Nuo trejų metų dainuojanti, nuolat koncertuojanti, apdovanojimus konkursuose renkanti mergina, tik rimtai pradėjusi studijuoti muziką, suprato, kad tai iš tiesų ją domina. Be mokslų vienoje geriausių konservatorijų Lietuvoje, postūmį gyvenimą sieti su muzika davė ir vertinga patirtis viename populiariausių TV projektų.

Antrasis tiesioginio eterio pasirodymas. (Vido Černiausko nuotr.)

Likus mažiau nei mėnesiui iki naujo „X faktoriaus“ sezono, apie šį projektą, jo užkulisius, karjerą bei ateities planus kalbamės su pernai metų finaliste, grupės „eMdžeJ“ nare Vytaute Makutyte.

„Ar šiemet vėl dalyvausiu projekte „X faktorius“? Ne, nereikia dairytis atgal ir kartoti tai, ką neseniai patyrėme. Dabar reikia sutelkti dėmesį į ateitį – dainų kūrimą, gerbėjų skaičiaus auginimą“, – pokalbį pradeda V. Makutytė.

– Kada ir kaip pradėjai dainuoti? Kur to mokeisi?

– Dainuoju nuo trejų metų. Kadangi tada buvau visai maža, tiksliai neprisiimenu, kaip muzika atsirado mano gyvenime, tačiau žinau, kad dainuoti pradėjau vaikų popchore ,,Sapnas“, kuriam vadovauja mano mama (Daiva Makutienė – vaikų popchorų „Sapnas“, „Perliukas“, „Skambantys perliukai“, dueto „Kipras+Urtė“ ir grupės „eMdžeJ“, anksčiau garsėjusios kaip vokalinis duetas „GreDa“ vadovė (autorės pastaba)). Kadangi ji jau daug metų dirba muzikos srityje, turbūt dėl to nusprendė į tą veiklą įtraukti ir mane.

– Kada supratai, kad muzika iš tiesų tave domina?

– Nors dainavau nuo mažens, tačiau iš esmės tuo susidomėjau, tik kai pradėjau mokytis Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje. Čia daug gilinamasi į muziką tiek teoriškai, tiek praktiškai. Mokytis nelengva, tačiau tai manęs negąsdina. Galiu drąsiai sakyti, kad dabar ši sritis domina dar labiau.

„X faktoriaus“ superfinalo dūzgės su projekto dalyviais. (Vido Černiausko nuotr.)

– Pernai kartu su pussesere Reda Jonikaite, subūrusios grupę „eMdžeJ“, dalyvavote muzikiniame projekte „X faktorius“. Kaip kilo mintis jėgas išbandyti bene garsiausiame muzikiniame projekte šalyje?

– Mane šis projektas traukė nuo pat pirmos laidos. Jau seniai norėjau jame dalyvauti, tačiau tam reikėjo būti ne jaunesniam nei šešiolikos metų. Vis dėlto, sulaukusi tokio amžiaus, viena eiti nedrįsau. Kadangi dainavome kartu su Reda, pasiūliau dalyvauti duetu, tačiau ji nenorėjo. Vyliausi, kad kaip nors pavyks Redą įkalbėti. Man pasisekė, nes po metų ji pasiryžo eiti kartu, tad nieko nelaukdamos, surizikavome ir užsiregistravome į ,,X faktorių“.

– Kaip apibūdintum savo patirtį „X faktoriuje“? Jei vėl reikėtų nuspręsti, ar dalyvauti šiame projekte, nuomonės nekeistum?

– ,,X faktorius“ buvo vienas geriausių įvykių mano gyvenime, todėl, jei galėčiau viską pakartoti, tikrai tai padaryčiau. Susipažinome su daugybe nuostabių, talentingų žmonių, kurie, prireikus pagalbos, visada mielai padėdavo. Pamačiau, kaip vyksta tiesioginiai filmavimai, kurie man atrodė labai įdomūs. Be to, ,,X faktorius“ mane išmokė nekreipti dėmesio į aplinkinių kalbas, kurios anksčiau taip rūpėdavo – kas ką sakė, kaip įvertino (šypsosi). Ir, žinoma, juk pasirodymus transliavo populiariausia televizija Lietuvoje – vien tai man didžiulis pasiekimas.

Vytautė su mama Daiva festivalyje „Skambantys perliukai 2018“. (Vido Černiausko nuotr.)

– Ar projektas prisidėjo prie jūsų grupės populiarumo? Galbūt dabar sulaukiate daugiau dėmesio, žmonės kviečia koncertuoti?

– Taip, šiek tiek prisidėjo. Dabar žmonės dažnai atpažįsta gatvėje, drąsesni ir nusifotografuoti paprašo. Iš gerbėjų gauname nemažai palaikymo žinučių. Taip pat sulaukiame daugiau pasiūlymų koncertuoti įvariuose renginiuose.

– Kas labiausiai palaikė jus projekte?

– Žinoma, tėvai. Jie juokėsi ir verkė kartu su mumis. Be jų palaikymo būtų buvę labai sunku.

– Ar visiems pasirodymams ruošėtės pačios, ar kas nors padėjo, patarė, kokias dainas rinktis, kaip judėti scenoje? Šokius kūrėte pačios?

– Dainas rinkomės kartu su komisijos nariais. Kartais galutinis sprendimas būdavo mūsų, kartais – jų. Jie padėdavo, patardavo, kaip geriau atlikti dainą, kaip atrodyti ir judėti scenoje, tačiau didžiausią darbo dalį tekdavo atlikti pačioms: turėjome išmokti žodžius, suderinti balsus, sugalvoti patį pasirodymą. Kadangi Reda gabi šokiams, ji sukurdavo visus judesius. Pasiruošti scenai mums padėjo ir choreografas Paulius Šinkūnas, kuris, jei reikėdavo, papildydavo Redos kurtą šokį savo idėjomis, sugalvodavo, kaip įdomiau perteikti dainą judesiu.

– Ar nebuvo sunku rasti laiko nuolat ruoštis kiekvieną savaitę vykusiems pasirodymams? Kiek vidutiniškai laiko užtrukdavo repeticijos vienam pasirodymui? Dažnai vykdavote į Vilnių?

Su šeima Jonavoje, Kovo 11–osios dienos šventėje. (Vido Černiausko nuotr.)

– Mums skirdavo dainas, kurias jau gerai mokėjome, tad užtekdavo tik porą kartų pakartoti žodžius. Likdavo tik gražiai sudainuoti ir sukurti bei išmokti šokį. Kadangi su Reda gyvenome gana toli viena nuo kitos, ruošdavomės atskirai ir susitikdavome vieną kartą parepetuoti jau viską išmokusios. Į Vilnių tekdavo važiuoti vieną kartą per savaitę dėl penkiolika minučių trunkančios repeticijos, kurios metu įrašydavome pritariančius vokalus, bet sekmadieniais studijoje būdavome nuo pat ankstaus ryto: repetuodavome galutinius pasirodymus su aprangomis, šviesomis bei įgarsinimu.

– Kuris jūsų grupės pasirodymas, tavo manymu, buvo stipriausias?

– Manau, kad kėdžių iššūkio pasirodymas, Meghan Trainor daina ,,No“. Ją dainavome jau gana seniai, dėl to buvome puikiai pasiruošusios, jautėmės gerai ją atlikdamos. O ir žiūrovų pagyrų daugiausiai gavome būtent šio pasirodymo metu.

– Grupėms pernai vadovavo vienas žymiausių Lietuvos atlikėjų Marijonas Mikutavičius. Kokių patarimų gavote iš savo mokytojo? Ar jis ir buvo didžiausias jūsų gerbėjas komisijos narių tarpe, o gal labiau palaikė kuris nors kitas?

– Palaikymo sulaukėme iš visų komisijos narių vienodai. Kiekvienas duodavo patarimų prieš pasirodymus ir po jų, jiems rūpėjo, kaip atrodysime tiesioginio eterio metu. Marijonas žinojo, kad scenoje esame pakvaišusios, todėl vienintelis jo patarimas būdavo nebijoti to parodyti, ,,išsitaškyti“ scenoje.

– Kas projekte labiausiai gąsdino? Pirmieji etapai, tiesioginis eteris, o gal kuris nors komisijos narys…?

– Tikriausiai labiausiai gąsdino pirmasis atrankų etapas, kadangi iki tol nesame buvusios ,,X faktoriaus“ scenoje: visi buvo svetimi, nežinojome, ar patiksime komisijai. Pats projektas tikrai nebuvo baisus, nes mus supo daugybė jame dirbančių žmonių, kurie išlydėdavo į sceną su šypsena ir didžiuliu palaikymu. Net ir tiesioginis eteris nekėlė jokios baimės, nes aplinkiniai visuomet linksmino ir neleido jaudintis.

– Nekilo mintis bandyti laimę „X faktoriuje“ dar kartą?

– Kol kas ne. Abi su Reda manome, jog iš ,,X faktoriaus“ pasiėmėme viską, ką galėjome, surinkome nemažą gerbėjų grupę. Nereikia dairytis atgal ir kartoti tai, ką neseniai patyrėme. Dabar reikia sutelkti dėmesį į ateitį – dainų kūrimą, gerbėjų skaičiaus auginimą. Stengiamės koncertuoti kiek įmanoma daugiau, kad visos Lietuvos žmonės apie mus sužinotų.

Pirmosios „eMdžeJ“ autorinės dainos „Aš danguje“ fotosesija.

– Be šio muzikinio projekto, esi dalyvavusi kokiuose nors konkursuose? Gal esi pelniusi apdovanojimų?

– Esu dalyvavusi daugybėje konkursų. Kai kuriuos atsimenu tik iš gautų padėkų, nes jų be galo daug. Visai neseniai, liepos mėnesį, dalyvavome Bulgarijoje vykstančiame tarptautiniame konkurse ,,Wave ideas“. Iš ten parsivežiau dvi pirmas vietas pop ir jazz kategorijose bei Grand Prix apdovanojimą – festivalio balsą. Prizinių vietų esu laimėjusi ir Lietuvoje vykusiuose konkursuose, tokiuose kaip ,,Pavasario fiesta“, ,,Muzikos talentų lyga“, ,,Lakštingalų slėnis“ ir t.t.

– Dainuoja ir tavo jaunesnis brolis. Ar tai tu jį paskatinai domėtis muzika?

– Labiausiai, kaip ir mane, brolį Kiprą dainuoti paskatino mama. Šiuo metu jis lanko muzikos mokyklą. Kartais brolis sako, jog nebenori muzikuoti. Tokiais atvejais jį domėtis muzika skatinu ir aš. Neleidžiu jam nustoti dėl to, jog Kipras tikrai turi talentą, nors dažnai ir tingi jį ugdyti.

– Turi kitų pomėgių? Kaip leidi laisvą laiką, kai nereikia ruoštis koncertams? Užsiimi kokia nors kita popamokine veikla?

– Tiesą sakant, visi mano pomėgiai susiję su muzika. Net kai nereikia ruoštis koncertams, aš vis tiek dainuoju, klausausi muzikos, groju fortepijonu. Esu išbandžiusi nemažai įvairių užsiėmimų, tačiau tik muzika yra tikrasis mano pomėgis.

– Dabar mokaisi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje. Kokią specialybę esi pasirinkusi?

– Šiuo metu mokausi estrados ir džiazo vokalo.

– Ar turi planų toliau studijuoti baigusi mokslus konservatorijoje? Neapleisi muzikos, o gal svajoji apie kitokią profesiją?

– Muzikos apleisti tikrai neplanuoju. Noriu, kad dainavimas būtų ne vien tik pomėgis, o ir mano darbas, dėl to ruošiuosi to mokytis ir universitete.

– Grupė „eMdžeJ“ liks ir po projekto ar abi su pussesere suksite skirtingais keliais ir plėtosite solines karjeras?

Pirmosios „eMdžeJ“ autorinės dainos „Aš danguje“ fotosesija.

– Na, po projekto praėjo beveik metai, o mes vis dar kartu. Tikrai neplanuojame sukti skirtingais keliais, bet neatsisakome dainuoti ir po vieną. Šiuo metu dažniau koncertuojame kartu nei atskirai, be to, išleidome pirmąją savo asmeninę dainą ,,Aš danguje“, galvojame ir apie antrąją. Nuveikti dar yra ką, tad tikrai nenorime išsiskirti.

– Kokio stiliaus muzika tau labiausiai patinka? Turi mėgstamiausių atlikėjų, grupių?

– Labiausiai man patinka populiarioji muzika, po truputį pamėgstu ir džiazą. Turiu nemažai mėgstamų atlikėjų, viena jų – Ariana Grande. Mane žavi tai, jog ji sugeba išdainuoti be galo aukštas natas – dievinu jos muziką.

– Ką palinkėtum kitiems, mąstantiems apie muzikinę karjerą? Kokiomis savybėmis, tavo nuomone, pasižymi geras atlikėjas? Į ką lygiuojiesi pati?

– Muzikinė karjera nėra lengva. Norint būti geru atlikėju, reikia tam skirti labai daug laiko, darbo ir pastangų. Svarbiausia niekada nesustoti ir nebijoti klysti. Praeis nemažai laiko, kol pasieksi norimų rezultatų. Geras atlikėjas yra toks, kuris skiria daug laiko darbui, nepasiduoda, kai kas nors nesiseka. Mano manymu, nereikia lygiuotis į kitus. Žinoma, galima turėti idealą, bet geriau būti unikaliam, atrasti tai, ką pats sugebi, nei į ką nors lygiuotis, nes bandydamas būti panašus į kitus savo talentų gali taip ir neatskleisti.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.