Incidentas, kai Lietuvos sporto universiteto (LSU) „Aušros“ progimnazijoje mokiniai paleido spalvotų dūmų užtaisą, atskleidė opią problemą. Pasirodo, kad įvykio metu, kai mokiniai sėdėjo klasėse, o mokyklos patalpas tvindė pavojingi dūmai, neveikė priešgaisrinė signalizacija.


Panaudota vietinė garsinė signalizacija

Prieš keletą metų Kėdainių miesto švietimo įstaigose buvo atsisakyta sargų etatų ir skirtos lėšos apsauginių ir priešgaisrinių signalizacijų įvedimui.
„Kėdainių mugės“ žiniomis, LSU „Aušros“ progimnazijoje tai padaryti buvo numatyta atliekant vidaus erdvių modernizavimo darbus.

Šiuo metu mokykloje yra sutvarkyta apsauginė signalizacija, kuri ir suveikė dūminio užtaiso sprogimo metu. Vietinė garsinė signalizacija padėjo sklandžiau vaikus evakuoti iš pastato.

Pasak progimnazijos direktoriaus pavaduotojo ūkiui ir bendriesiems klausimams Romaldo Petrukevičiaus, priešgaisrinė signalizacija mokykloje yra suprojektuota ir įrengiama, tačiau ji dar neveikia.

„Priešgaisrinę signalizaciją buvo planuota įrengti dar pernai. Viena dalis darbų padaryta, kita šiuo metu dar tęsiama“, – sakė R. Petrukevičius. 

LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje įrengti priešgaisrinę signalizaciją reikia 37 321 Eur. Šių lėšų skyrimo klausimas bus svarstomas kartu su 2020 metų rajono savivaldybės biudžeto projektu.

Kitose Kėdainių miesto mokyklose yra įrengtos priešgaisrinė signalizacijos. Toks buvo reikalavimas jas priduodant saugoti saugos tarnyboms. Tai padaryta prieš keletą metų, kai mokyklose buvo atsisakyta sargų. Kaimo mokyklose šių signalizacijų nėra.


Atlieka vidaus tyrimą 

Kadangi mokiniai dūminį užtaisą susprogdino prasidėjus pertraukai, toliau pamokos nebevyko. Per pirmąsias penkliolika minučių nuo įvykio pradžios buvo nustatyti jį sukėlę paaugliai.

Dėl vaikų pokšto darbo turėjo visos specialiosios tarnybos. Į įvykio vietą buvo sulėkę greitosios pagalbos medikai iš Kėdainių, Jonavos ir Kauno, taip pat Kėdainių rajono policijos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai.

Progimnazijos administracija, pagalbos specialistai, klasių vadovai, mokytojai ir kitas personalas sklandžiai vykdė skubią mokinių evakuaciją.
Vadovaujantis Moksleivių nelaimingų atsitikimų tyrimo, registravimo ir apskaitos nuostatais, šiuo metu vidinį tyrimą atlieka LSU „Aušros“ progimnazijos administracija.

Atnaujinti pamokas yra saugu

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyrius 2019 metų spalio 24 dieną po dūminio užtaiso padegimo ir mokinių apsinuodijimo neaiškiomis cheminėmis medžiagomis organizavo laboratorinių mėginių paėmimą LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje.

„Įvertinus spalio 29 dieną Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pateiktus cheminių tyrimų rezultatus, pagal Lietuvos higienos normos HN 35:2007 „Didžiausia leidžiama cheminių medžiagų (teršalų) koncentracija gyvenamosios ir visuomeninės paskirties pastatų patalpų ore“ reikalavimus, nustatyta, kad anglies monoksido ir lakiųjų organinių junginių koncentracija Kėdainių „Aušros“ progimnazijos patalpų ore neviršija didžiausios leidžiamos koncentracijos. Atnaujinti ugdymo procesą yra saugu“, – pranešė Kėdainių skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti Kėdainių skyriaus vedėjo funkcijas, Sandra Buinovskienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.