Kėdainiečiai vėl turi kuo džiaugtis – pagaliau baigtas statyti pėsčiųjų tiltas per Smilgos upelį, o vakar jis oficialiai pristatytas visuomenei.

Tiltas pasikeitė iš esmės

Nors didžioji dalis gyventojų neabejotinai džiaugiasi naujuoju tiltu bei iš esmės sutvarkyta aplinka, esama ir tų, kuriems bet kokie teigiami pasikeitimai sukelia tik pačias juodžiausias emocijas

Sutvarkytas, galima sakyti, iš naujo perstatytas ne tik prieš penkis dešimtmečius suręstas tiltas, bet ir aplinka. Įrengti apšvietimo tinklai, nutiesta ir atnaujinta apie 600 metrų pėsčiųjų bei dviračių takų. Sumontuotas apšvietimas, atsirado naujos, poilsiui skirtos aikštelės.

Akivaizdu, jog ši vieta tapo nepalyginamai gražesnė bei patrauklesnė. Kėdainiuose neliko dar vieno sovietmečio rudimento, pagal to meto supratimą suręsto neišvaizdaus tilto ir buvusios valdžios genialių sprendimų pasekmės – šalia tilto makabriškai nusidriekusių šiluminės trasos vamzdžių…

Akivaizdu, jog ši vieta tapo nepalyginamai gražesnė bei patrauklesnė. Kėdainiuose neliko dar vieno sovietmečio rudimento, pagal to meto supratimą suręsto neišvaizdaus tilto ir buvusios valdžios genialių sprendimų pasekmės – šalia tilto makabriškai nusidriekusių šiluminės trasos vamzdžių…

Galima tik pasidžiaugti, jog lėšos investuojamos į visuomenės gerovę, aplinkos sutvarkymą, kas vienareikšmiai gerina gyvenimo kokybę. Kaip ir kiti šiuo metu vykdomi projektai, dėl kurių Kėdainiai pastebimai gražėja, tampa vieta, kur patogu ir gera gyventi.

Bambeklius pažadino prasidėjęs remontas

Nors didžioji dalis gyventojų neabejotinai džiaugiasi naujuoju tiltu bei iš esmės sutvarkyta aplinka, esama ir tų, kuriems bet kokie teigiami pasikeitimai sukelia tik pačias juodžiausias emocijas.

Panašu, jog noras visur įžvelgti tik blogybes taip stipriai užnuodijo smegenis, kad teigiamų pokyčių jau nebegalima pastebėti.

Verta prisiminti, kokias aistras sukėlė šių metų liepą prasidėjęs šio tiltelio remontas. Vos tik jis buvo uždarytas, imta piktintis – kaip žmonėms patekti į kitą krantą. Nesvarbu, jog savivaldybė tuo iš anksto pasirūpino ir pakoregavo autobusų maršrutus, nesvarbu, jog remontuojamą tiltą buvo galima ir apeiti. Galų gale – pats Smilgos upelis toks menkas, kad per jį drąsiai gali peršokti paaugęs vaikas, paauglys ar judrumo nepraradęs suaugėlis.

Amžino nepasitenkinimo sindromas

Tačiau visa tai – nesvarbu. Juk atsirado proga į vykusius pokyčius pažvelgti kitu kampu, parodant kėdainiečius kaip viskuo nepatenkintus bambeklius. Tokių, viskuo nepatenkintų žmonių iš tiesų esama, tačiau jų procentinė dalis, laimei, nėra didelė.

Tiesiog bambesiai ir nuolatinis zirzimas jau tapę neatsiejama gyvenimo dalimi. Tokie žmonės skundžiasi viskuo – pradedant valdžia, nesvarbu kokia ji bebūtų, baigiant prastu oru ar amsinčiu kaimyno šuneliu.

Laikinus nepatogumus atperka rezultatas

Dabar, kai tilto rekonstrukcija jau baigta, sutvarkyta aplinka: įrengti nauji takai, apšvietimas, poilsio aikštelės, itin juokingai atrodo visą vasarą bei rudenį transliuoti nepasitenkinusių kraštiečių bambesiai.

Tarsi niekas nesuprastų, jog bet kokia rekonstrukcija ar remontas kuriam laikui sukelia tam tikrus nepatogumus. Tiesiog taip jau yra, tai reikia suvokti kaip neišvengiamybę, nes antraip, baiminantis nepatogumų, beliktų vienintelė išeitis – nepradėti jokių remontų, netvarkyti duobėtų gatvių, trupančių pastatų ir gyventi apleistoje, yrančioje aplinkoje apsileidus ir dėl savo graudaus likimo keikiant visus aplinkinius…

Galima tik pasidžiaugti, jog dominuoja sveikas protas ir suvokimas, kad liepos pabaigoje prasidėję ir kurį laiką trukę nepatogumai galiausiai atsipirko su kaupu. O naujasis tiltas tapo dar vienu akcentu, paverčiančiu miestą jaukesniu.

Kapitaliai rekonstruotas, puikia aktyvaus poilsio erdve virtęs Vytauto parkas, vykstantys esminiai pokyčiai Pelėdnagiuose – tik dalis darbų, mus supančią aplinką paverčiančių dar patogesne ir gražesne.

2 komentarai

  1. Taigi

    Jeigu priklauso bambeklių partijai, tai ir bamba. Reikia gi aktyviai dalyvauti partijos darbe.

    Atsakyti
  2. Na

    Nereikia ant tų bambeklių pykti. Jie yra vargšai, nes nieko patys nesugeba daryti. O bambėti labai paprasta.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.