Lapkričio 29-oji – Tarptautinė solidarumo su Palestinos tauta diena; Draugo diena.

Lapkričio dvidešimt devintoji, trečiadienis – 333-ioji metų diena (trečioji 48-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 32 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Butvydė, Daujota, Daujotas, Daujotė, Friderika, Fridrichas, Fridrika, Fridrikas, Imantas, Imantė, Imina, Iminas, Iminė, Saturninas;

rytoj: Andrė, Andrėja, Andriejus, Andrius, Andrys, Dovainė, Saugarda, Saugardas, Saugardė, Saugina, Sauginas, Sauginė, Saugirdas, Saugirdė;

poryt: Baltenė, Baltenis, Balys, Butigeidas, Eligas, Eligijus, Nata, Natalė, Natalija, Natalis, Natas, Natė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.12, leidžiasi 16.00. Dienos ilgumas – 7.48.Šiandien – trečioji Mėnulio pilnaties diena. Saulė Šaulio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Kartais žmogus tiek daug dirba, kad pragyventų, jog užmiršta gyventi“ (V. Barklajus).

**************

Astrologinė prognozė lapkričio 29-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien prioritetą teikite šeimai, namams. Regis, niekur nebus taip gerai, kaip savuose namuose. Net šiokia tokia netvarka bei rutina juose atrodys labai miela. Ypatingo dėmesio gali prireikti šeimos nariui. Jūs galite tai suteikti.

JAUTIS. Suaktyvės kontaktai su giminaičiais, kaimynais ir įvairiais pažįstamais. Galite išgirsti įdomių pasiūlymų ar idėjų. Būsite linkę save lyginti su kitais, ieškosite savo privalumų ir mėginsite juos išryškinti.

DVYNIAI. Galite siekti įgyvendinti materialinius tikslus. Galbūt pajudės į priekį reikalai, susiję su tiekimu, nekilnojamuoju turtu, piniginėmis problemomis. Po produktyvaus darbo derėtų šiek tiek pasilepinti žemiškais malonumais.

VĖŽYS. Palanku spręsti problemas, susijusias su darbu, sutarčių pasirašymu ar pratęsimu. Nusimato savotiškas prisiminimų vakaras, jeigu susitiksite su dominančiu žmogumi ramiai pabendrauti jaukioje aplinkoje.

LIŪTAS. Nelabai norėsite bendrauti, nors ir būsite pastebimi viešumoje. Pagilės pasąmonės įtaka, intuicija. Konfidenciali informacija gali jums kažkuo pasitarnauti.

MERGELĖ. Su geru kolektyvu, draugiška komanda darbuotis, sportuoti ar ką nors organizuoti šiandien bus vienas malonumas. Kaip atpildas bus prizas, papilnėjusi piniginė arba pagerėję santykiai, ūgtelėjęs populiarumas.

SVARSTYKLĖS. Turėsite daug darbo ir stengsitės jį laiku užbaigti. Jums išties gali pavykti tiek su terminais, tiek su atlygiu. Nepaisant kai kurių abejonių, turėtumėte pasiryžti svarbiam žingsniui.

SKORPIONAS. Galimi kontaktai su daug pasiekusiais ar plataus akiračio žmonėmis. Galbūt pasiseks įgyvendinti idėją, kuri atneš ne tik naudos, bet ir intelektinį ar kūrybinį pasitenkinimą.

ŠAULYS. Stiprės nuotaikos, susijusios su noru keistis ir ką nors keisti aplink save. Ir iš tiesų gali susidaryti galimybės naujiems vėjams, praturtėjimui finansine arba kitokia prasme.

OŽIARAGIS. Šiandien jums bus nesunku suprasti ir toleruoti kitokį požiūrį bei nuomonę. Seksis aiškintis nesusipratimus, tartis, derinti interesus. Aplinkybės klostysis taip, kad gali atsiverti jūsų akys, atsiskleisti objektyvesnė tiesa.

VANDENIS. Neblogai klostysis reikalai darbe ar mėginant įsidarbinti. Pravartu rimčiau pasirūpinti odos priežiūra, grožiu, stiliumi, įsigyti naują drabužį ar aksesuarą.

ŽUVYS. Šiandien pradės geriau sektis meilės reikalai, kūrybinė ar visuomeninė veikla. Jums arba jūsų vaikams, auklėtiniams gali pasisekti žaidime, konkurse. Jau galvosite, planuosite būsimus šventinius renginius, dovanas.

Lietuva lapkričio 29-ąją

1662 m. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės lauko etmonu paskirtas garsios Pacų didikų giminės atstovas Mykolas Pacas.

1901 m. Žadžiūnuose, Šiaulių valsčiuje, gimė rašytojas, dramaturgas, prozininkas, vertėjas Juozas Grušas. Mirė 1986 m.

1911 m. Lenkijos mieste Lodzėje gimė prozininkas, dramaturgas Antanas Škėma. Mirė 1961 m. Pensilvanijoje, JAV.

1920 m. tarp Lenkijos generolo Lucjano Želigovskio dalinių ir Lietuvos kariuomenės sudarytos paliaubos.

1993 m. Krašto apsaugos ministerijos karinių objektų inspekcija konstatavo, kad Lietuvoje nebeliko nė vieno neperimto Rusijos kariuomenės objekto.1997 m. Lietuvos muzikų draugija Nacionalinės filharmonijos salėje surengė pirmąjį koncertą maratoną, kuris truko dešimt valandų. Koncertavo beveik 100 atlikėjų.

2000 m. prezidentas Valdas Adamkus pasirašė Prokuratūros įstatymo pataisą, pagal kurią šalies vadovui grąžinta generalinio prokuroro skyrimo teisė.

2001 m. Pasaulio lietuvių bendruomenė nutarė remti Lietuvos valdovų rūmų atstatymą.

2002 m. Marijampolės 2-oji vidurinė mokykla pavadinta aviacijos ir kosmoso technikos bandytojo Rimanto Stankevičiaus vardu. Jis žuvo 1990 metų rugsėjo 9 dieną parodomojo skrydžio Italijoje metu.

2007 m. Vilniuje paminėtos lietuvių rezistencinės kovos vado dimisijos brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago 50-osios žūties metinės.

2010 m. šv. Onos atlaidais nuo seno garsėjančios Skarulių šv. Onos bažnyčios statinių kompleksas Jonavos rajone paskelbtas saugomu valstybės.

2013 m. Vilniuje vykusiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime Europos Sąjunga (ES) parafavo Asociacijos ir Laisvosios prekybos susitarimus su Gruzija ir Moldova bei pasirašė susitarimą su Azerbaidžanu dėl palengvintos vizų išdavimo tvarkos. ES nepavyko pasirašyti Asociacijos sutarties su Ukraina.

2016 m. eidamas 74-uosius metus mirė kompozitorius, pianistas ir pedagogas prof. Julijus Andrejevas.

2018 m. minint Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracijos signataro, ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago žuvimo dieną, Varėnoje įteikta pirmoji Varėnos rajono savivaldybės įsteigta A. Ramanausko-Vanago premija. Ji skirta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Memorialinio departamento (MD) direktoriaus pavaduotojui Eugenijui Peikšteniui, istorikui, buvusiam LGGRTC Genocido aukų muziejaus darbuotojui Dariui Indrišioniui, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentui Gintautui Vėliui ir LGGRTC MD Atminimo programų skyriaus vyriausiajam istorikui Daliui Žygeliui už iniciatyvas ieškant ir atrandant A. Ramanausko-Vanago palaikus.

Kai kuriuos įvairių metų lapkričio 29 dienos įvykius priminė ELTA.


Geros dienos!