Skiepai yra efektyviausia nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų apsauganti priemonė. Nuo sezoninio gripo rekomenduojama pasiskiepyti iki sergamumo gripu padidėjimo arba epidemijos paskelbimo. Spalis ir lapkritis – tam labiausiai tinkamas metas. Pasiskiepijus imuninis atsakas susiformuoja po dviejų savaičių. Gripo virusas kasmet keičiasi (mutuoja), kartu keičiama ir gripo vakcina, todėl pasiskiepyti turėtų ir tie žmonės, kurie skiepijosi praėjusiais metais.

VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) ir rajono ambulatorijose galima pasiskiepyti nuo sezoninio gripo „Influvac“ vakcina. Norintieji pasiskiepyti nuo gripo, pirmiausiai turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Vienos vakcinos dozės kaina – 6,54 Eur, mokestis už paskiepijimą suaugusiems – 1,16 Eur, vaikams – 0,87 Eur.

Pasiskiepyti nuo 2017/2018 metų sezoninio gripo galima ir darbo kolektyvuose, nes medikai gali atvykti į darbo vietą. Reikėtų kreiptis į Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoją klinikiniam darbui Laimą Juodeikienę telefonu 8 (347) 51485, 8 682 47289.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.