Prie šią savaitę visoje šalyje vykstančios akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ prisijungė ir Kėdainiai. Šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėme

Miesto centrinėje turgavietėje Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius bei vicemerė Olga Urbonienė betarpiškai bendravo su kraštiečiais ir kvietė netoleruoti mokesčių vengimo.

Prie akcijos noriai prisijungė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, kuris trečiadienio rytmetį Kėdainių centrinės turgavietės pardavėjams bei pirkėjams dalino informacinius lankstinukus, ragino žmones būti pilietiškus bei neprisidėti prie neteisėtų ekonominių veiklų.
„Juk kiekvienas iš mūsų galime pradėti nuo savęs ir taip mažinti šešėlio mastus šalyje“, – akcentavo meras S. Grinkevičius.

Privalome auginti pilietiškumą
Rajono vadovas, pabendravęs su kraštiečiais, pripažino išgirdęs pačių įvairiausių nuomonių: vieni supranta ir pritaria nuostatai, kad turime būti sąmoningi bei mažinti šešėlio mastus, kiti gi nusiteikę kiek skeptiškiau.
„Teko išgirsti ir tokių nuomonių, kad neva pinigų reikia valdžiai… Noriu patikinti kėdainiečius – ne valdžiai, o mums visiems reikia tų iš šešėlio ištrauktų pinigų. Aš asmeniškai uždirbu beveik du tūkstančius eurų ir man pačiam daugiau tų pinigų nė nereikia. Mes visi turime suvokti, kad mūsų senjorams, kurių pensijos tikrai nėra pačios didžiausios, mūsų žmonėms, gaunantiems socialines išmokas, daugiavaikėms šeimoms – tai jiems reikia pinigų. Jau nekalbant apie visą infrastruktūrą: gatvių, vandentiekių, kanalizacijų įrengimą, priežiūrą. Visam tam mokesčiai ir yra renkami“, – po akcijos sakė S. Grinkevičius. Kartu jis teigė tikintis, kad žmonių sąmoningumas ir nepakantumas šešėliui kasmet tik augs.

Kur pranešti apie šešėlinį reiškinį?
Prie šios akcijos nuo pat pirmųjų metų prisijungė bei aktyviai dalyvauja ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Pasak Kauno apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento I skyriaus vedėjos Irenos Gasiūnienės, mažinti šešėlį galime mažais, bet paprastais žingsniais – nevartoti kontrabandinių prekių, už prekes ir suteiktas paslaugas reikalauti kvitų, darbdaviams atsisakyti apmokėjimo vokeliuose. „Tai yra pažeidimai, kurie mažina mūsų šalies bendrą piniginę. Nebūkime abejingi matydami šešėlinį reiškinį. Praneškime atitinkamoms institucijoms, pavyzdžiui, galima skambinti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 arba pranešti pasinaudojus mobiliąja programėle „Pranešk“, – sakė pašnekovė.


Visi turime suvokti, kad mūsų senjorams, kurių pensijos tikrai nėra pačios didžiausios, mūsų žmonėms, gaunantiems socialines išmokas, daugiavaikėms šeimoms – tai jiems reikia pinigų.


Yra paskaičiuota, kad per 2016 metus VMI nustatė 190 mln. eurų nesumokėtų mokesčių. Už šiuos pinigus būtų galima įrengti 12 tarptautinius standartus atitinkančių baseinų, arba pastatyti ir įrengti 49 naujus ir modernius vaikų darželius, arba net 300 eurų padidinti senatvės pensijas mūsų šalies senjorams.

Pirkėjai palaiko skaidraus verslo iniciatyvas
Pagardų gamyba užsiimančios įmonės „Daumantai LT“ atstovė viešiesiems ryšiams Jorūnė Liutkienė sakė, kad verslui jungtis prie „Baltosios bangos“ iniciatyvos yra garbė – skaidrią įmonę kaip patikimą partnerę vertina kitos įmonės bei institucijos, viešai deklaruojamas atsisakymas vengti mokesčių patrauklus ir gaminamos produkcijos pirkėjams.
„Skaidrus atlyginimas, pagarba darbuotojui, visi sumokėti mokesčiai, skaidrūs pirkimai, konkursai, kuomet nelieka jokių užkulisinių susitarimų – visa tai yra būtina „Baltajai bangai“ priklausančiai įmonei. Tokia įmonė dažniausiai pasižymi aukštu socialiniu atsakingumu, kuomet noriai jungiasi prie įvairių socialinių iniciatyvų, teikia paramą  bei skatina kitas įmones prisijungti prie skaidrios veiklos. 2012 metais įmonei „Daumantai LT“ suteiktas „Baltosios bangos“ vardas ir ženklas, 2015 metais  prie iniciatyvos pakvietėme prisijungti dvi skaidriai ir atsakingai dirbančias Kėdainių rajono įmones – tai „K2LT“ ir „Dotnuva Baltic“. Kiekvienas, perkantis bendrovės „Daumantai LT“ gaminamus pagardus, ir palaiko skaidraus verslo iniciatyvą,  ir taip sau užsitikrina geresnį rytojų“, – pabrėžė J. Liutkienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.