Liepų alėjoje esanti bala įskėlė ginčą tarp kaimynų. Vieniems reikia, kad joje būtų kuo daugiau vandens, kiti guodžiasi, jog, sukėlus vandens lygį, pradėjo skęsti namai. 

Loreta Bobinienė, neapsikentusi drėgmės savo sklype, pagalbos kreipėsi į rajono Tarybos narį Saulių Sinickį.

Loreta Bobinienė, neapsikentusi drėgmės savo sklype, pagalbos kreipėsi į rajono Tarybos narį Saulių Sinickį.

Rajono Tarybos narys Saulius Sinickis vieną gyventojų priėmimo dieną sulaukė neįprasto prašymo – padėkite nepaskęsti. Su tokiu pagalbos šauksmu kreipėsi kėdainietė Loreta Bobinienė.
Liepų alėjos 33 name gyvenanti moteris guodėsi, kad prie jos sklypo esanti kūdra pradėjo semti ilgus metus gana sausą buvusį sklypą. „Ta kūdra greta mūsų sklypo yra jau metų metus. Viskas buvo gerai, kol buvo sureguliuotas vandens lygis. Tačiau vienas kaimynas tą lygį dirbtinai sukėlė. Tada mūsų sklypas pradėjo labai šlapti. O kai prasidėjo lietūs, tai ir namų rūsys nebeišdžiūna, ir namo pamatai stovi apsemti. Ilgai laukti

Šalia kūdros esantis šulinys padeda reguliuoti vandens lygį.

Šalia kūdros esantis šulinys padeda reguliuoti vandens lygį.

bijome. Juk tokia nuolatinė drėgmė gali ir namus išjudinti“, – guodėsi moteris.
Tarybos narys S. Sinickis kreipėsi į atsakingus savivaldybės pareigūnus bei miesto seniūną Valentiną Tamulį. Kol įvairiose institucijose keliauja prašymai išspręsti ginčą, S. Sinickis ir V. Tamulis nepaliko bėdoje netikėtai skęsti pradėjusio sklypo savininkų. „Kadangi matėme, jog ten įrengta visa sistema, reguliuojanti vandens lygį, o jis užmūrijus angas dirbtinai sukeltas, tai teko pasirūpinti vandenį nuleisti. Seniūnijos darbuotojai išmušė skylę, per kurią bėga sukeltas vanduo. Be to, atsukome ir sklendę, kad vandens lygis kristų sparčiau. Panašu, kad šioje situacijoje būta savivalės. Gal žmonėms ir reikalingas vanduo, tačiau be leidimų tos kūdros pertvarkyti nebuvo galima“, – sakė S. Sinickis.

Nedidukėje kūdroje sukeltas vanduo tarp Liepų alėjoje gyvenančių kaimynų įplieskė ginčą.

Nedidukėje kūdroje sukeltas vanduo tarp Liepų alėjoje gyvenančių kaimynų įplieskė ginčą.

Laikinai problema lyg ir suvaldyta – vandens lygis palaipsniui mažinamas. „Dabar viskas atsakingų specialistų rankose. Panašu, kad jiems teks spręsti, kas ir ką gali daryti su šia valstybės žemėje esančia kūdra. Tarp kaimynų kyla įvairių ginčų. Būtų labai šanu, kad šį kartą viskas išsispręstų taikiai. Juk negalime leisti, kad vieni, gerindami savo gyvenimą, kitų gyvenimą paverstų didele problema, juolab kad čia esama ir gamtos įsikišimo“, – sakė S. Sinickis.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. svilainis

    Ačiū S.Sinickiui už pagalbą terorizuotoms moteriškėms.Taip,ten buvo neleistinas ir neteisėtai atliktas vandens lygio reguliavimas,kuris sukėlė žemiau esamo sklypo įmirkimą ir rūsio užpylimą .Kadangi minėtas vandens telkinys ,susidaręs dėl šaltinyno(kelių šaltinių) išsikrovimo vietoje iškasto tvenkinio ,nuo gana gausaus vandens kiekio persipildydavo,tai požeminiais vamzdžiais perteklius sėkmingai nutekėdavo į kitą apačioje esančią kūdrą.Iki vienas veikėjas nesumanė pakelt lygį.Neva jiems trūksta vandens.Lygį pakėlus, per viršutinį žemės sluoksnį(armenį) vanduo ėmė smelktis žemyn.Esame girdėję apie nuošliaužas,matome apverktinus Gedimino kalno vaizdus.Tas pats ,šit,grėsė ir moteriškėms,vieną gražų rytą ,geriausiu atveju,radusioms nušliaužusiu gruntu užverstas duris.Tvirtai ir teisingai pasakė S.Sinickis,kad,,negalima leisti,kad vieni,gerindami savo gyvenimą,kitų gyvenimą paverstų didele problema”…Pasirodo,kad ir Kėdainiuose yra dorų,paprastą žmogų užjaučiančių ir svetimai bėdai neabejingų rajono tarybos narių.Taip iš mažų veiksmų ir gimsta dideli darbai bei garsūs pasiekimai.Sėkmės,Sauliau!

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.