Šiais metais miško keliams remontuoti skirta 4,2 mln. eurų. Tai vienu milijonu eurų daugiau negu pernai. Aplinkos ministerijos pranešime teigiama, kad už šias lėšas bus pataisyta apie 1000 km miško kelių.

„Šias lėšas skyrėme iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos, – pranešime cituojamas aplinkos viceministras Martynas Norbutas. – Už jas keliai remontuojami tiek valstybiniuose, tiek privačiuose miškuose. Per pastaruosius trejus metus iš šios programos lėšų buvo suremontuota 2377 km miško kelių su žvyro danga, didesnė jų dalis – privačiuose miškuose.“

Iš viso miško keliams taisyti 2015–2019 metais skirta 17,55 mln. eurų. Tai sudaro apie 20-30 proc. visų surenkamų privalomųjų atskaitymų už parduotą medieną valstybiniuose ir privačiuose miškuose.

Miško kelius remontuoja Valstybinių miškų urėdija, tačiau parenkant kuriuos reikia taisyti aktyviai dalyvauja ir privačių miškų savininkų bei savivaldybių atstovai. Šiuo tikslu kiekviename regione sudaromos specialios komisijos. Jos ir sprendžia, kuriuos miško kelius reikia remontuoti pirmiausia.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Jūratė

    Kas čia per siaubinga nuotrauka? Gal remontuojant kelius medžių bus prakirsta, kaip jau tapo įprasta?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.