Pirmoji rugsėjo savaitė bus išskirtinė, neeilinė ir įsimintina – Kėdainiai tradiciškai švęs savo gimtadienį. Šįkart minėsime jau 647-ąjį. Ta proga kėdainiečiai bei miesto svečiai turės galimybę sudalyvauti įvairiuose, kiekvieno susidomėjimą keliančiuose kultūriniuose, sportiniuose, edukaciniuose renginiuose, net šešiuose didžiuosiuose koncertuose. Be to, vyks net keturi, skirtingų krypčių festivaliai, skirti įvairaus amžiaus kraštiečiams.


„Kiekvienam pagal poreikius, norus ir galimybes, Tikimės, kad ši šventė kėdainiečiams pažers tik pačius geriausius įspūdžius“, – teigė Artūras Trofimovas, kūrybos studijos „Showart“ vadovas. Ši įstaiga jau antrus metus kėdainiečiams talkina miesto gimtadienio organizavimo darbuose.

Nauji miesto gimtadienio šventės akcentai

Pranešama, kad šiais metais gimtadienio renginiai prasidės rugsėjo 4-ąją ir tęsis iki 8 dienos, sekmadienio. Pasak A. Trofimovo, yra paruošta itin turininga šventės programa, tad visas penkias šventės dienas tikrai bus ką veikti. Pasak pašnekovo, vienas pagrindinių šiųmetės šventės papuošalų – didžiulė koncertų scena Didžiosios Rinkos aikštėje.

Ji šiais metais bus žymiai sudėtingesnė, netradicinė bei galingesnė – tokia, kokios Kėdainiai iki šiol nematė. Čia pasirodys populiarūs ir mėgiami muzikos atlikėjai, tokie kaip Evelina Sašenko su Jeronimu Miliumi, Monika Marija, grupė „8 kambarys“, Linas Adomatis bei Saulius Prūsaitis. Šeštadienio vakarą, tradicinį didįjį koncertą ir šiais metais tiesiogiai transliuos LRT.

Dar vienas šių metų miesto šventės akcentas taps įspūdingai apšviesta Evangelikų reformatų bažnyčia. Ant jos sienų bus galima išvysti pačias įvairiausias vizualines formas: keisis spalvos, raštai, formos ir trafaretai. Miesto pasididžiavimą – renesanso stiliaus bažnyčią, menančią šlovingus didikų Radvilų laikus, projekcijos apšvies net tris vakarus iš eilės.


Laukia keturi festivaliai

Be to, šiais metais miesto gimtadienio šventės metu vyks net keturi festivaliai, skirti įvairaus amžiaus bei pomėgių žmonėms. Pirmasis yra skirtas Kėdainių mažyliams – „Šeimų pasakų festivalis“. Jo metu vaikai kviečiami kurti pasakas, jas iliustruoti ir išgirsti. Šis festivalis keliauja po Lietuvą ir jau skaičiuoja šeštuosius gyvavimo metus.

Dar vienas, su Kėdainiais itin tampriai susijęs festivalis – „Radviliada 2019“, kurio metu prisimenamas ir akcentuojamas Kėdainiuose gyvenusių didikų Radvilų palikimas, kultūra bei Kėdainių klestėjimo aukso amžius. Kraštiečiai bei miesto svečiai galės dalyvauti vargonų iki senovinių gitarų koncertuose, spektakliuose, diskusijose.

Trečiasis festivalis „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ startuos šeštadienį ir kvies visus folkloro mylėtojus. Šiais metais festivalis pirmą kartą tampa tarptautiniu, tad klausytojai galės išgirsti ne tik lietuvių liaudies, bet ir baltarusių, latvių dainų.

Šiais metais miestelėnai bei gimtadienio svečiai turės galimybę susitikti su Lietuvos pramogų pasaulio žvaigždėmis. Sustikimuose savo patirtimi dalinsis puikiai Lietuvoje žinomi žmonės: Indrė Stonkuvienė, Beata Nicholson, Indrė Kavaliauskaitė bei Jurgis Didžiulis.

Tiesa, praėjusiais metais dalis kraštiečių teigė nespėję visose veiklose sudalyvauti, kai kurios jų dubliavosi, tad buvo neįmanoma visų dominančių renginių aplankyti. Šiais metais situacija jau kitokia – dėliojant programą buvo stengiasi tokio dubliavimosi išvengti ir renginius organizuoti nuosekliai vienas po kito.


Sporto programa tapo dar turtingesnė

Žinoma, ir šiais metais bus atiduota duoklė sporto renginiams. Be jau tradiciniais tapusių bėgimo ir važiavimo dviračiais, šiais metais bus organizuojamos ir jėgos varžybos, kuriose savo raumenų jėgą galės išbandyti visi stipruoliai. Be to, šiais metais pirmą kartą bus organizuojamos ir plaukimo varžybos, o futbolo stadione vyks futbolininkų kovos. Taip pat pirmą kartą yra organizuojamos jaunųjų futbolininkų kamuolio varymo varžybos. Žinoma, miesto gimtadienio proga vyks ir kitų sporto šakų varžybos. O norintieji ramesnių užsiėmimų, galės dalyvauti jogos užsiėmimuose, kurie vyks naujajame Vytauto parke.

Organizatoriai primena – į vakarinį bėgimą, šiaurietišką ėjimą ir dviratininkų žygį nuo rugpjūčio 23 iki rugsėjo 3 dienos reiktų registruotis puslapyje www.kedainiai.begimotaure.lt


Bus įteikta Č. Milošo piniginė premija

Šiais metais, miesto gimtadienio proga bus įteikta garbinga Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo piniginė premija, siekianti 5 tūkst. eurų. Ji skiriama siekiant skatinti gilintis į Č. Milošo asmenybės bei kūrėjo vertybes bei idėjas, tyrinėti bei puoselėti jo kūrybą, premiją įteikiant asmenims, atsidavusiems Č. Milošo idėjoms.

Be to, atsižvelgiama ir į tai, kiek pretendentas giliai tyrinėja Kėdainių krašto istoriją, ją viešina ir populiarina. Šiais metais premijai gauti yra pasiūlyti keturi pretendentai: poetas, vertėjas Vytas Dekšnys, vertėja, rašytoja Birutė Jonuškaitė, prozininkas, dramaturgas, eseistas Herkus Kunčius, vertėjas Nikita Kuznecovas.

Laimėtojas išaiškės bei premija bus įteikta rugsėjo 6 dieną, Kėdainių miesto šventės atidarymo renginyje.

Č. Milošo premija jau yra įteikta Algirdui Juknevičiui, Vaidai Kamuntavičienei bei Laimai Šinkūnaitei.


Tai tik maža dalis renginių, kurie numatyti šventinę savaitę. Organizatoriai vis dar kviečia registruotis vaikų kolektyvus, pavienius solistus ir savo pasirodymais praturtinti miesto šventę. Jaunųjų muzikantų pasirodymai numatomi šeštadienį, Knypavos rinkos aikštėje. Registruotis reiktų adresu info@ahowart.lt Norintieji prekiauti mugėje turėtų registruotis muges@showart.lt.

Planuojama, kad miesto šventės metu bus ribojamas eismas senamiestyje. Planai su uždarytomis gatvėmis yra skelbiami miesto spaudoje. Taip pat numatyta, kad šventinėmis dienomis kursuos nemokami autobusai, o gyventojų patogumui miesto apšvietimas liks įjungtas ilgiau.

Šventę organizuoja keturi partneriai: Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių kultūros centras, Kėdainių krašto muziejus bei kūrybos studija „Showart“.

„Bene didžiausias iššūkis – gamtinės sąlygos. Labai tikimės, kad visą šventinę savaitę nelis lietus, o gamta mus džiugins gerais, šiltais orais. Tačiau net jei orai ir subjurs, tai, manau, mažai kaip paveiks visų šventinę, gimtadienio nuotaiką“, – vylėsi vienas miesto šventės organizatorių A. Trofimovas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.