. Nu jo

  Iš valdžios – vėl tik Pavolis? Tikrosios valdžios demonstruojamas požiūris į kėdainiečius – pritrenkiantis. Merui, administracijos direktoriui – visiškai px, ką galvoja, ką šneka ir kaip gyvena žmonės 🙁

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.