Vilnius, gruodžio 19 d. (ELTA). Gruodžio dvidešimtoji, trečiadienis – 354-oji metų diena (trečioji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 11 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Abraomas, Abrys, Daugardas, Gražvilė, Namvaldas, Namvaldė, Pastoras, Teofilė, Teofilija, Teofilis, Teofilius, Topilė, Topilius;

rytoj: Geskanta, Geskantas, Geskantė, Gestautas, Gestautė, Gesvina, Gesvinas, Gesvinė, Honorata, Honoratas, Honorijus, Tomas;

poryt: Dovilė, Gedvarda, Gedvardas, Gedvardė, Gedvė, Gedvyda, Gedvydas, Ksavera, Ksaveras, Rimbertas, Zenonas.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.39, leidžiasi 15.53. Dienos ilgumas – 7.14. Šiandien – antroji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Šaulio ženkle.


Protingos mintys: „Gerumas – tai vienintelis drabužis, kuris niekuomet nenutriūšta“ (H.  D. Toro).


Astrologinė prognozė gruodžio 20-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien jums kils keistų sumanymų. Tačiau tai, kas atrodys patrauklu, gali pasirodyti gana destruktyvu, nuostolinga. Rizikuoti neverta. Saugokitės traumų, materialinės žalos. Saugokite kitus.

JAUTIS. Šiandien būtų žymiai naudingiau patylėti ir užimti stebėtojo poziciją nei impulsyviai reaguoti, aktyviai reikštis ar kelti ultimatumus. Stenkitės atskirti melą nuo tiesos. Saugokite sveikatą.

DVYNIAI. Kad ir ko siekiate, susitarti su kitais bus nelengva, bet įmanoma. Svarbu, kad tie susitarimai būtų prasmingi. Mažiau išlaidaukite nereikalingiems, vienadieniams niekniekiams. Nekokia diena rizikingoms grožio procedūroms.

VĖŽYS. Jeigu išvengsite rytinių ginčų ir nemalonių situacijų kelyje, įdienojus įtampos bus mažiau. Visgi smagiai nesijausite, ypač jei teks bendrauti su žmonėmis, kurių draugijos mielai atsisakytumėte.

LIŪTAS. Tikėtina, kad sulauksite jums aktualių žinių, susijusių su užsieniu, studijomis, publikacijomis, teisinėmis ar politinėmis aktualijomis. Kažkas gali mėginti pakenkti jūsų reputacijai ar gerovei. Apdairiau rinkitės pašnekovus ir saugokite gerą įvaizdį.

MERGELĖ. Rytas prasidės su pasiginčijimais, o dieną neramins finansinės aktualijos. Poreikių daugybė, o galimybės ribotos. Venkite rizikingų avantiūrų.

SVARSTYKLĖS. Būsite emocionalūs, įsitempę, linkę veltis į žodžių mūšius. Taip pat daug reikalų teks derinti su kitais ir tai bus nelengva dėl skirtingų nuomonių bei nevienodų galimybių. Pravartu atsižvelgti ne tik į savo finansinę situaciją.

SKORPIONAS. Rytinės spūstys keliuose gadins nuotaiką, tačiau dar labiau emocijas audrins iš partnerių girdimi ultimatumai, neadekvatūs pareiškimai ar pan. Itin saugokite savo ir kitų sveikatą.

ŠAULYS. Energija ir puiki vaizduotė leis kūrybingai padirbėti. Tačiau prireiks ir gero humoro jausmo, kad pozityviai paveiktumėte nuolat viskuo nepatenkintus asmenis. Augančiai kartai derėtų skirti didesnį dėmesį.

OŽIARAGIS. Būsite labai jautrūs aplinkai, linkę susinervinti, todėl bus sunku išlikti santūriems. Galimi keisti nesusipratimai. Moderni pirotechnika, rizikingi žaidimai gali pasirodyti itin nesaugūs jūsų vaikams.

VANDENIS. Galite gauti intriguojamos informacijos arba užsisakytą siuntą, kuri kažkuo nuvils. Būkite itin atsargūs kelyje, saugokitės elektros iškrovos, ugnies, traumų ir materialinės žalos.

ŽUVYS. Ši diena jums gali būti nebloga, produktyvi. Visgi jausitės primygtinai kurstomi aplinkos, reklamos daryti daug nereikalingų veiksmų, vaikytis pirkinių ir pan.

Lietuva gruodžio 20-ąją

1701 m. švedų kariuomenė užėmė Kauną.

1903 m. Jurbarke gimė dainininkas, lietuviškos profesionalios estrados pradininkas Antanas Šabaniauskas. Mirė 1987 m. Vilniuje.

1918 m. ministras pirmininkas Augustinas Voldemaras ir Valstybės Tarybos pirmininkas Antanas Smetona išvyko į užsienį prašyti finansinės bei materialinės paramos ir diplomatinio valstybės pripažinimo.

1922 m. Didžioji Britanija, Prancūzija, Italija ir Japonija pripažino Lietuvą de jure.

1930 m. Lyduvėnuose, Raseinių rajone, gimė kino režisierius, dokumentinio kino kūrėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Henrikas Šablevičius. Mirė 2004 m.

1990 m. Kopenhagoje atidarytas trijų Baltijos valstybių informacijos biuras.

1991 m. atkurta Lietuvos krepšinio federacijos narystė FIBA.

2001 m. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose kardinolas Audrys Juozas Bačkis pašventino šios gydymo įstaigos kieme pastatytą Dievo gailestingumo koplyčią. Šie maldos namai pastatyti Vilniaus arkivyskupijos, Lietuvos vyskupų konferencijos ir privačių aukotojų iš užsienio lėšomis.

2004 m. Rygoje lietuvių skulptoriui Mindaugui Navakui įteikta Baltijos Asamblėjos premija už meno procesų puoselėjimą.

2006 m. prezidentui Valdui Adamkui adresuotame laiške Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II padėkojo už įspūdingą vizitą Lietuvoje. Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės karalienė Elizabeth II ir Edinburgo hercogas su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankėsi 2006 m. spalio 16-18 dienomis.

2016 m. Kaune, Šilainių mikrorajone, nušautas žymus Lietuvos kovotojas Remigijus Morkevičius. 34-erių metų R. Morkevičius buvo daugkartinis muaitai ir bušido turnyrų nugalėtojas, pasaulio ZTS „Grand Prix” čempionas, laimėjęs keliolika kovų profesionalų ringe.

Kai kuriuos įvairių metų gruodžio 20 dienos įvykius priminė ELTA.

Panašios naujienos