Bent kiek teatrą ir  vaidybą mėgstantys kėdainiečiai metų sandūros neįsivaizduoja be Kėdainių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ spektaklių.

Genovaitė Gustytė Šaučiūnienė prieš kiekvienas Kalėdas mažuosius ir jų artimuosius pakviečia vis į kitą stebuklingą pasaką.

Genovaitė Gustytė Šaučiūnienė prieš kiekvienas Kalėdas mažuosius ir jų artimuosius pakviečia vis į kitą stebuklingą pasaką.

Studijos vadovė Genovaitė Gustytė Šaučiūnienė prieš kiekvienas Kalėdas mažuosius ir jų artimuosius pakviečia vis į kitą stebuklingą pasaką. Šįmet visi gėrėjosi spektakliu „Kalėdų žvaigždės vedini“ (scenarijaus autorė ir režisierė Genovaitė Gustytė Šaučiūnienė).

Kuria mažus stebuklus
Visi šios režisierės spektakliai žiūrovams primena tikrąsias, amžinąsias vertybes.
Šiandienos skubėjimo, netikrumo, plastiko ir sumaišties laike „Kalėdų žvaigždės vedini“ – tarsi mažas stebuklas, kurį tikrai verta pamatyti. „Mes su vaikais kalbame apie gerumą, atlaidumą, pareigą, meilę, ištikimybę, darbštumą, kantrybę. Kartą vaikams garsiai pasakiau: „Kad suvertumėt savo laimės vėrinį, reikia kantrybės.“ Nuo to viskas ir prasidėjo. Mes draugiškai sutarėme, kad parengsime spektaklį, kuriame bus tai, kas mums visiems svarbu“, – sakė studijos vadovė.

Šiųmetėje pasakoje pagrindiniai vaidmenys patikėti vienuolikmečiams Emilei ir Pijui.

Šiųmetėje pasakoje pagrindiniai vaidmenys patikėti vienuolikmečiams Emilei ir Pijui.

Artistai dalija džiaugsmą
Naujajame spektaklyje repetavo visi 26 studijos vaikai. „Vaidinimui ėmėme ruoštis pradėjome dar rugsėjo mėnesio pabaigoje, o intensyvias repeticijas pradėjome prieš porą mėnesių. Vaikams nėra lengva, nes reikia ne tik išmokti ir kaip žirnius į sieną išberti tekstą. Reikia kiekvieną žodį išjausti, kad žiūrovą įtikintum tuo, ką sakai. Mes stengiamės dalyti džiaugsmą. Labai smagu, kai vaidinimas pasiseka, tačiau tai sprendžia žiūrovai“, – sakė Genovaitė Gustytė Šaučiūnienė.
Spektakliui dekoracijas ir artistų drabužius kūrė dailininkė Rima Stadalnykienė, o muzikinį apipavidalinimą pasiūlė Vidmantas Valantiejus.
„Šie mano pagalbininkai labai šaunūs. Mes puikiai sutariame, ko ir kada reikia. Puikiai žinome, kad geram reginiui reikia ne tik įtaigaus žodžio. Reikia ir garso, ir šviesos, ir vaizdo. Kaskart stengiamės visą šią puokštę ir sujungti. Esu dėkinga visiems, kurie drauge dirbo, kūrė ir padėjo įgyvendinti dar vieną svajonę“, – sakė spektaklio režisierė.

„Mes su vaikais kalbame apie gerumą, atlaidumą, pareigą, meilę, ištikimybę, darbštumą, kantrybę“, – sakė spektaklio režisierė.

„Mes su vaikais kalbame apie gerumą, atlaidumą, pareigą, meilę, ištikimybę, darbštumą, kantrybę“, – sakė spektaklio režisierė.

Pagrindiniai aktoriai – vienuolikmečiai
Pagrindinius Justės ir Juliaus vaidmenis režisierė patikėjo vienuolikmečiams studijos nariams Emilei ir Pijui. „Man labai smagu vaidinti šiame spektaklyje, kadangi kiekvienas personažas išmoko vis kažko naujo ir svarbaus. Prieš premjerą jaučiu šiek tiek jaudulio, tačiau pats save nuraminu, kad viskas pavyks, ir drąsiai einu į sceną“, – sakė jau trečiajame spektaklyje vaidinantis Pijus.
Emilė taip pat išsidavė, kad prieš premjerą jautė nerimą: „Normalu, kad premjera verčia jaudintis. Daug dirbome, atsakingai ruošėmės. Norime pasirodyti kuo geriau. Man labai patinka vaidyba, nes ji moko drąsos ir atvirumo. Šįkart sukūrėme labai gražią pasaką, kai žvaigždė nuveda vaikus į neregėtą miestą. O kelionėje jie sutinka labai daug draugų, sugebančių pasakyti daug svarbių dalykų.“

Spektaklis „Kalėdų žvaigždės vedini“ – jau penkioliktasis studijos „Polėkis“ gyvavimo istorijoje.

Spektaklis „Kalėdų žvaigždės vedini“ – jau penkioliktasis studijos „Polėkis“ gyvavimo istorijoje.

Į sceną lips šešiolika kartų
Naująjį spektaklį „Kalėdų žvaigždės vedini“ Genovaitės Gustytės Šaučiūnienės vadovaujami „Polėkio“ artistai vaidins net šešiolika kartų – tiek suplanuota pasirodymų visame rajone.
„Panašu, kad per dešimtį gyvavimo metų studija pelnė pripažinimą. Mums smagu, kad esame kviečiami ir laukiami“, – džiaugėsi studijos vadovė.

Per 10 metų – 15 spektaklių
Kėdainių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ veikloje nuolat dalyvauja per dvidešimt narių, kurie yra aktyvūs pagalbininkai Kėdainių kultūros centro renginiuose, dažnai veda renginius, vaidina spektakliuose.
Iš viso pastatyta 15 spektaklių. Dažniausiai tai pasaulio ir lietuvių liaudies pasakos, kurioms scenarijus rašo pati režisierė Genovaitė Gustytė.

polekis_0776Studija per metus surengia daugiau kaip 30 pasirodymų.
Vadovės iniciatyva nuo 2006 metų vaikų vasaros atostogų metu, liepos mėnesį, Kėdainių kultūros centre organizuojamos „Teatrinės vasaros stovyklos“, kuriose kasmet dalyvauja per 40 vaikų.
„Polėkis“ nuo 2009 metų atstovauja Kėdainių rajonui Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventės „Šimtakojis“ regioniniame ture, dalyvauja kituose festivaliuose.
2012 metų pavasarį Kultūros ir meno dienų komisija įvardino penkis geriausius rajono mėgėjų meno kolektyvus, kurie apdovanoti Kėdainių rajono savivaldybės mero padėkos raštais ir prizais. Tarp pačių geriausių kolektyvų – Kėdainių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Polėkis“. Jaunieji artistai dažnai vyksta į respublikinius ir tarptautinius konkursus, kur pelno prizines vietas.
Ne vienas „Polėkio“ narys, iš vadovės gavęs pirmąsias profesionalias vaidybos pamokas, yra laimėjęs skaitovų konkursuose, buvę studijos nariai tęsia aktorystės mokslus aukštosiose mokyklose.

srtf-kulturos-versmes

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.