Jau ne vienerius metus Lietuvoje netylant diskusijoms, ar verta kasmet po du kartus persukti laiką, pasirodo, kad ne tik lietuviams įgriso šis pro­cesas. Dar liepą prasidėjusi Europos Sąjungos mastu atlikta internetinė apklausa baigta rugpjūčio 16 dieną.

ES klausė gyventojų, ar jie norėtų, kad Bendrija atsisakytų perėjimo prie vasaros laiko. Europos Komisijos (EK) pareigūnų teigimu, apklausa sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo.

Remdamasi šio bei kitų tyrimų rezultatais, EK žada apsispręsti dėl siūlymo Bendrijoje nebekaitalioti laiko. Primename, kad EP nariai vasarį paragino atlikti išsamų sezoninio laiko keitimo vertinimą ir, prireikus, pakeisti šią praktiką.

EP pažymi, kad didelė dalis visuomenės nepatenkinta laiko keitimu, o moksliniai tyrimai nesuteikė aiškių išvadų, tačiau atskleidė neigiamą poveikį žmonių sveikatai.

Atsižvelgdama į piliečių, EP ir Lietuvos bei Suomijos prašymus, EK liepos pradžioje pradėjo viešąsias konsultacijas dėl laiko sukiojimo. EK nusprendė išnagrinėti, kaip veikia dabartiniai ES vasaros laiko susitarimai, ir įvertinti, ar juos reikėtų keisti, ar ne. Komisija nori sužinoti Europos piliečių, suinteresuotųjų subjektų ir valstybių narių nuomonę apie dabartinius ES vasaros laiko susitarimus ir bet kokius galimus tų susitarimų pakeitimus. Komisija pabrėžia, kad antroji alternatyva – vasaros laiko panaikinimas – įmanoma, jei už tai pasisakys aiški dauguma ES valstybių narių.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.