Jau dešimt metų sunkiau besiverčiantys Kėdainių miesto gyventojai turi galimybę gauti Maisto banko paramą, skiriamą Europos Sąjungos. Kiekvieną kartą dalinami maisto produktai būna skirtingi, tačiau sunkiau besiverčiantiems kraštiečiams net ir kukli parama būna reikšminga. 

Nepasiturintiems Kėdainių miesto seniūnijos gyventojams maisto parama dalinama jau ne vienerius metus.

„Per visus mano darbo metus vos kelis kartus teko išgirsti nusiskundimų, kad dalinami maisto paketai yra prasti, per maži. Visi gaunantieji paramą nesiskundžia, o nuoširdžiai dėkoja“, – sakė maisto produktų paramą jau ne vienerius metus dalinanti Kėdainių miesto seniūnijos specialistė socialiniam darbui Onutė Janušauskienė.

Konservai, kruopos, sausainiai
Parama maisto produktais nepasiturintiesiems yra dalinama kas kelis mėnesius.
„Šį kartą paramos išdalinsime nedidelį kiekį, nes naujiems metams reikia rašyti prašymus. Būna, kad žmonės tai pamiršta, arba tiesiog neateina. Šiuo metu išdalinsime 822 vienetus maisto paketų – tai reiškia, kad tiek asmenų ir gaus paramą“, – pasakojo specialistė.
Šį kartą buvo dalinamas maisto paketas, susidedantis iš mėsos, pupelių bei sriubos konservų, avižinių sausainių, grikių kruopų, makaronų ir avižų plikomos košės.

Šiųmetę maisto paramą sudarė septyni skirtingi produktai.

„Kiek pastebime, žmonės labiausiai pageidauja aliejus, cukraus ir miltų – iš šių produktų galima išsikepti blynų, kurių užtektų ilgam laikui. Kiek girdėjome, kito dalinimo metu šie produktai jau bus“, – nusišypsojo O. Janušauskienė. Pasak pašnekovės, būna ir taip, kad atėję žmonės atsisako tam tikrų produktų ir juos palieka kitiems.

Prašančiųjų skaičius mažėja
Pasak specialistės, pastebima, kad kasmet prašančiųjų paramos mažėja. Tą lemia kelios priežastys. Viena jų – remiamų pajamų dydis. Jis (siekiantis iki 153 eurų žmogui) nesikeičia, o žmonių atlyginimas po truputį didėja.
„Dalis žmonių atkrito dėl išaugusių pajamų, kiti įsidarbino. Šiuo metu didžiausią skaičių paramos gavėjų sudaro vienišos mamos bei vieni gyvenantys žmonės, neįgalieji, bedarbiai ar dirbantys tik puse etato. Didžioji dauguma paramos ateina pasiimti patys, tačiau būna ir taip, kad kai kurių reikia specialiai ieškoti“, – apie darbo subtilybes pasakojo O. Janušauskienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.