Artėjant vasaros sezonui daugeliui rūpi, kokios gi būklės kraštiečius pasitiks pamėgtos poilsio vietos – maudymvietės. Pasak Kėdainių miesto seniūno Valentino Tamulio, rajono biudžete jų priežiūrai numatyta pakankamai lėšų, tad iki oficialios maudymosi sezono pradžios – birželio 1-osios – belieka tik atlikti visus reikalingus darbus.  

„Kėdainiečių pamėgtos maudymvietės, esančios Babėnuose, Liepų alėjos gatvės gale bei J. Biliūno gatvės pabaigoje, jau yra apžiūrėtos ir suplanuota, ką reikėtų jose daryti. Labiausiai krenta į akis persirengimo kabinų būkė, nes tik kelios jų yra naujesnės, gražesnės. Ypač Babėnuose prie maudymosi telkinio nėra nė vienos tinkamos persirengimo kabinos: visos jos yra neišvaizdžios, be to, žmogui persirengiant stovėti ant plikos žemės yra labai nepatogu. Savivaldybės biudžete jau yra numatyti pinigai maudymviečių sutvarkymui, tad už juos bus nupirktos ir pastatytos naujos kabinos. Į maudymvietes, esančias Babėnuose bei Liepų alėjos gatvės gale, bus atvežta smėlio. Aišku, bus sutvarkytos tualetų kabinos, jos bus išvalytos“, – teigė Kėdainių miesto seniūnas.

Šią vasarą kraštiečiai ras sutvarkytas maudymvietes.

Jis pastebėjo, kad maudymvietėse labai trūksta atliekų konteinerių, todėl daug kur mėtosi šiukšlės. „Prišiukšlinta kai kur vien todėl, kad tiesiog nėra kur tų šiukšlių mesti“, – pažymėjo seniūnas ir pridūrė, kad konteineriai jau artimiausiu metu bus pastatyti, tad opi aplinkos šiukšlinimo problema, tikimasi, bus išspręsta.
Maudymviečių vandens kokybę, kaip ir kiekvienais metais, tirs Kėdainių visuomenės sveikatos biuro specialistai.
„Jau pasirašyta sutartis su tyrimų laboratorija, kuri tuos mėginius tirs. Pirmąjį tyrimą atliksime gegužės mėnesio pabaigoje, vėliau vandens kokybę maudymosi sezono metu tikrinsime kas keletą savaičių. Labiausiai vandens kokybė priklauso nuo mūsų pačių, mat vandens telkinių taršai didžiausią įtaką daro žmonių veikla“, – būti sąmoningais kvietė biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.