Vasario 16-osios išvakarėse Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga pasveikino Krakių miestelio gyventoją Oną Ivaškevičienę, kuriai šiemet sukaks 99 metai. 

Rajono meras krakiškei Onai Ivaškevičienei Vasario 16-osios išvakarėse padovanojo Lietuvos trispalvę.

Iš rajono vadovo rankų atsiimdama dovaną – Trispalvę – senolė ją pabučiavo.
Mero S. Grinkevičiaus teigimu, kadangi liko lygiai vieneri metai iki 100-ojo Lietuvos gimtadienio, Liberalų sąjūdis kvietė šią datą paminėti šventiškai ir prasmingai: „Šiemet sukanka 99 metai, kai buvo atkurta Lietuvos valstybės nepriklausomybė, todėl nutarėme netradiciškai ją paminėti. Liberalai sumanė pagerbti tuos senolius, kurie yra Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo bendraamžiai. Kėdainių rajone radome dvi tokias močiutes. Labai malonu, kad Onos Ivaškevičienės anūkė rado galimybių drauge su močiute priimti sveikinimus ir linkėjimus. Dovaną senolei atvežėme labai tradicinę. Kas gali būti prasmingiau ir gražiau, jei ne valstybės simbolis.“
Be svarbiausios dovanos, S. Grinkevičius garbaus amžiaus senolę apgobė ir šiltu apklotu.
Kartu su 99-ąjį gimtadienį šių metų rugsėjį švęsiančia Ona Ivaškevičiene gyvenanti senolės anūkė Nida Butkevičienė atviravo, jog likimas Onos Ivaškevičienės nelepino. „Močiutės gyvenimas tikrai nebuvo lengvas. Bene sunkiausia jai buvo susitaikyti su visų trijų vaikų mirtimis. Tačiau močiutė džiaugiasi sulaukusi keturių anūkų ir aštuonių proanūkių.

Onos Ivaškevičienės anūkė Nida Butkevičienė didžiuodamasi pasakoja apie savo močiutę, kad tai labai šauni, gyvenimo nelepinta senolė.

Močiutė ne kartą pasakojo apie savo gyvenimą, kuris tikrai įdomus. Kai ji buvo šešerių metų, iš Amerikos grįžo jos dėdė. Giminės tikėjosi, kad jis bus dosnus ir užgyventais turtais dalinsis su artimaisiais, tad močiutės tėvai drąsiai išleido Onutę į dėdės namus. Deja, dėdės namuose ji augo ne kaip panelė, bet buvo tiesiog tarnaitė. Močiutė puikiai prisimena, kaip kartą Grinkiškio miestelyje surengtoje šventėje tėtis pamatė ją, dėdės atsivežtą ir avinčią klumpėmis, susigraudinęs už paskutinius pinigus nupirko batelius. Vos sulaukusi aštuoniolikos metų močiutė ištekėjo, vienas po kito pabiro trys vaikai. Močiutė ilgus metus dirbo virėja: iš pradžių Krakių moksleivių bendrabutyje, vėliau vaikų nameliuose.
Virėjos paslapčių ji išmokė ir savo dukrą, vėliau mane. Močiutė iki šiol pasigamina maistą. Ji puikiai savimi pasirūpina. Turime tik vieną bėdą – ji prastai girdi.
Labai ačiū merui už parodytą dėmesį.“
Paklausta, ką darys su mero dovanota vėliava, senolė nusišypsojo ir prasitarė, kad ją perdovanos visam namui: „Jau šią Vasario 16-ąją mūsų namą papuoš nauja Trispalvė. Tai labai graži dovana ir puikiai parodytas dėmesys senam žmogui.“

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.