Jau dažnas pasigiria, kad išėjęs į lauką pajunta pavasario dvelksmą.
Ilgėjančios dienos kelia minčių apie artėjančią pavasario sėją. Norisi kuo greičiau ušsiauginti žalumynų. Pirmąjį balandžio mėnesio šeštadienį meironiškiečiai skubėjo į paskaitą ,,Kaip išsirinkti geriausias daržovių ir gėlių sėklas?“ Viešnia Jūratė išsakė praktiškų patarimų apie sėklas, pasirengimą sėjai, mėnulio įtaką jai ir kitus reikalus. Esame įpratę metai iš metų pirkti tų pačių pavadinimų sėklas, tačiau yra daug naujesnių, atsparesnių ligoms ir kenkėjams. Įsigijusios ir pasėjusios dar neišbandytų veislių daržovių sėklas, rudenį šeimininkės pajus daržininkavimo džiaugsmą.
Po paskaitos meironiškiečiai maloniai bendravo su Seimo nariu Arvydu Nekrošiumi ir Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nare Adele Štelmokiene.
Ruošdamiesi šv. Velykoms Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos Meironiškių skyriaus ugdytiniai kartu su savo auklėtoja ir mokytoja iš popieriaus, siūlų ir kitų priemonių gamino margučius, kiškučius, gėlytes, kuriais vėliau papuošė didįjį margutį. Juo džiaugiasi ne tik vaikai, bet ir kiekvienas, užsukęs į mokyklą.
Tradicinėmis yra tapusios edukacinės pamokėlės apie kiaušinių marginimą su vašku. Šis būdas nėra paprastas, nes gražiai numarginti kiaušinį reikia turėti kantrybės ir įgūdžių. Patyrusi šio darbo meistrė Genovaitė Kriaučiūnienė džiaugiasi, kad jos mokiniai kasmet vis dailiau ,,išrašo“ margučių ornamentus. Šiemet susirinkusieji išmėgino ir dekupažo privalumus, papuošdami kiaušinius įvairiais paveikslėliais iš servetėlių.
„Balandžio mėnesį kaime dar vyks švarinimosi akcija ,,Mes mylime gamtą“ ir vakaronė ,,Atvelykio suneštinis“, gros ir dainuos bendruomenės kapela ,,Kaimynai“, kuri dabar intensyviai repetuoja ir rengiasi pasirodymui“, – pasakojo Krakių kultūros centro Meironiškių skyriaus vadovas Tomas Budrys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.