Penktadienio popietę į Kėdainius atvyko penktosios “Nacionalinės ekspedicijos” dalyviai. Nuo birželio 16 dienos, kuomet iškilmingai išvyko iš Vilniaus, profesoriaus Alfredo Bumblausko vadovaujama ekspedicija plaukė Dauguvos upe per Baltarusiją ir Latviją, Baltijos jūra pasiekė Saremos salą Estijoje, o vėliau judėjo Žemaitijos link. O jau rytoj – Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – šių metų “Nacionalinė ekspedicija” iškilmingai finišuos Kaune.

Vizito Kėdainiuose metu “Nacionalinės ekspedicijos” dalyvius po žymias krašto vietas lydėjęs Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis keliautojams pristatė ne tik krašto istorijos faktus, bet ir supažindino su didžiausia šių dienų aktualija – vakar Evangelikų reformatų bažnyčioje prasidėjusiais Radvilų palaikų tyrimais.

Ekspedicijos dalyviai taip pat lankėsi Tradicinių amatų centre Arnetų name, o kiek vėliau visi žadėjosi neseniai dar vienu Kėdainių simboliu tapusia, Dariaus Petkevičiaus pastatyta vytine.

“Žinote, kadangi laivai ir mūsų ekspedicija – tiesiog neatsiejami, rodykite, kokį grožį čia turite”, – Didžiosios Rinkos aikštės grindiniu keliaudamas prieplaukos link tarstelėjo profesorius A. Bumblauskas.

Nuo 2015-ųjų kasmet vykstanti „Nacionalinė ekspedicija“ istoriniais laivais jau plaukė Nemunu, Narevu, Vysla, Dniepru, aplankė Baltarusiją, Lenkiją ir Ukrainą.

Daugiau apie “Nacionalinės ekspedicijos” vizitą Kėdainiuose skaitykite antradienio laikraštyje “Kėdainių mugė”.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.