Visą šeštadienį šurmuliavęs miesto senamiestis vakare buvo kone sausakimšas – miestiečiai bei svečiai rinkosi į vakarinį koncertą. Tačiau visą dieną netrūko įvairių linksmybių, pramogų, koncertų, valgių degustacijų, naujų atradimų bei potyrių. Žinoma, ir įdomių pažinčių.

„Nuostabi šventė“, „Puikus renginys“, „Geras koncertas“, „Labai skanu“ – buvo girdėti iš miestiečių, vaikštinėjančių po miestą.

Be to, ir gamta nepašykštėjo gero oro Kėdainių 647-ojo gimtadienio proga – visą dieną buvo vasariškai šilta ir saulėta.

Šeštadienį miesto senamiestyje judėjo, bruzgėjo beveik kiekvienas kampas ar gatvelė. Nuo ankstyvo ryto miestiečius žadino baikerių motociklų gausmas, o kiti rinkosi į Kėdainių bažnyčias melstis už miestą ir jo žmones. Nuo pat ankstyvo ryto iki vakaro Didžiojoje gatvėje buvo įsikūrę prekybininkai, siūlantys įvairių gėrybių – dešrų, rūkytos žuvies, duonos gaminių, įvairių dirbinių. Smaližiai tikrai neišėjo tuščiomis!

Netrukus Evangelikų reformatų bažnyčioje prasidėjo koncertai – geros muzikos mėgėjai galėjo pasiklausyti net trijų koncertų bei pasigrožėti senoviniais šokiais.

Knypavos rinkoje jau ne pirmus metus vyko NATO pajėgų ginkluotės paroda – kiekvienas norintis galėjo ne tik iš arti pasižiūrėti į karių naudojamą ginkluotę, bet ir išbandyti akies taiklumą šaudant ar nusifotografuoti su NATO kariais. Pastarieji buvo labai draugiški ir mielai tai darė!

Didžiosios Rinkos aikštėje vyko tradicinis festivalis „Į vidurio Lietuvą susiėję“, kuriame pasirodė ne tik lietuviai, bet ir kaimyninių šalių folkloro atlikėjai. Čia buvo galima išbandyti ir lietuvių kulinarinio paveldo patiekalų – juos degustuoti siūlė Kėdainių rajono bendruomenės. Gilių kava, žagarėliai, morkų pyragas, naminis pieno sūris – tai tik dalis gardumynų.

Tuo pačiu metu Arnetų name buvo galima išbandyti ir įvairius amatus – lipdymą iš molio, drožimą, pynimą, juostų vytimą. Norinčiųjų savo rankomis išmėginti amatus buvo išties daug.

Netrūko ir įdomių susitikimų – Radvilų gatvėje, „Namuke“, vyko susitikimas su vienu įtakingiausiu Lietuvos žurnalistų Andriumi Tapinu. Renginys sutraukė būrį miestiečių, kurie net dvi valandas įdėmiai klausė įdomios ir šioms dienoms aktualios diskusijos.

Tai – tik dalis renginių, kurie buvo skirti kėdainiečiams bei miesto svečiams miesto 647-ojo gimtadienio proga. Pilni gerų įspūdžių, kraštiečiai nekantriai lauks kito Kėdainių gimtadienio!

Jaunimas nekantriai laukė susitikimo Indre Stonkuviene, Indre Kavaliauskaite, Beata Nicholson.

[ngg src=”galleries” ids=”24″ display=”basic_thumbnail”]

Galiausiai, vakare, miestiečius į Didžiosios Rinkos aikštę suginė didysis vakaro koncertas, kuriame pasirodė Monika Marija, 8 kambarys, Linas Adomaitis, o po įspūdingų fejerverkų – ir Saulius Prūsaitis.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Trresė

    Man labai patiko.Ir Tapinas, netikiu, kad jo kas bijojo, bet ji pakvietė ponas Vaiciekauskas, paskutinęs linkęs konservatorius. Didžiuojasi, bet pamiršta, kas prie Grinkevičiaus žmoną į Aušros direktores įkišo, vėliau darželyje direktoręs konkursą laimėjo,kaip skaidru 🙁 Ir dar žmogus, kuris turi 3 jau suaugusius vaikus, nepripazista 2 is pirmos santakos, o laikrastyje interviu kalba apie tik 1 sūnų. Gėda ir gaila tokio žmogaus. O mokytoju pagalbos centras merdėja, tik olimpiadas organizuoja, koks jo darbas,tai gal žmogus ką ir pasimokė iš Tapino. Liberalai su Sauliumi priešakyje šventės miesto nešventė, pyksta vis dar, kad neperinko, o kuo kaltas miestas? Va taip linksmai ir gyvenam.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.