Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) metinėje konferencijoje „Lifosai“ buvo suteiktas garbingas apdovanojimas. Bendrovė pelnė „Lietuvos metų eksportuotojo 2018” titulą didelių įmonių grupėje.

Bendrovės „Lifosa“ generaliniam direktoriui Jonui Dastikui (kairėje) įteiktas „Lietuvos metų eksportuotojas 2018“ apdovanojimą.

„Lifosa“ Lietuvos pramonininkų konfederacijos pripažinimo sulaukia toli gražu nebe pirmą kartą. Bendrovei net aštuonis kartus suteiktas „Sėkmingai dirbančios įmonės“ vardas, o metų eksportuotoja „Lifosa“ buvo pripažinta ir 2004, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 bei 2016 metais.

LPK metinėje konferencijoje buvo pristatyta konfederacijos veiklos ataskaita, apžvelgti artimiausi laukiantys darbai ir iššūkiai.

Apžvelgdamas 2018-uosius metus, savo metiniame pranešime LPK prezidentas Robertas Dargis taip pat akcentavo, kad Lietuvos ekonomika turi rezervo toliau augti.

Norint užtikrinti tvarų ekonomikas augimą ir didinti jos potencialą, būtina didinti tiek privačiojo, tiek viešojo sektoriaus investicijų našumą, investuoti į pažangesnes ar aukštesnę pridėtinę vertę kuriančias technologijas. Visgi pernai produktyvių investicijų dinamika nedžiugino: investicijos į įrenginių, mašinų ir transporto priemonių įsigijimą per metu padidėjo tik 3,8 proc. – tai yra lėčiausias produktyvių investicijų augimas per pastaruosius 4 metus. Tokia tendencija rodo mažėjantį investicijų į plėtrą apetitą Lietuvos ekonomikoje, kam esminės įtakos turėjo geopolitinis neapibrėžtumas išorės rinkose.

Visgi, pasak R. Dargio, 2018 m. Lietuvos ekonomikai ir verslui buvo tikrai sėkmingi – nuoseklus ekonomikos augimas, naujų investuotojų atėjimas, mūsų įmonių plėtra ir investicijos į naujus projektus. Anot jo, prastus 2018 m. trečiojo ketvirčio ekonomikos augimo rezultatus iš dalies lėmė techniniai aspektai, tačiau taip pat pažymėjo, kad nestabili tarptautinė aplinka ir spartus darbo kaštų augimas vis labiau mažina į eksportą besiorientuojančių sektorių investicijas į našumą ir gamybines apimtis, o jau netolimoje ateityje darbo rinkos rodikliai (išskyrus darbo užmokestį) suvaržys Lietuvos ekonomiką.

 

About The Author

Related Posts

One Response

  1. KedAiniai

    Ar radioktyvios atliekos., pusę amžiaus kaupiamos gamyklos teritorijoje yra ,,draugiškos,, kėdainiečiams, jų atžaloms ir dar čia negimusiems ?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.