Dvi kėdainietės – Aloyza Gaučienė ir Jolita Bačinskaitė – nepraleido nė vieno Nacionalinio diktanto. Šįmet jos gimtosios kalbos žinias tikrinosi jau dešimtąjį kartą.

Jolita Bačinskaitė ir Aloyza Gaučienė nepraleido nė vieno Nacionalinio diktanto.

Pasak ponios A. Gaučienės, kaskart į diktantą atveda noras pasitikrinti savo žinias: „Mokykloje labai mėgau lietuvių kalbą. Šiaip esu visuomeniška ir patriotiška. Stengiuosi dalyvauti ir Konstitucijos egzamine, o Liepos 6-ąją visus kaimynus suburiu giedoti Tautišką giesmę. Manau, kad kiekvienas save gerbiantis lietuvis turėtų puoselėti lietuvybę.

Diktantas mane vilioja ir tuo, kad galiu susitikti su bendraminčiais. Per dešimt metų aš įgudau jį rašyti. Pamenu, kad pirmą kartą nelabai spėjau, o dabar rašau be jokių trikdžių.“

Vyriausias diktanto dalyvis 88 metų Vitolis Laumakys sakė, kad diktantą rašo tam, jog pasižiūrėtų, ar per metus patobulėjo jo gimtosios kalbos žinios.

Devintą kartą diktantą rašiusi Vitalija Banienė net iš darbo išsiprašė, kad galėtų dalyvauti Naciobnaliniame diktante: „Man patinka rašyti, tad stengiuosi diktanto nepraleisti.“

Antrą kartą diktantą rašiusi Gražina Valentina Pastarnokienė diktantą rašo kartu su ukra, tik mama tai daro Kėdainiuose, o dukra – Mažeikiuose: „Aš labai mėgstu skaityti. Knygose rastas įdomias mintis užsirašau į sąsiuvinius., Draugai žino, kad bet kokia proga aš galiu savo užrašuose surasti prasmingų ir gražių sentencijų. O diktantas yra puiki galimybė save išbandyti.“

Pirmą kartą į diktantą atėjusios Ona Šulcienė ir Justina Kočetova sakė, kad jos pritaria nuomonei, jog tobulėti niekada nėra vėlu, o diktantas puikios pamokos pačioms sau.

Iš viso Kėdainių rajono savivaldybėje Nacionalinį, dešimtąjį, diktantą rašė šešiolika kraštiečių.

Lietuvių kalbos žinias tikrinosi ir „Atžalyno“, Akademijos, Josvainių, Krakių Mikalojaus Daukšos ir Šėtos gimnazijų, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos, Surviliškio Vinco Svirskio ir Miegėnų pagrindinių mokyklų mokiniai.

Gimtosios kalbos mylėtojai šįkart rašė Alvydo Šlepiko tekstą „Bedugnė“.

Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Geriausiai parašiusieji apie konkurso rezultatus bus informuoti asmeniškai.

Antrasis (finalinis) turas vyks Vilniuje balandžio antrą šeštadienį.

Išsamesnės informacijos ieškoti svetainėje www.diktantas.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.